Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mrsalieri 11. 9. 2017 11:44

To je slušný :) Těch 11 down bys naměřil i s tím nejnižším tarifem, takhle se ti jen navýší maximální rychlost. Obecně vyšší tarify mají smysl i na BTS s 800 MHz, a to kvůli vyššímu uploadu, záleží samozřejmě na prioritách každého uživatele.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod johank 11. 9. 2017 17:34

Mě šlo hlavně o navýšení uploadu. Manželka pracuje z domova a občas posíláme větší soubory, což před tím zabralo nějaký čas. S uploadem 15 Mb je to paráda.
johank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 9. 2017 23:28

Johank - muzes upresnit zda se zmenila rychlost ve spicce pri zmene produktu S/M?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johank 15. 9. 2017 08:24

Změna se projevila hlavně na uploadu, ten je stabilně 15 - 17 Mb.
Ráno mezi 6-7 hod. se rychlost pohybuje okolo 23 - 27/15
Odpoledne okolo 18:00 hod. je to cca 18-19/15
Večer tak 15/15
Ping je 19-23

Po změně se tedy zvýšil Upload, a ten je stabilně okolo avizovaných 15Mb.
Download ve špičce je u obou produktů S a M v podstatě srovnatelný. U produktu S jsem se logicky nedostal nad 20 Mb, což u produktu M lze, ale reálně tak 25-30 Mb .

To jak jsem v pondělí ráno naměřil download 40Mb byla opravdu výjimka.
johank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 9. 2017 18:24

Zdravím,
Jsem dlouhodobý uživatel internetu po LTE v té bílé krabičce, vše fungovalo ok, streaming v HD nebyl problém ani po vyčerpání dat, tedy v díře, kde bydlíme (doslova - kaňon Labe) bylo vše ok. Sice mě trochu baví jak zde házíte 50Mbit screeny, ale v pohodě. Já byl rád že se podívám na film, stáhnu přílohu a probrouzdám net. Bohužel T-Mobil v srpnu zavedl restrikci a již není možné na internetu bez drátu fugovat i po vyčerpání FUP. Pevný internet bez drátu jsem měl v merku, ale protože smlouva končila v dubnu 2018 chtěl jsem vyčkat. Nyní tedy musím jednat, protože stávajícíc 30GB vyčerpáme zhruba za 14 dní a to se budeme snažit hlídat. Logicky jsem se tedy nasměřoval na infolinku a chtěl jejich pevný internet bez drátu. K mému ůžasu služba není dostupná. To jsem rozporoval, s ohledem na to, že LTE využívám. Bylo mi sděleno že se jedná o jinou technologii, takže jsem se s pánem rozloučil a kontaktoval T-mobile mailem. Dostal jsem odpověď že opravdu ne, že asi je příliš vytížená síť (nacházím se uprostřed 4 BTS, leč pod jejich úrovní)
Chci se tedy zeptat jak je to s tou alokací zařízení, šlo by službu objednat, nechat si nainstalovat, následně přemístit jinam? Případně jaké jsou mé možnosti a páky na operátora, jak ho donutit aby mi omezeně službu na moje riziko objednal?
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 20. 9. 2017 19:13

Jestli ti to důvodnili tím že je vytížená síť,tak bych jim věřil.Co vím mají limit na jednu BTS a víc připojení nezřídí ,aby je pak zákazníci nekamenovali že to nejede 20 ale jen 5 a podobně. Já jsem uprostřed 4 BTS a nedávno jsem řešil problémy s TM TV a nakonec naznali že jsem napojený na vytížený vysílač a musí mě přepojit na jiný,vytížený jen z 20procent.Ostatní 3 vytíženost 80-100procent. Na jaře bylo ještě vše ok,ale jak nabrali lidi na Pevný internet vzduchem mají na spoustě míst plno. Kecal jsem s technikem asi 20minut a prý v mém okolí je také stop stav a už nové zákazníky na net neberou. Vše se ale řeší a vytížená místa budou dále posilovat LTE 1800 nebo 2100 a zvyšovat tak kapacitu. :-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 9. 2017 19:48

guiz: Díky za reakci. Já to beru tak, že se jim tu nyní po změně podmínek uvolnila kapacita řeknu... 100GB měsíčně :) Takže je kde brát ne že ne. Navíc když bych si zaplatil tu nejvyšší taxu se 100/100 tak by mi jí dali, využil bych je zde a ani by nepípli. Z tohohle pohledu teda to jde, jen stačí chtít.

-- 20. 9. 2017 20:53 --

tak dokonce sousedům pod námi intenet připojí i 50Mbit takže v kapacitě problém nebude
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaM 20. 9. 2017 20:38

Zkuste tedy požádat jiným jménem z jiného emailu. Napřiklad manželka, přítelkyně. Uvidí se... :-)
HonzaM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stosun 22. 9. 2017 06:46

Ahoj,chtěl jsem se zeptat zda jde pořád v samoobsluze stále měnit tarif za jiný?
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 22. 9. 2017 08:34

Normálně jde měnit tarif jak se ti zlíbí. Měnil jsem si tarif v Můj T-Mobile před 2 dny.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stosun 22. 9. 2017 08:58

Ok já jen,že oni jsou schopni mi nabídnout jen 20 Mbit/s. Ted od nich mám ten internet vzduchem ale ten omezenej 100gb Fup a tam to normálně kolem tech 50 lítá tak, že bych si to potom přepl na tu 50 až mi to sem příští týden nainstalují.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod ales.slavik 22. 9. 2017 11:43

Zdravím posílám pár postřehů z provozu,
Pevný internet vzduchem máme od 4.4.2017. Chtěl jsem prostřední tarif M 50/15 Mb/s, ale povolili mi jen tarif S 20/5 Mb/s. Instalace proběhla v pořádku nejbližší BTS je 1,1 km, ale jen 800 Mhz. První týden super rychlost tak jak bylo objednáno 20/5 Mb/s, ale po týdnu jsem naměřil jen max. 13 Mb/s někdy méně. Následovala stížnost, vše velmi rychle a korektně vyřešeno a od té doby byla rychlost stabilně 20/5 Mb/s (až to bylo podezřelé celá rodina na YouTube a rychlost to měřilo stále 18-20 Mb/s). Do té doby jsem byl připojen stále na tu samou BTS 800 Mhz. Zkoušel jsem změnit tarif v samoobsluze na M 50/15 Mb/s. Pár dní to šlo kolem 25-35 Mb/s a potom se to ustálilo kolem 15-20 Mb/s. Tarif jsem tedy po měsíci změnil zpět na S 20/5 Mb/s. Někdy v půlce srpna jednoho dne internet téměř nešel. První co mne napadlo restart routeru. Po restartu routeru jsem změřil rychlost a nestačil se divit! Rychlost downloadu vystřelila na 30-45 Mb/s. Po týdnu kdy to takto zázračně zrychlilo jsem se začal pídit co se stalo a zjistil jsem, že router se po restartu připojil k BTS 2100 Mhz, která je ale vzdálená 9,9 km vzduchem ve vedlejší vesnici. Což už vůbec nechápu! A takto funguji doteď, platím tarif S 20/5 Mb/s a nejméně co naměřím je rychlost downloadu 30 Mb/s. Takže pro mne je toto připojení perfektní a nemám k tomu výhrady. Předtím jsem měl dlouhá léta WiFi místního poskytovatele 10 Mb/s za 600,-Kč. Co se týče rychlosti připojení tak se to LTE vůbec nedá srovnat s tím WiFi připojením. LTE je pocitově mnohem rychlejší hlavně ve špičkách (16-22 hodin). WiFi ve špičkách byl problém s YouTube natož s televizí, kdežto s LTE jedeme YouTube s televizí současně. Takže hlavně, aby ta kvalita a rychlost vydržela!!!
ales.slavik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 25. 9. 2017 16:22

guiz píše:Jestli ti to důvodnili tím že je vytížená síť,tak bych jim věřil.Co vím mají limit na jednu BTS a víc připojení nezřídí ,aby je pak zákazníci nekamenovali že to nejede 20 ale jen 5 a podobně.


Operatorum na skoleni udajne tvrdili, ze se napojuje max. 20 zakazniku na vysilac :-) da se tomu verit?


Co se mění? Viz priloha - foto z faktury
Přílohy
image.jpeg
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 26. 9. 2017 11:51

Lze k tomuto internetu zřídit veřejná ip adresa ? V obchodních podmínkách vidím jen, že je přidělena ip adresa, ale už nepíšou jaká. Jak dlouho není podmínka využívání hlasového tarifu na slevu 150Kč ?
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johank 28. 9. 2017 07:46

Ahoj, v nabídce to mam
Přílohy
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (11.67 ) Zobrazeno 15527 krát
johank
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků