Spotřeba dat při navigaci

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zerthe 13. 2. 2017 13:31

Tak mě tak napadá (sorry, nechci rýpat) - má vůbec smysl říkat, kolik km je najeto, ale spíš jak dlouho je např. aplikace waze spuštěna? Určitě mi to po ujetí dejme tomu 100 km při rychlosti 100 km/h sežere míň dat, než když pojedu rychlostí 50 km/h..
Zerthe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Max583 21. 4. 2018 05:26

Dnes jsem to vyzkoušel . Cesta do nemecka 700 km Waze potrebovala 32Mb. Celou cestu jsem ji mel zapnutou. Jizda asi 6,5 hodiny.
Max583
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 25. 4. 2018 11:43

Tak pokud pojedete z bodu A do bodu B, jde si na wifi naplanovat trasu a pak mobilni data vypnout. Preventivne bych si zobrazil alternativni trasy a pak to je nakesovane a neni treba online spojeni, jen nejste informovani o aktualnich udalostech na trase (ale to u sygicku bez zaplaceni asi take nejste)...

Takze se to da pouzit i takhle...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spock_lone_wolf 25. 4. 2018 12:28

Vypnutí dat u waze je problém, pokud člověk sjede z trasy, nebo i když si navigace kvůli nepřesné GPS nebo tunelu myslí, že je mimo trasu. Pak se pokusí přepočítávat, občas navede zpět na původní trasu, ale občas se z toho už nevzpamatuje. Pak někde u cíle, když se snažíte trefit konkrétní uličku je to nepříjemné, navigace se zkouší spojit, motá kroužek a jinak nereaguje...
To už bývá lepší komplet offline navigace, jako třeba mapy. Dopravní situaci člověk stejně nebude znát předem a aspoň mu to nebude blbnout cestou.
Spock_lone_wolf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 4. 2018 19:48

Jasne rikam ze je to nouzova varianta spise pro jednoduzsi trasy
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 4. 2018 22:10

No ona největší výhoda waze a map google je že to krásně dokáže online navigovat okolo aktuálních kolon a různých nehod. Dřív jsem taky používal mapfactor na cestě do Maďarska ale po zkušenostech s waze po Praze už bych neměnil. Doporučuji naplánovat trasu na wifi projet zhruba trasu kde se stáhnou mapové podklady a samotná jízda zabere nekolik jednotek-desitek MB.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 28. 4. 2018 07:37

petyo píše:Já nevím kolik to je, ale vzhledem k tomu, že ty navigace bez problému fungují i na pomalé poFUPové rychlosti tak to fakt moc nebude. Ale v zahraničí bych se toho spíš vyvaroval.


Normálně používám, Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko. Spotřeba stejná jako u nás. Nula nula prd.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2018 21:32

Jen takova perlicka, google maps naviguje uplne jinak nez waze, polni cestou ktera je neprujezdna a nemohu donutit google aby to opravil... mesice na submit opravy nereaguje...

Waze, ackoliv ho vlastni google naviguje spravne, tak nevim... nevi nekdo jak googla vyprudit? Klasicky nereaguje.


A 9 androidistu z 10 pouziva google mapy (protoze to je nainstalovane v telefonu:)
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 29. 4. 2018 22:04

Já teď projel skoro celou Británii s Here maps a online data hustoty dopravy velice přesné...nevím jestli by mi Waze posloužila lépe. Spotřeba dat minimální.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 30. 4. 2018 11:47

polda píše:
petyo píše:Já nevím kolik to je, ale vzhledem k tomu, že ty navigace bez problému fungují i na pomalé poFUPové rychlosti tak to fakt moc nebude. Ale v zahraničí bych se toho spíš vyvaroval.


Normálně používám, Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko. Spotřeba stejná jako u nás. Nula nula prd.

Souhlasím. Waze za cestu ČR-Rakousko-Slovinsko-Chorvatsko, cca 1000 km, nevezme dohromady ani 100 Mb dat.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 30. 4. 2018 23:26

Ono take jde nastavit ve Waze, jaky okruh dopravnich informaci ma hlidat... hadam, ze to take podstatne ovlivnuje spotrebu (pokud mapove podklady jiz mate stazene)...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 1. 5. 2018 07:09

Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 1. 5. 2018 15:40

No, to de facto potvrzuje, co jsem psal.
opasino
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků