Veřená IP u mobilního operátora (i virtuála)

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 11:33

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jestli někdo nevíte který operátor poskytuje nejlépe zadarmo, ale i za menší poplatek veřejnou IP (statickou/dynamickou)?
Mám na mysli něco jako má Mobil.cz, že dobiješ a internet ti šlape i po vyčerpání FUP (stačí když jednou za 6 měsíců dobiješ).
Nemáte někdo zkušenosti s něčím takovým? Vím pouze o GoMobil, ktereý nabízí internet s veřejnou IP za cca 154 Kč.
Znáte něco levnějšího? Potřebuji to na vzdálenou správu routeru.

Předem díky moc Michal:-)
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 4. 11. 2015 14:02

A musí to umět přímo operátor? Nestačila by prostě nějaká VPN s nasměrovaným portem?
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 14:07

Ale za VPN musíš taky platit ne? nebo jak to myslíš?

Budu mít v routeru strčenej 3G modem a tak abych se do něj mohl dostávat třeba z holandska.
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 11. 2015 18:06

nastav v routeru DDNS a je to
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 4. 11. 2015 19:49

DDNS bez VPN nepomuze. Na mobilnim pripojeni se bezne nedava verejna IP. TM tu sluzbu verejne dynamicke IP zrejme zrusi s novym CRM systemem.

VPN to jisti, samozrejme si za ni budes muset zaplatit.

K cemu vzdalena sprava routeru, kdyz ten router nebude mit konektivitu?
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod altanek1 4. 11. 2015 19:55

wit.cz píše:nastav v routeru DDNS a je to


ddns jde jen s dynamickou verejnou ip

zajDee píše:DDNS bez VPN nepomuze. Na mobilnim pripojeni se bezne nedava verejna IP. TM tu sluzbu verejne dynamicke IP zrejme zrusi s novym CRM systemem.

VPN to jisti, samozrejme si za ni budes muset zaplatit.

K cemu vzdalena sprava routeru, kdyz ten router nebude mit konektivitu?



budou se přes něj ovládat různý věci


nejlevnější co jsem zatím objevil je 95 Kč za 150MB netu a 59 Kč za veřejku u GoMobilu
altanek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 11. 2015 20:29

díky za upozornění, neuvědomil jsem si to
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lachot 5. 11. 2015 09:48

Internet
Nebo si kup předplacenku s 899 Kč od TM na Aukru za 500 Kč, a plať za to, co vyčerpáš. U té předplacenky stojí 1 MB 40 haléřů. Takže přes 2,2 GB internetu za 550 Kč s dopravou.

VPS
na foprsi mycloud si zažádej o voucher (myslím že dávají 250 Kč každému) a vytvoř is VPS za 25 Kč a máš to na 10 měsíců (zdarma) - veřejka plus výhody unixu (právě to VPN) na síti a 20 gb prostoru. Pro představu - internet do UPC Brna jede 278 (down)/172 (up) mbit a 39 ms, a do pražského TM 522/194 a 43 ms. VPS mám vytvořené v tom českém datacentru. Tak snad jsem třeba udělal představu i někomu jinému. Mějte se
L.
Lachot
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků