Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Specim 17. 10. 2017 19:03

Jsem jediný, komu dnes blbne net? Dnes mi to kolísá od 1-7 Mbps, normálně mám v tuhle dobu 40-50. Zatím to takhle blblo 2x a vždy to byl celorepublikový výpadek. :-|
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RikerT 17. 10. 2017 19:39

Ja frcim 30Mb/s, na vecer dobry.
RikerT
Junior

Odeslat příspěvekod mrsalieri 17. 10. 2017 19:55

Běží mi to 20 Mbps (+ cca 8 Mbps zaplá TV), je to míň, než normálně, běžně i s TV mívám v tuto dobu kolem 40 Mbps. Navíc se mi stává, že občas nějaká stránka nejde načíst, jakoby nejel internet a pomůže jedině znovunačtení. Toto se mi stávalo i dřív (ale jen v posledním cca měsíci), dnes se to objevilo znovu.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod Specim 18. 10. 2017 19:23

Během noci to nepřešlo přes 16 Mbps, přes den to šlo kolem 5 down/7,5 up. Tak jsem to zkusil přehodit na jinou BTS a povedlo se mi připojit na 7,5 km vzdálenou, původní je 1,8 km daleko. Rušila mi vzdálenější, tak jsem použil obyč. satelitní parabolu na odrušení a fungovalo to, čím větší a kvalitnější parabola, tak tím lepší. Rychlost mám teď kolem 20down/15up. Je to alespoň použitelné...
S límcem od wifi antény by to mohlo dosahovat lepší směrovosti a odrušení.
https://www.wifi-shop.cz/radom-s-limcem ... 14066.html (pro ilustraci)
Jistě se dá vytvořit svépomocí, někdo je tady v ČR dělal i na zakázku.

Ta původní BTS se začala chovat podobně, jak kdysi omezované připojení od O2. Dokonce jsem měl i stejné rychlosti a například ping byl neustále na kvalitních 30 ms. Nic nenaznačuji, ale je to podivné... :hm
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondreja 18. 10. 2017 19:39

Tak nastavili to asi napevno 20/5 protože moje lokalita je extrémně vytížená.
Volal někde na kolegy techniky a ti mu řekli že pokud instalační technik naměřil 20/5, tak že to byla asi náhoda, běžně to tady jede 3-7-8 mbit.

Dnes jsem testoval Simku TMB a nedalo to více než 15/28.. při použití obyč USB dongle Huawei 3372-152s + anténa.
Takže je to asi fakt max upload by se hodil .. škoda no..
Ondreja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2017 17:14

Proboha lidi pokud k vam vedou draty pro xdsl, tak se nepripojujte na bezdratovy net :)

-- 19. 10. 2017 18:16 --

esquire píše:Ondreja: Ten znamy se asi zrejme dobre vyzna, kdyz ti nakuka, ze u tarifu 20/5 pojede internet 50/15. Realna rychlost prece zavisi na zvolenem tarifu. Nebo cekas, ze u tarifu S ti pusti 100 mega?


No pusti, v dobe 14 dni po podpisu, kdy muze odstoupit od smlouvy :) ne vazne tak nejakou dobu trva nez montaznik odevzda najate agenture smlouvu a ta ji preda tmobilu, pak az se nastavi ten tarif, nebo se pletu?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 19. 10. 2017 17:22

Ne tarif je už nastavenej když to “technik“ doveze.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Realmind 19. 10. 2017 18:04

Tak jsem si tam zavolal... smlouva není založená do podpisu u technika...
Každopádně mi tady prý nedají víc než 20/5 i když tu je reálná možnost, že to jde rychleji, říkala něco o tom, že garantují služby jiným lidem, který to mají dřiv... takže lidi si na rychlo všichni udělali 100 mega... a teď zbyla jen 20/mb za 500-- když oni za 100Mb platej 800 ... fuck it
Neví někdo jak je donutit abych měl větší rychlost?
Skusim si to v Tzones nastavit růčo na jinej tarif... ale už je konec října pochybuju, že to půjde ještě teď navíc jakým stylem mi to ta frajerka do toho telefonu říkala, to jsem čuměl... prej ani náhodou nad 20/5 a přitom mám 2100 3 vysílače na paneláku 1000m daleko.............
přitom jiná mi zas říkala, že pokud technik naměří tak můžu mít klidně 50Mb že to nebude problém.
Vsadim se že v tom novým Tzones už nejde měnit tarif.. takže zas na ***** všechno.

Přijdu si jak nějakej hamyžnej Jarda, ale to udělalo to přečtení celýho tohodle treadu, jedno je jistý, všem bude postupně klesat rychlost, jinak to totiž je diskriminace pozdních zakazníků a teď jsou moderní ty výrazy jako neutralita etc :twisted: :twisted: :twisted:


Lezou mi voči z důlků a závist se mění v nenávist, když tady čtu o lidech s 400GB bandwitchem a připojením který nemají třeba už třetí měsíc regulovaný podle tarifu.
Já mám za 400,- Wi-Fi 5/5 která lítá ve špičce do tisíců a v příkazovým řádku v pingu mi to dost často píše, hlášku z antény co mám na střeše, že cilovej net není dostupnej, odpověd od providera, vše je u nás v pořádku, kouknětě na grafy... a dva grafy v příloze, pak už neodepisuje... a k tomu mám 50GB FUP, kterej to srazí na 240 kB/S, celý to trvá dobrejch 5 let.
Velký přání je, aby LTE zničilo všechny ISP s těma jejich trapnejma wifinama co už nikdy lepší nebudou!! ty co rejžujou na tom, že nic jinýho nejde sehnat.

K tomu mi T-Mobile chce natlačit do hlavy, že víc jak 20/5 nedostanu, že to je na mě moc velkej luxus i tak...
Realmind
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojkas 21. 10. 2017 16:26

Ahoj, zrovna mi aktivovali internet na doma 20MBit, ale chci zkusit zvýšit rychlost. Kde v můj tmobile se to dělá? Momentálně tam vidím u tarifu toto. http://fii.cz/fbnxb
bojkas
Junior


Odeslat příspěvekod bojkas 23. 10. 2017 05:31

Ahoj, tak už technik asi zadal mé připojení do T-Mobile a mám v Můj T-MOBILE vše, ale nechce mi to dovolit změnu, prý jsem ji už jednou provedl musím počkat na nové zúčtovací období. Nedá se to nějak obejít?
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod Stosun 23. 10. 2017 05:36

Ne nedá až 20 listopadu to budeš moct změnit při dalším vyúčtování.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Johnystar12 23. 10. 2017 15:37

Zdravím. RychloOtázka Zitra přijede technik myslíte si že bych mohl chytit tu 1800? chci vyšši rychlost. Obrázek
Johnystar12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 23. 10. 2017 15:57

Myslím,že to chytne tu 800 co máš hned napravo.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Johnystar12 23. 10. 2017 15:59

To ano, Ale muže to technik zkusit poštelovat ne?
Johnystar12
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků