Zprovoznění nepodporovaných 4G frekvencí

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loppo 5. 1. 2016 20:30

Ahoj, zvažuji koupi Vodafone smart ultra 6, který ale z nepochopitelných důvodů nepodporuje pásmo 2100.
Podle některých informací nepodpora 4G frekvencí je pouze softwareová záležitost, tak by mě zajímalo jestli by to šlo ručně zprovoznit. Našel jsem např. tento návod ( http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... o-t2886059 ). Podle kterého by to mělo být možné.

Musím ale dodat, že se v této problematice neorientuji, tak budu rád když se k mé otázce vyjádří odborník :-)
Loppo
Junior

Odeslat příspěvekod michal Žilka 5. 1. 2016 21:23

Doporučuji vyhledat zde kolegu "ooooooooo" (nevím kolik těch óček to přesně je), napsat přímo jemu a držet se jeho rad.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2016 21:30

10, těsně vedle :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 1. 2016 21:38

Navod je na jiny telefon, takze na to zapomen, pokud neexistuje navod na ten tvuj.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Loppo 6. 1. 2016 00:27

v požadavcích je pouze toto:
1. A phone with a Qualcomm processor, that is rooted.
2. (For now) Install a custom ROM & kernel to get rid of the anti-tamper code
3. Edit six values in your phone's non volatile (NV) memory to enable a lot of additional frequency bands

Pak pod tím je příspěvek "Success stories - Some documented successes - various models" a zkušenosti toho návodu i z jiných telefonů
Loppo
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 1. 2016 06:12

sice sem psal sz ale pro ostatni co ho maji a rovnou se zdrzte kecu pokud se vam bude zdat ze telefon hanim.
custom rom opravdu kvalitni pro jakejkoliv vodafone smart ? kdo by ji z lidi nebo tymu co je delaji delal a udrzoval,patchoval,plus dalsi lidi co by pomahali s chybama co autor,autori nerozlouskli?Krajne nepravdepodobny,mozna onemannshow nekoho kdo neco ohne,napasuje na nej a to bych teda nechtel mit.Navic znamkou aspon minimalni serioznosti je dostupnej zdrojak.Existuje tedy udrzovana custom se zdrojaky ?
za druhe custom kernel,root ztrata zaruky,,takze nastudovat unroot a jak nahodit zpet stock,za treti vrele doporucuji umet jak bicem praska fastboot a adb po takovym zasahu,muze se hodit,plus mit full backup.
Za mne tim cena telefonu je cca max 2000 jakmile by to probehlo,defakto bez zaruky,skaredy- to je subjektivni,prumerne materialy,prumerna vybava a jeste se s nim hned po koupi dr.at..Za mne ,pokud neumi frekvenci a je to pro kupce neakceptovalne,koupit jinej, co ji ma.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 8. 1. 2016 17:28

Hezké odpoledne,
podporu dalších LTE pásem u Smart ultra 6 není možné dodat žádným firmwarem. Tento telefon bohužel LTE 2100 neumí a nebude umět. V místech, kde je LTE 2100, se tedy připojí ke 3G síti. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 1. 2016 09:08

10xO by teď měl dostat bludistaka, za svůj příspěvek ,který přečetlo a pochopilo více než 95% lidí.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 1. 2016 09:47

Doufam ze ten kdo ho nepochopil,tak ho ani nenapadne se vrtat v eng mode,zkouset co udela adb kdyz netusim jak funguje.Od urcityho bodu se proste ty a x dalsich lidi smir s tim ze to proste nepochopis protoze tomu nerozumis,i kdyz si celkem jiste myslis pravy opak.Stejne tak kdyz fyzik cmara pro ty co fyzice rozumi zcela jednoduche navody,priklady,ja jsem mimo.Nicmene nejsem idiot abych z nesrozumitelnosti pro mne obvinil fyzika :-)
I pro pomalejsi,i kdyby skrytou moznost odemceni frekvenci mel,je zde nutnost custom kernel,tady konci sranda,blbej - nekonecny potize,ovladat adb a fastboot jako minimum..Porad nic ? Jeste ti neseplo ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2016 09:55

Bez dalších keců kolem: NE,nejde to.
anonymni

Odeslat příspěvekod mikemiky 9. 1. 2016 10:48

Desetiocko je jeste docela v pohode, ja takovou trpelivost teda nemam :D
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod PetrP7 9. 1. 2016 11:23

Je to městská frekvence, tam ti stačí 3G. Horší by bylo, pokud by neuměl 800MHz, to bys byl na venkově jen na EDGE. No a pokud by ti to vadilo (mně jo...), tak jdi do něčeho jiného. Já si třeba z CN objednal Elephone M2 a ten má všechna pásma...
PetrP7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venaberyss 9. 1. 2016 14:50

Mrkni na gsmweb.cz tam je seznam na jaké frekvenci vysílače fungují v jednotlivých městech a vesnicích
venaberyss
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků