Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vpe 28. 7. 2017 00:36

Takze lte-a v mape znamena, ze kdyby v modemu bylo zapnute agregation, tak by tam slo 75+75? No pozdeji zase bude sit saturovana a nebude kapacita, to je jiste, i kdyz tam jde optika, na kraje mest, tak ta btska nemuze vysilat takovy tok pro vsechny...

Ad ten modem, ten sw je dost sh.t:

---------
Buglist modemu Tmobile Huawei B2338-168

Aktuální verze softwaru : B2338-168 V100R001C00SPC126 (04/14/2017)

Ve srovnání třeba s (na trhu) prvním CPE Huawei B3000 (tam jsou všechny body OK a poslední prastarý update z 20.2.2014):

Na Tmobile B2338-168:
1) nejde nastavit wifi kanály č. 12 a 13
2) nefunguje změnit výchozí heslo (!)
3) nefunguje DHCP rezervace ???
4) nefunguje s HUAWEI HiLink https://appsto.re/cz/JaKMG.i
5) nepamatuje si objem přenesených dat po restartu modemu!?
6) nemá multiSSID? Wlan chip to neumí?
...

Takže čím novější krabicka, tím větší srač...?

Ps: Bod2) vyřešil factory reset...

-------
Muze ty body nekdo z majitelu checknout?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cshooter 28. 7. 2017 06:53

No tak to mám doma druhý den, a hrůza. Přechod z drátu 20/2 na bezdrát 50/15.
Technik přijel dřív tak doma byla manželka. Tak jsem pak přijel technik v okně měřil rychlost v anonymním režimu na 25mb v průměru. V ruce měl papír na primární vysílač který je 3 km daleko a sekundární měl na který je vidět z okna 540m. Nevim z jakého důvodu to takhle mají oba vysílače mají band 2100. Tak celou dobu si technik mysle že to má napojený na ten primární...samozřejmě to měl na sekundární to zjistil až při podpisu smlouvy :-D . Nicméně se to připojilo na sekundární...technik se bál vylézt na střechu mi přislo, nainstaloval to skoro před anténu mám strach aby to neovlinovalo rychlost pac z okna naměřil jednou 40mb a tedka se nemuzu prakticky dostat pres 30mb. Pritom ze strechy k vysilaci to je prima linka bez prekazek full signal. Původně jsem chtěl 100mb ale paní mi řekla že vysílač víc nevytáhne :roll: . Dneska budu volat na TM a jsem zvedavej co mi reknou. Technik říkal že to je anonymni merici provoz a do tri dnu me zamknou na stabilni rychlost :-D coz mi přislo jako blbost. Vcera me poslali sms ze je vse aktivovane.. rychlost se drží kolísave dolu 15-25mb. U uploadu to bezi 15mb stabilne. Taky by me zajimalo jestli tu nekdo nevi jestli nemuze vysilac vytezovat kdyz je u nej napsano TV převaděč JV nad obcí. Taky je mozny ze na vysilac jsou napojeny mraky TV a internet to nema takovou propustnost. Taky si dneska zajedu k vysilaci ktery je 3km a zmerim si lte jen tak ze zvedavosti. Jeste se ozvu jak jsem dopadl. o<:)
cshooter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod geodett 30. 7. 2017 09:40

mam 20/5 cca 2 mesice a download jede stabilne kolem 15 MBits, kdyz je dobra konstelace dostanu se i ke 20, upload normalne 4 Mbits ted uz treti den max. 500 kbits a na vic se nedostanu
od BTSky jsem 5 km, band 800, 2100 kolem sebe nikde nemam
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vypuk 31. 7. 2017 22:39

Taky přijel technik, na USB donglu E3372 pověšeném na 5m prodlužovačce za kliku v koupelně mám 8mbit a ani na střeše, ani v horním okně(asi o 2m níž) nebyl schopný naměřit víc jak 1 "čárku" na modemu a 1-1,5mbit. Normálně to fakt nechápu :-D
vypuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JosseNovak 1. 8. 2017 05:14

V ruce měl papír na primární vysílač který je 3 km daleko a sekundární měl na který je vidět z okna 540m. Nevim z jakého důvodu to takhle mají oba vysílače mají band 2100

Kvůli lepšímu zpracování trafficu z fix LTE jsou některé BTSky osazené jinou technologií než většina. To může být důvod proč preferují při instalaci vzdálenější bod.
JosseNovak
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 1. 8. 2017 09:31

Mě to technik nasměroval na 7km vzdálenou BTS s LTE 800. Přitom je blíže 3km BTS s přímým výhledem, jen v tom místě co dávali anténu zrovna není vidět a je za stromem. Na 7 km BTS byla rychlost max 26Mbit. Tak jsem si anténu otočil na tu bližší BTS a ono to na LTE 800 litá v pohodě až 48/30, takže mám nakonec tarif 50/15.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RikerT 1. 8. 2017 13:35

Zdar lidi,
tak jsem minulý týden taky přešel na Pevný vzduchem, z místní nestabilní wifi.
Jsem cca 500m od vysílače 800+2100, modem ukazuje plný signál. tarif 50Mb/s, přes den se na těch 50 dostanu v pohodě, ale problém je večer cca 19:00 - 22:00.
V tuto dobu download klesne pod 5Mb/s, vzal jsem i TM TV a je nepoužtelná, obraz se seká.
Upload je pořád stabilní cca 14-16 Mb/s kdykoliv.
Technik co to zapojoval tak říkal, že v okolí jsem už několikátá instalace. Ale přes den po zapojení to lítalo jak z praku. Že by už problém s celkovou kapacitou když se nás večer připojí několik?
Poslal jsem reklamaci, tak uvidíme co odpoví, minimálně na tu TV je to nepoužitelná rychlost.
Přílohy
IMG_2927.PNG
RikerT
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 1. 8. 2017 14:08

RikerT:Tak pak dej vědět jak to dopadlo. Zajímá mě jak se k tomu TM postaví. Už jen kvůli té TV.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouk.ac 1. 8. 2017 14:21

odpovim ti skoro / uplne presne co se deje, pretizeny sajt a nebo blbe nastaveny... ocividne se jim trosku svira prde-l a v novejsich lokalitach uz davaj LTE v konfiguraci MIMO 4x4, coz by melo prinest kybl kapacity navic... no a tam kde to dre, tam se musis proboxovat pres stiznosti ke sleve nebo naprave. Ale ne 1x za mesic napsat... minimalni interval je kazdy 2 dny 1 dobre mireny mail s nejakyma tema rychlostma a srovnanim z toho co ti da mobil. Nenechte se utlouct jejich zvasty, pri takovych penezich co maj jsou schopni posilit desitky lokalit tydne, tak at makaj. Sem vdecnej, ze sem si moh poridit nedavno VDSL, uplne jina pisen, nekolisa, jede furt.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod JosseNovak 1. 8. 2017 16:58

Aby nebyly přetížené BTSky, když si někteří experti otáčejí antény :roll:

4x4 MIMO jsou osazovány právě všechny BTS pro FWA - od toho se odvijí to ověřování v mapě, proč pevný bez drátu nemusí mít stejné hodnoty jako mobil apod.

A prosím nikdo neposlouchejte jeho radu každé 2 dny posílat mail. Ničemu to nepomůže - pokud někdo v T neudělá chybu tak při prvním mailu se založí ticket na prověření. Další maily nic neurychlí.
JosseNovak
Junior

Odeslat příspěvekod kouk.ac 1. 8. 2017 17:15

on takovy ticket kdyz je zalozeny a howno se deje, to je pak ticket k prdu... mlcenim se toho moc nevyresilo nikdy... taky sem posilal dotaz a cekal... a cekal... a cekal... a pak sem dosel k zaveru, ze jednou napsat a cekat nema cenu. Tak sem zvedl frekvenci posilani dotazu, na 1x za tyden a cekal... a cekal... a cekal... a zas nic. Tak sem to fikl kazdy 4 dny a cekal.... a cekal... a cekal... a zas nic, tak sem to prumbl kazdy 2 dny a cekal... a ozvali se smejdi.

4x4 jim jde celkem pomalu a je to spis exotika, co sem sjezdil okolo brna + - 50km, tak v drtive vetsine solo 1800.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 1. 8. 2017 18:11

JosseNovak: Tak já to ještě upřesním. Ti experti jsou hlavně montážní firmy většinou. Ti co byli u mě říkali že jsou elektrikáři a pomáhají jedné firmě že toho má moc, ale jinak tohle vůbec nedělají. Jinak anténu jsem sice otočil asi o 45°,ale podle čísla sajtu v modemu se stejně drží modem sajtu co je 3km daleko jen byl signál dva dílky. I když byla anténa namířena na sajt 7 km daleko, tak chytla signál z BTS 3 km vzdálené, která byla mírně doleva asi 45° jak jsem psal a technik ho neviděl, protože je schovaný ve výhledu za lípou sousedovy zahrady. Po otočení jsem dosáhl plného signálu. Takže jsem vlastně doladil signál a nenapojil se na jiný sajt. Taková oprava toho co montážní firma nesprávně namontovala.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RikerT 2. 8. 2017 08:48

Reklamaci jsem podával v pátek večer mailem, v úterý přišlo potvrzení s číslem ticketu a prosba o doplňující informace a také info, že ticket už řeší technik.
Včera byl první večer, kdy download nepadl pod 12Mb/s a TV běžela úplně bez problémů, tak že by něco už upravili? No uvidíme co dál.
Zajímavé je i to, že TM tvrdí, že TV potřebuje konstatně 5Mb/s, ale pokud pustím pouze TV (jako jediné zařízení zapojené do modemu), tak se download stejně pohybuje mezi 7-10 Mb/s dle kanálu (SD vs HD)
RikerT
Junior

Odeslat příspěvekod pueblo23 2. 8. 2017 14:01

Ahoj, chtel jsem se zeptat jak vypada fyzicka instalace? Nemam pristup na strechu, bydlim v najemnim dome a na fasadu se mi nejaky drzak s tyci nechce moc davat..navic to majitel nejspis ani nepovoli...jde ta venkovni jednotka prisroubovat primo ke zdi nebo k parapetu?? Bydlim asi 150m od BTSky a na mobilu (taky TM) mam LTE rychlosti uzasne..o tom se mi s O2 nemuze ani zdat :)))
pueblo23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod narg 2. 8. 2017 15:34

dle obrazku to vypada jako priprava na montaz na svyslou trubku, k samotne antene je pridelany drzak, ktery je pridelany k trubce, ze antena jde sundat, pokud nemas trubku, tak musis pouzit L nebo T konzolu, pochybuju, ze by se antena dala pridelat naplocho
narg
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků