Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod geodett 16. 3. 2018 22:22

Tak se mne odporoucela USIM v jednotce, aspon trvale hlasi ze neni vlozena. TMobile po 2 dnech od nahlaseni vyhodnotil ze to bude asi rozbity a ze musi prijet servis, ale kdy to nebyli schopni rici :)
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalreznar 20. 3. 2018 23:23

Dneska mě překvapilo, že mi nabídli Pevný internet vzduchem Standard do tabletu/notebooku, prý vyjde nejvýhodněji (limit 20GB). Divil jsem se - operátorka mi sdělila, že to SIMka nepozná, v jakém je zařízení. Tak jsem za 320 Kč/měsíc objednal :-D
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2018 23:27

S limitem je to asi jedno. Přes nějakou BTS to prostě vyplácáš.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeathMasterCZ 26. 3. 2018 09:50

Zdravím Vás, vidím že se zde řeší T-mobile pevný internet, tak jen pro info ohledně rychlostí RJ45 na Huawei B2338-168 (vnitřního modemu). Vzhledem k tomu, že tento modem používám i jako wifi AP, zajímalo mě, zda RJ45 na modemu mají podporu 10/100/1000 Mbps, řešil jsem propustnost, kvůli NAS serveru, a toto zařízení neběží více než 100Mbps. Je tedy možné, že si spolu úplně nerozumí switch (cisco) a modem, ale není to pravděpodobné. Píšu to sem hlavně proto, že tuto informaci jsem nevyčetl ze žádného datasheetu dodávaného k zařízení. Trochu jsem doufal, že když už zařízení disponuje standardem 802.11 AC, že bude vybaveno i GBit switchem. Není tomu tak.
DeathMasterCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrsalieri 26. 3. 2018 11:13

Když Pevný internet vzduchem teprve začínal a ještě nebylo aktivováno omezení rychlosti, tu a tam jsem dosáhl i rychlosti kolem 120 Mbps. Modem mám připojený přes vlastní WiFi router s podporou AC a gigabitovým switchem.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2018 12:26

guiz píše:JayDeeSq: Odpovím ti na tvoje dvě otázky.
Nedá a nelze.


Da a lze, ale ne pro laika a ne s tmobile cpe jednotkou, ten jeji software neumi skoro nic.

Potrebujes k tomu specialni zarizeni, ktere ti poskytne tu funkci a soucasne umozni imei zmenu, pak neni problem a operator nic nepozna :-)

Zalezi, jaky ma na to rozpocet :-)

Jinak jsem to naposledy delal ve 2G siti, tam se slo spojit i na 30 km vzdalene BTS.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 26. 3. 2018 13:13

2G má delší dosah
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BHMarten 26. 3. 2018 22:02

DeathMasterCZ píše:Zdravím Vás, vidím že se zde řeší T-mobile pevný internet, tak jen pro info ohledně rychlostí RJ45 na Huawei B2338-168 (vnitřního modemu). Vzhledem k tomu, že tento modem používám i jako wifi AP, zajímalo mě, zda RJ45 na modemu mají podporu 10/100/1000 Mbps, řešil jsem propustnost, kvůli NAS serveru, a toto zařízení neběží více než 100Mbps. Je tedy možné, že si spolu úplně nerozumí switch (cisco) a modem, ale není to pravděpodobné. Píšu to sem hlavně proto, že tuto informaci jsem nevyčetl ze žádného datasheetu dodávaného k zařízení. Trochu jsem doufal, že když už zařízení disponuje standardem 802.11 AC, že bude vybaveno i GBit switchem. Není tomu tak.


router má 1Gbit - vyzkoušeno s QNAPem.. máš to i ve specifikaci :
LAN
10/100/1000 Mbit/s auto-negotiation
MDI/MDIX auto-sensing
IEEE 802.3/802.3u-compatible
BHMarten
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master4u 4. 4. 2018 15:31

Mám od dneška a tady je výsledek Obrázek
Master4u
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeathMasterCZ 7. 4. 2018 12:14

BHMarten píše:
DeathMasterCZ píše:Zdravím Vás, vidím že se zde řeší T-mobile pevný internet, tak jen pro info ohledně rychlostí RJ45 na Huawei B2338-168 (vnitřního modemu). Vzhledem k tomu, že tento modem používám i jako wifi AP, zajímalo mě, zda RJ45 na modemu mají podporu 10/100/1000 Mbps, řešil jsem propustnost, kvůli NAS serveru, a toto zařízení neběží více než 100Mbps. Je tedy možné, že si spolu úplně nerozumí switch (cisco) a modem, ale není to pravděpodobné. Píšu to sem hlavně proto, že tuto informaci jsem nevyčetl ze žádného datasheetu dodávaného k zařízení. Trochu jsem doufal, že když už zařízení disponuje standardem 802.11 AC, že bude vybaveno i GBit switchem. Není tomu tak.


router má 1Gbit - vyzkoušeno s QNAPem.. máš to i ve specifikaci :
LAN
10/100/1000 Mbit/s auto-negotiation
MDI/MDIX auto-sensing
IEEE 802.3/802.3u-compatible


Pak nevím kde je chyba :( když NAS jede pouze skrze cisco switch, tak rychlosti nepadají, ve chvíli, kdy data jdou skrze router, tak je vše pomalé. Možná si spolu zařízení nerozumí. Nejsem zrovna síťař, ale chybu očekávám v tomto routeru.
DeathMasterCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeathMasterCZ 7. 4. 2018 13:52

Tak se omlouvám za šíření polopravd. Problém není v LAN portech, jak jsem myslel. Ty jsou opravdu 1000Mbps! Problém je někde ve wifi uvnitř routeru či v mém dell notebooku. Po kabelu skrze router se dokážu dostat na přenosové rychlosti okolo 100MB/s (což je limit NAS serveru). Ve chvíli, kdy ale přepnu z kabelu na wifi (5GHz) tak přenosová rychlost nepřekročí 17MB/s. 2.4GHz má limit okolo 7MB/s Podmínky jsou takové, že v okolí nemám žádné rušení wifi (samota) a router od notebooku je vzdálen cca 1 m.
DeathMasterCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BHMarten 9. 4. 2018 21:50

protokoly v nastavení WIFI máš nastaveny správně ? IEEE 802.11ac u 5Ghz ? 2,4 má max. IEEE 802.11n ..
jinak bacha na 5Ghz... nemá velký dosah a slabou průchodnost.. osobně to nepoužívám protože v baráku 3m od krabičky s překážkou dřevěný strop už je to o ničem.
a je otázka co umí wifi v tom notebooku.
BHMarten
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fallen22 10. 4. 2018 13:01

Ahoj, chtěl bych se zeptat - v naší lokalitě je plná ústředna na VDSL, tak mi všichni operátoři nabídli připojení přes LTE - sestra dělá u O2, tak jsem si to nechal zřídit od ní, 20/5 Mb, bez limitu FUP.. Jenže po večerech ta rychlost neuvěřitelně padá a někdy je to až nepoužitelné - chceme to hlavně na sledování videí a filmů (ty se sekají) - někdy také hry - u těch to až tak není poznat.. Myslím si, že problém je v agregaci, kde prý O2 má agregaci 1:50, před týdnem jsem mluvil s operátorkou od T-mobile a ta mi tvrdila, že mi jsou schopni také zařídit LTE internet o stejné rychlosti ale bez agregace..

Vás se chci zeptat, je to skutečně tak, že T-mobile tam agregaci nemá a drží ten jejich internet tu rychlost (i kdyby se neblížila 20, ale udržovala by se dejme tomu alespoň kolem 10Mb, pořád je to lepší než co mám teď)? Nerad bych šel od jednoho připojení s "až 20Mb" k druhému - ve skutečnosti je to spíš tak 0,1 až 20...

Pokud by to fakt bylo od T-mobile lepší, tak těch 1600 co po mě chtějí za smluvní pokutu ještě rád zaplatím a zbavím se nervů kdy ten internet téměř neběží...

edit: ještě se rovnou zeptám, jestli někdo zkoušel obě připojení, jaké jsou např pingy? Někde čtu, že u T-mobile docela kolísají, s tím zase problém tak nemám u O2, tam jsou pingy docela v pohodě kolem 50-100 bez větších výkyvů, ale z nějakého důvodu prostě při sledování videí např na youtube či přes různé ty stránky s odkazy na seriály dojde k záseku než se video nahraje (některé večery to je neúnosné, jindy lepší), občas se pomalu i načítají stránky a obrázky. Nedej bože když si dám stahovat na mobilu přes wifi aktualizaci, přítelkyně se pak vzteká, že se jí skoro zastaví internet.. :P
Fallen22
Junior

Odeslat příspěvekod Novkiss 10. 4. 2018 13:53

Pošli stížnost na ČTU slavného O2 se zbavíš bez sankce a ještě ti vrátí koruny :) na netu se to zpomalování řešilo až až a myslím že tady je o tom i vlákno, dalo by se říci že ten AIR FIX je jen jedna velká lumpárna.

Jinak u t-mobile mám ping cca 24ms, a co se týče rychlosti tak to jsou nebe a dudy, mám to 4 měsíce a zatím to nemělo žádný problém, a co tu lidi psaly tak když náhodou to jede pomalu tak buď daj slevu a nebo je možno odstoupit od smlouvy bez sankce.
jak je to s agregací u t-mob nevím ale ale v mém případě jelo 20Mbs cca 19,5 a teď těch 50 jede cca 40-48Mbs
Novkiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Master4u 10. 4. 2018 14:15

Já to mám pár dní a stěžovat si taky nemůžu. Pro příklad Obrázek , Pc připojen přes wifi 2,4 GHz .
Jinak jak píše BHMarten ta 5GHz wifina je dost kolísavá a jenom ac se tam nastavit nedá. Jinak oni nemaj podle mě agregace, spíš záleží jak je vytíženej BTS
Master4u
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků