Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Realmind 15. 12. 2017 16:40

Mám ten net přes měsíc a půl a pokud mi to neběželo naplno nebo se mi zdálo, že to funguje nějak hůř než luxusně, tak jsem byl vždycyk připojenej na 800 pásmu... víkend nevíkend... pořád 20Mb ... stabilita.
Poprvé za hromadu let mi nevadí platit internet! a jak jsem si stěžoval na to jak někdo má bandwitch 500GB... tak beru zpět... taky jsem udělal podobný ... takže za mě paráda, ale je fakt, že žiju ve městě, kde to má pod palcem jeden ISP... takže LTE je volný.
Realmind
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 25. 12. 2017 10:58

vicini72
jak to dopadlo? netýkalo se to jiné sim? a co se stalo po "vyčerpání" net zastaven/zpomalen?
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NiwDom 26. 12. 2017 19:13

Čau všem,
pls, stahovači - můžete popsat Vaše měsíční "scénáře"? :-)

Já nic nestahuji, mám L tarif na 800Mhz v naprosté dědině :) a stále jsem na 55-74Mbit/s, ale mám 4 TV od TM a tak data pěkně skáčou, vše v HD, pak Apple TV 4K je docela mazec, pak 3 cloudy s daty a distribuce na všechna další zařízení, vše ve 4K (videa, co fotka to 8MB), takže data skáčou, ale vše legálně. Doby stahování mám za sebou :-)

Druhý dotaz
Mám vysílač 1,1km od domu, koukám na něj - další vysílač je 3km daleko a není v přímé viditelnosti. Proč mám někdy rychlost 60Mbit průměr a někdy jen 30Mbit a tam je jasný limiter (dost se to střídá, ale aby se to přepojovalo je nesmysl, koukám na signál routeru a tam mám stále sílu signálu -72dB). Ta rychlost se změní v rámci řeba 2minut, to není o nějaké špičce a noci. Hlavně první měsíc mi to jelo stále jako za plno, pak jsou peaky s jasným limiterem na 30Mbit dl, pak třeba 2minuty nic a najednou 70Mbit. Máte s tím někdo zkušenosti? Podotýkám není to na mé straně (nějaké omezovači v cisco routeru, atd.. nic, je to i napřímo do routeru TM).
Je to hodně zvláštní, něbo nějaké support upravy techniků... většinou je to vedne.

Pohybuju se na 800-900GB měsíčně na BTS, co je vytížená ze 12%, protože bydlím v totálním zapadákově a mám přímou viditělnost na BTS.

Díky za zkušenosti.
Přílohy
Messages Image(2858719885).png
NiwDom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrsalieri 26. 12. 2017 21:05

Odpovím na první dotaz. Měsíční přenos cca 800 GB, denně jede T-M TV, YouTube, tu a tam něco stáhnu. Rychlost 30-45 Mbps down, upload stabilně 25 Mbps. Žádné omezování nepozoruji, ale jsem připojen na vytížený vysílač s 1800 MHz, u 800 MHz se přes 20 Mbps prakticky nedostanu. Tarif 100/25.
Přílohy
aaa.png
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod cimrosek 27. 12. 2017 18:30

ahoj,
mám tuto službu objednanou a dost jsem studoval tuto službu tak jen mé poznatky.Budu mluvit o místech mezi obcemi mimo město.
Jen na 800 Mhz ji určitě nemáš tarif "M" a "L" nabízí pouze na BTS vysílačích které jsou zřejmě připojeny na kabel v zemi bud telekom nebo přímo optický,všiml jsem se že nabízeli 50M na BTS které stojí na trase telefonního vedení v zemi mezi tel. ustřednami které nabízí VDSL a ještě pouze na sektorové anténě která je směrovaná na méně obydlené uzemí a je předpoklad menšího vytížení. Toto ale na některých místech od té doby co neměli přes noc funkční web někdy na konci listopadu, už zrušili je lépe připojit víc 20M než jednu 50M,asi marketing a vytížení,protože co měl na vsi známý dostupnou 50M kterou dávali pouze na jedné sektorové anténě na ves pod lesem a řadu domu u cesty jen ze strany blíže vysílači tak už 50 nedávají a anténu na tuto službu tam nevidím ani na jednom domě.To samé z dalším známým tam také 50M zmizelo ,ale tam už to mohlo být z duvodu vytížení.
Jinak 100M nabízí málokde aspon tedy u nás v kraji,pouze na pár vysílačích a myslím že musí být na trase optického kabelu,hledal jsem trasy optického kabelu ale moc jsem toho nenašel.
tam kde nabízí 100M a 50Mtak je to 1800Mhz a nebo 2100 a nebo LTE-A tam spojí pásma dvě až tři.
Podle síly signálu bych se neřídil,co jsem koukal na udaje osignálu LTE tak ten modem ukazuje plný signál i na trošku horší sílu signálu,tím myslím že na rozmezí 1-4km v určitém případě podle diod nemusíte nic poznat
Modem by měl ve výpisu infa ukazovat nějaké číslo BTS,na gsmweb si najdi nejbližší BTSky a hned uvidíš jestli se ti to nepřepojuje.
Tady je odkaz na mapu tmobile zadej si pouze mobilní internet a když zaškrtneš ruzné typy sítí tak se nechá zběžně odhadnout jaký asi typ sítě z vysílače jde podle kruhového rozsahu kolem vysílače když si na gsmweb zjistíte kde přesně jsou.
https://coverage-tmcz.position.cz/#pos= ... l=LTE18OUT
třeba já se budu připojovat na tento vysílač kde donedávna bylo 1800 a před dvěmi měsíci přidali anteny(viděl jsem je montovat protože jsem jel kolem tak jsem tam zajel) tak je zněj udělali LTE-A
a ještě na něj přidali i lte anteny pro vodafon tak jsou na něm všichni tři operátoři a dovolí si nabízet 100?
Tak jsem zvědav jak mi to pojede.
Jak jsi prosím tě přišel na to že je vysílač vytížen na 12%? Když dneska tají jako interní informaci i vzdálenost od VDSL ustředny?
cimrosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirek.email.cz 29. 12. 2017 16:00

Zdravím, v blízké budoucnosti mi pravděpodobně taky nezbude nic jiného, než pevný internet bez drátu (stěhování do lokality, kde není žádný kabel v zemi).
Chci se proto zeptat obecně na funkčnost toho modemu Huawei, který k tomu dávají. Dá se přežít - routování, AP (2,4/5GHz) apod. ? Je dostatečně rychlý i když je v síti více zařízení (cca kolem 10ti)?
Případně, dá se použít jenom jako bridge?
Uvažuju, jestli použít jako router tohle, nebo to jenom přemostit, používat v podstatě jen jako modem a pořídit si jiný router? Díky moc.
mirek.email.cz
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 1. 2018 15:12

router je v pohodě, torrenty, vpn, několik telefonů, tablety, všecko funguje jak má, za cca, půl roku 2x stačilo vyndat z napájení a zapojit a zas to jelo fajn.. neni to žádnej krám.. :) další zařízení netřeba dokupovat
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Va3v 4. 1. 2018 13:24

Zdravím, po pěti letech zkušeností s drátovým pevným internetem, jsem se při stěhování nechal překecat na internet ,,Vzduchem". Musím říct že to byla velmi nepříjemná až chvílemi úplně nasí*ací zkušenost, hned první den jsem trpěl několika výpadky signálu a modem se musel pokaždý znovu načítat/připojovat přibližně 3 minuty, a tak to pokračovalo každý den přibližně 4-10 výpadků za den. Signál byl 4 z 5 - tedy výborný a nelze ho zlepšit.

Další problém byl v odezvě (PING), úplně šílený a pro hráče kteří si chtějí příležitostně zahrát, tak musí čekat do půlnočních hodin, jinak si v podstatě nelze zahrát, kdy vám lítá PING od stálých 30, každých pár minut až do výšin 500 (to znamená jako když vám vypadne) a to od několika vteřin až na několik minut. Další problém je rychlost a celková funkčnost internetu podle denní doby a to doslova, kdy v odpoledních hodinách chodí internet až poloviční rychlostí a to i s výpadky a i odezvou, v noci je tomu naopak a když už konečně všichni uživatelé spí, je rychlost a kvalita internetu nejlepší.

Nakonec se my ho po 25 dnech podařilo reklamovat (reklamaci jsem řešil už 2 den po spuštění), měli velký problém si to vzít zpět, že prý je to normální, odpověděl jsem jim, že jsem si rozhodně nechtěl objednat ,,Pevný" internet s ještě horšími vlastnostmi a že jsem na to nebyl ani upozorněn, bylo my dokonce pobídnuto, že je mnohem lepší a ve všem rychlejší.

Jinak jak se tohle může kur*a jmenovat Pevný Internet, když to přijímá signál anténou? U klasického Internetu pochybuji že krom štípaček by mu na signálu něco ubralo. ? Nakonec jsem uspěl tak, že jsem jim řekl, že si to nahraji na video a pošlu jim všechny své měření a budu si náležitě stěžovat, teprv potom jsem uspěl. Nejvíc mě na tom štve, že čím bohatší společnost, tím víc s tím mají problémů vám vyhovět.

Závěrem chci říct, použít leda jen na chatu, nebo kde jsou opravdu nevhodný podmínky, ale rozhodně nemůže nikdy dobře fungovat jako klasický internet po drátu, leda že byste byl jen několik metrů od vysílače.
Va3v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomiQ_CZ 4. 1. 2018 15:09

Je to PEVNÝ internet, protože je vázaný na konkrétní místo tzn. není přenositelný. Kabel je max tak za modemem.
TomiQ_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 1. 2018 21:31

Taky musíš napsat kde to je. Záleží i na lokalitě.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiriPokorny 6. 1. 2018 21:32

Nějaké zkušenosti s tarifem M jsem sepsal zde https://pokorny.top/pevny-internet-vzdu ... -t-mobile/ . Ve zkratce, zatím funguje parádně, ale musí se překonat porodní bolesti a obavy.
JiriPokorny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 6. 1. 2018 22:59

aaischa píše:router je v pohodě, torrenty, vpn, několik telefonů, tablety, všecko funguje jak má, za cca, půl roku 2x stačilo vyndat z napájení a zapojit a zas to jelo fajn.. neni to žádnej krám.. :) další zařízení netřeba dokupovat


Ten software je kram, neumi skoro nic.

Kdyby kvalitni firmware mel 100% (treba od AVM.de) a nejhorsi mozny by mel 1%, tak tento firmware bych ohodnotil max. 15% a to jeste jen kvuli SIP prevodniku (nevim, zda funguje a 99,999% ceskych uzivatelu to nepouzije).

Ale to je klasika, modem slozeny na mitu providerovi "aby to nejak fungovalo".

-- 6. 1. 2018 23:04 --

Va3v píše:překecat
od prodejce... Frekvence ani pozemky se nedaji moc nafouknout, kdezto dratu a opticky vlaken muzes natahnout skoro neomezenou kapacitu...

Formulka "pevny internet" je nechutny obchodni trik, myslim ze v ramci mesta a mozna cele area oblasti a mozna i okresu to bude i prenosne :-)
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 7. 1. 2018 09:47

Simka z venkovni jednotky se da dat do jineho modemu zkousel jsem ji davavat do B3000 a vsechno jelo.Takze neni problem si to vzit nekam jinam.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod cimrosek 8. 1. 2018 01:56

Formulka "pevny internet" je nechutny obchodni trik, myslim ze v ramci mesta a mozna cele area oblasti a mozna i okresu to bude i prenosne :-)

No možná,ale podle mne jen do té doby než vám někdo na nějaké centrále překontroluje na které BTS se připojujete,tak bych s tím byl opatrný a nespoléhal na to.

Stosun píše:Simka z venkovni jednotky se da dat do jineho modemu zkousel jsem ji davavat do B3000 a vsechno jelo.Takze neni problem si to vzit nekam jinam.


A zkoušel si měřit vícekrát? Já zkoušel kolem jedné BTS simku která měla službu s max. rychlostí 42 a byla určená pro modem B310 a jakmile jsem jí dal přímo u BTS do galaxy S7 tak na první měření 42 a na druhé a další měření max. 20 stejně tak když jsem dal sim z telefonu kde sim vuči mobil. tarifu má až 225 do B310 tak na první měření 68 a na další 40 takže asi ano pojede to ale na jak dlouho a ne určitě naplno tarifu na který je zakoupena,jedině změnit na modemu IMEI.
Ale k tomu zase musím podotknout že pokud budete u správné BTS která už používá sdílená pásma LTE a antény 4x4mimo a dává max.225 tak běžný modem toto neumí a budete se šidit o rychlost pokud budete třeba dál od vysílače a nebo v ne ideální pozici.
Zkoušeno simkou k tarifu v mobilu která má až 225 tak v huawei B310 s externí anténou XPOL-A0002 4km od vysílače zhruba 45 stupnu ze směru sektorových antén přímá viditelnost bez jakýchkoli překážek jen pole dává těch 68 a v mobilu galaxy s7 dává 160
cimrosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrsalieri 18. 1. 2018 09:04

Tak změna, od pondělka už mám na 1800MHz BTS konečně adekvátní rychlosti: 60-100M download dle zatížení, a to na všech serverech, stejnou rychlostí jede i stahování z WWW, apod. Zřejmě poladili QoS na vysílači. Upload se drží na 25M vždy. O posílení v mé lokalitě nevím, je nachystaná jedna BTS pro 1800 MHz, zapojeno, zatím nespuštěno, takže "chyba" byla pravděpodobně jen někde v nastavení.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků