Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BHMarten 17. 2. 2018 19:04

máte někdo prosím nápad jak s tímhle routrem huawei co dodávají omezit v domácí síti v určitém zařízení propustnost připojení ? jde to nějak ? krom placených sw jako NET Limiter, díky.
BHMarten
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Waflicka 19. 2. 2018 13:35

Zdravím,
zkoušeli jste si někdo objednávat T-mobile internet přes třetí stranu? V tomto případě nějaký porovnávač? http://pripojto.cz/wifi-pripojeni-internet/

Například zde mají nabídku internetu vzduchem od T-Mobile za 399Kč.. na oficiálních stránkách T-Mobile jsem tuto nabídku nenalezl. Jak je to možné?
Waflicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tielk 19. 2. 2018 13:54

Ja ji tam vidim akorat tmobile nerozlisuje jestlli je to vdsl nebo lte https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 20. 2. 2018 11:11

tak na mé adrese dříve nabízeli 20mbit a teď už tohle "Zatím to na nejlepší připojení nevypadá. Neustále ale investujeme do rozvoje naší sítě. " přitom tu mám normálně aspoň 20mbit vdsl, ale podle cetinu tu údajně nic nemám tak proto asi nenabídnou nic, ale dříve mi t-m nabízel 20mbit, ale nevím v jaké technologii, předpokládám, že lte a kapacita už je vyčerpána
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 2. 3. 2018 10:49

chtěl bych se zeptat na dvě věci, je nějakým způsobem možné donutit mobil k přepnutí na jíný vysílač než nejbližší pro otestování kvality signálu? a druhé nemá někdo zkušenost jak t-m dokopat ke zřízení služby a fixaci na vzdálenější vysílač? Můj nejbližší vysílač má vyčerpanou kapacitu a podle adresy mě prostě nechtějí připojit, ale v okolí mám celkem 4 bts, které vím že dokážu chytit, na té nejbližší označené číslem 1 se totiž lte pouštělo jako poslední (bylo tam 3G tak nespěchali) a při začátcích lte jsem signál lte chytal dokonce i ze vzdálenějších bts, než mám uvedeno. Konkrétně mě nejvíce zajímá bts číslo 2, adresy o 500m blíže k ní už přípojí a nabízí 20 i 50mbit. Mám na ní téměř přímý výhled, je jen lehce za horizontem a vzdálenosti jsou uvedeny v obrázku, na 1 a 4 mám úplně přímý výhled, 3 je za kopcem. Bts 1 je ve městě o cca 2000 obyv., 4ka je na vesnici o cca 300, 3ka je na okraji okresního města (oblast pro cca 2-3 tis obyv.), 2ka je pro 3 vesnice každá o cca 200 obyv. z toho důvodu je na ní dostupných také i 50mbit. Myslíte, že je reálné do toho nějak T-M dokopat? Ale prvně bych si to chtěl zkusit ověřit na mobilu, ale nevím jak odstínit nejbližší vysílač. Mám k dispizici i mobil s rootem, kdyby to nečemu pomohlo a případně pokud máte poznatky jestli na 2,7km už to není bláznoství budu rád. Děkuji
Přílohy
bts.gif
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 2. 3. 2018 10:58

LTE není Wi-fi,takže přímá viditelnost je k prdu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 2. 3. 2018 11:14

JayDeeSq: Odpovím ti na tvoje dvě otázky.
Nedá a nelze.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 2. 3. 2018 17:44

polda:
je a není, když je mezitím kopec s převýšením přes 200 metrů tak i "blízká" bts je k ničemu, naopak při přímé viditelnosti lze signál dostat na delší vzdálenost

guiz:
nedá v mobilu nebo se nedá ani modem nakonfigurovat na konkrétní bts? mě přišlo, že to tu dost lidí psalo, že jim to nastavili na konkrétní bts
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 2. 3. 2018 18:40

NetMonster aplikaci jsi zkoušel?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cimrosek 2. 3. 2018 19:42

JayDeeSq píše:chtěl bych se zeptat na dvě věci, je nějakým způsobem možné donutit mobil k přepnutí na jíný vysílač než nejbližší pro otestování kvality signálu? a druhé nemá někdo zkušenost jak t-m dokopat ke zřízení služby a fixaci na vzdálenější vysílač? Můj nejbližší vysílač má vyčerpanou kapacitu a podle adresy mě prostě nechtějí připojit, ale v okolí mám celkem 4 bts, které vím že dokážu chytit, na té nejbližší označené číslem 1 se totiž lte pouštělo jako poslední (bylo tam 3G tak nespěchali) a při začátcích lte jsem signál lte chytal dokonce i ze vzdálenějších bts, než mám uvedeno. Konkrétně mě nejvíce zajímá bts číslo 2, adresy o 500m blíže k ní už přípojí a nabízí 20 i 50mbit. Mám na ní téměř přímý výhled, je jen lehce za horizontem a vzdálenosti jsou uvedeny v obrázku, na 1 a 4 mám úplně přímý výhled, 3 je za kopcem. Bts 1 je ve městě o cca 2000 obyv., 4ka je na vesnici o cca 300, 3ka je na okraji okresního města (oblast pro cca 2-3 tis obyv.), 2ka je pro 3 vesnice každá o cca 200 obyv. z toho důvodu je na ní dostupných také i 50mbit. Myslíte, že je reálné do toho nějak T-M dokopat? Ale prvně bych si to chtěl zkusit ověřit na mobilu, ale nevím jak odstínit nejbližší vysílač. Mám k dispizici i mobil s rootem, kdyby to nečemu pomohlo a případně pokud máte poznatky jestli na 2,7km už to není bláznoství budu rád. Děkuji


Přímá viditelnost je samoz. lepší než být za překážkou,či pod kopcem,největší problém je že máš tu 1800 hrozně blízko,tahle frekvence dobře prochází budovami tak asi i ztoho duvodu ti nenabízí tu padesátku z té dvojky protože si nemužou být jisti že se ti modem nebude připojovat na tu 1,a nebo z té 2 ten signál nebude nic moc,pokrytí mají fakt zakreslené velmi dobře,jinak z té 1800 většinou ze začátku spuštění nabízí nabízí i 100 tarif než zaplní kapacitu, blízkosti tebe ho poblíž té 1800 na nějaké adrese nenabízí?
Bylo by lepší mít tu 1800,se stovkovým tarifem a doufat že pokud bude bts zaplněna že vuči tvoji zaplacené rychlosti ti nechají i v přetížení slušnou rychlost,protože podle mně se stejně jednou všechny bts zaplní a jednou na tom budeš ve stejném tarifu na všech btskách podobně,jasně že mezi vesnicemi kde je kvalitní ISP wifi to bude trvat dlouho nebo vubec,protože lidi neradi přechází,pokud jsou spokojeni.
Jinak tedy pokud chceš tu dvojku a adresa o 500metru dál je taky trochu pod kopcem jako ty tak bys neměl mít snad problém,na 2,7 km v pohodě jen záleží jak ti tam proleze signál,vem telefon stahni si aplikaci network signal info zjisti si eNbi čísla všech bts okolo z gsmweb,pak si stoupni aby jsi měl tu 1800 stovku za zády a mezi ní a tebou aby byla co nejtlustší překážka nejlíp ze železobetonu nebo nějaký velký dum a odpojuj a připojuj telefon zda se ti nechytne na číslo eNbi té bts číslo 2 pokud se chytne tak když anténu modemu schováš za překážku před tou 1800 tak by se ti při slušném signálu z té 2 mohl na ní modem připojovat a ignorovat tu 1800.
Jinak jestli si mužeš si někde pujčit lte modem huawei b310 tak ten se nechá takovou jednou aplikací přinutit jet v jednotlivých frekvencích tam by jsi to zjistil hned jak jsi na tom se signálem z dvojky a nechá se i připojit externí anténa a pokud by šlo změnit IMEI by si ho mohl používat i místo puvodního pokud by se ti puvodní tvrdošíjně držel té 1800.
Ale to nemění nic na věci že ti to tmobile prostě na tvojí adresu nenamontuje,namontuje to pouze na tvoje jméno a na adresu kde tento tarif nabízí takže by jsi si to musel nechat namontovat na adresu kde by jsi se domluvil,třeba k přítelkyni kde jsi většinu času a chceš tam net,že ;-)
Ps: jedeen huawei b310 v záruce se mi tu válí když jsem to zkoušel,jestli chceš.
cimrosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 4. 3. 2018 15:18

cimrosek
díky moc za pěknou odpověď, jen jsem to trošku zblbnul a přehodil, na bts č.1 (nejbližší je 800+2100) a na bts č.2 je 800+1800, bts. č. 1 je obsazená to mi řekli po telefonu, že tam už nikoho nepřipojí, že mají na každý vysílač danej max počet lidí, aby mohli zajistit dostatečnou kvalitu, když jsem argumentoval, že na mobilu to v kteroukoliv denní dobu lítá vždy 50+, tak mi bylo řečeno, že to spolu nesouvisí, že pro pevné připojení mají vyhraznou kapacitu, což se mi moc nezdá, ale tak u telefonu sedí slečna/paní co jen přebírá to co mi předtím zjišťovala u techniků a opravdu se snažila zjišťovat co mohla. Ale donutit mobil, aby se připojil na druhou bts se mi nedaří, ta nejbližší bts je moc silná, ale podle mapy t-m, když si dám pokrytí dle frekvencí jsem na kraji pokrytí od té požadované bts č.2 (1800), (jsem na kopci takže dolů do údolí je jasné, že signál už nedojde). Asi se na to vykašlu, to je moc složitý a pak při problémech bych neměl případně nárok na nic. A jak oni řeší ochranu proti stěhování? Já měl právě za to, že se to zamyká na konkrétní BTSku a když to přenesu mimo tak net nepojede, nebo jak to mají ošetřené? Sice místo kam bych to mohl nechat fiktivně namontovat a pak přenést bych měl, ale nechci zas zbytečně riskovat. U něj lze dokonce i 100Mbit.. podle mapy pokrytí je na místě, kde je signál 800+1800+2100..je cca v polovině mezi bts 1a2 a naopak přímo pod "svícnem" té 1800 nabízí jen 50mbit..teď mě ještě napadlo, pokud to t-m nemá vázaný na vysílač, tak vlastně mě by nevadilo, kdyby se připojoval na tu bližší bts (to by vadilo jen t-m), takže si to nechat objednat jinam a pak přestěhovat? ale to není úplně košér, oni dokážou zjistit, že se zařízení přemístilo, podle vzdálenosti od bts. Schválně u něj zkusím na kterou bts mi tam jede mobil, na obě přímou viditelnost a obě skoro stejně vzdálené, směrově do hodně otevřeného "v", takže tam už se to případně anténou dá asi trochu naštelovat, ale docela je mi záhadou, že nabízí 100mbit, když přímo pod 1800 ho nenabízí
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod guiz 4. 3. 2018 17:09

JayDeeSq: Nedá ani v mobilu ani v modemu. Modem se automaticky připojí na nejsilnější signál a je mu jedno kolik je v okolí BTS. Už skoro rok se údajně čeká na aktualizaci sw modemu, kde by mělo být pak možné uzamknout příjem signálu na danou buňku a BTS. Ale jeden technik tvrdí to a druhý zase ono.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 6. 3. 2018 11:53

a jak mají tedy chráněno případné přemístění služby?Jinak jsem vytáhl sony z3 ze šuplíku a tam jsem věděl že dokážu přes aplikaci netmonster zobrazit všechny bts, které aktuálně jsou dostupné a samozřejmě signál od té 800+1800, která je volná (BTS č.2) tu chytím v docela dobré kvalitě, koukal jsem že tu chytím i mnohem vzdálenější než jsem vypisoval, dokonce i 8km vzdálené, ale to bych už na net používat nechtěl, ale docela mi tedy vrtá v hlavě, kdybych přes upravený modem dokázal se zamknout na tu 1800 a objednat si to na kamaráda, u kterého lze i 100mbit( vzal bych asi 50mbit právě z důvodu, aby to šlapalo aspoň těch 20 i po větším zatížení nebo pro začátek možná i 20mbit, chci hlavně vyšší upload, protože vdsl mi jede 18/1,3 synchro a reálně je to 16-17mbit/0,5mbit) jak moc mají šanci to poznat a nějak řešit? upravený modem bych chtěl proto abych jim tedy nevyužíval tu "obsazenou" blízkou bts, jinak mě by to bylo i jedno, ale podle vzdálenosti by to mohli poznat, on je od ní vzdálen 2,5km a já tech 2,7km, to je celkem malý rozdíl, že by to teoreticky nemuseli nějak řešit ne?
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 6. 3. 2018 13:01

Vzdálenost BTS - modem nikdo neměří. Důležité je jestli cca po týdnu provozu u kamaráda, po přemístění k tobě modem udrží stejnou BTS. Na centrále by to měli mít během toho týdne zkontrolované, zafixované, tak snad jo.
Naposledy upravil polda dne 6. 3. 2018 20:38, celkově upraveno 1
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 6. 3. 2018 15:22

No v podstatě by se měla simka v anténě (modem) připojit pouze na sektory z BTS kolem tvého bydliště které pokrývají tvou oblast. Ostatní by měly být bloklé, ale jestli to TM opravdu uplatňuje to nezjistíš pokud to nevyzkoušíš.To znamená pokud vemu modem a anténu a připojím se u kámoše ve stejné vesnici o 1 km dál, pojede to bez problémů. Pokud s tím půjdu do sousední vesnice, kde už svítí sektor, který nepokrývá moji vesnici, mělo by to být lock. Oni nezjistí žádnou vzdálenost, ale jen číslo buňky na kterou jsi napojen.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků