Zajištění lepšího signálu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pekicz 1. 9. 2015 15:19

Dobrý den,

chci se zeptat. Pracuju v továrně v hale a když se připojim z Vodafonu na internet chytám pouze EDGE.. kolegové (tmobile, o2) chytají v pohodě 3G.

Vodafon na mapě pokrytí ukazuje, že by tam signál měl být (mám v kroužku i místo kde pracuju). Dá se nějak připojit externí anténa k telefonu? :-D A nebo kdybych si koupil mobilní internet od vodafonu a použil modem s externí anténou tak to problém vyřeší?

Díky za případné odpovědi :-))
Přílohy
pokryti.JPG
pekicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 1. 9. 2015 16:58

No to zařízení se jmenuje 3G repeater. Ale ze svého to nebudeš chtít platit. Osobně bych vyzkoušel jiný telefon. Co se týká signálu tak to vypadá spíš na pokrytí LTE 900 MHz než 3G.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 1. 9. 2015 16:59

1. Mapa pokryti je vypocitana, nikoliv zmerena.
2. Signal cestou dovnitr budov ztraci na sile.

Modem s externi antenou muzes vyzkouset, ale moc tomu nedavam. Mimo halu lepsi signal mas?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pepan_22 1. 9. 2015 18:28

Vidíš tu díru hned vedle? To je znamení, že je signál v oblasti dost slabý a vsadím se že když si na mapě uděláš pravý klik tak je signál popsán jako "venkovní, nutné prověření na místě"

No a jak z toho ven:
1) Jak píše zeus výše napřed se ujisti, že máš signál venku.
2) Pokud ne, jak píše petyo si ověř, že tvůj telefon podporuje správné frekvence.
Jestli signál venku nemáš tak:
3) Ideální ale nejspíš obtížné proveditelné by bylo, kdyby firma (pokud je zákazník) dokopala Vodafone k instalaci 3G zóny. (připojuje se na pevný internet, pokud v hale je)
Pokud signál venku je
4) Vynutit 3G/4G - často pomáhá - akorát pokud tam je jen E/4G tak se ti nikdo nedovolá, akorát ti přijde sms o volání.
5) Externí anténa (kvalitní) skutečně může zlepšit příjem signálu - třeba ty co Vodafone nabízí k "Pevnému LTE" routeru (připojení bez kabelu se jmenuje)
Nebo 5b) ten router sám o sobě má velmi dobré interní antény a má LTE i tam kde se mobil už nechytá. Pokud ti nevadí platit 300 měsíčně (za neizerovanou ale pořád v prodeji variantu 4/2)
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod pekicz 1. 9. 2015 21:39

Dekuji za vase odpovedi! Venku hned pred halou je 3G. Mam iphona 5s LTE podporuje. Ale vodafon tam ma pokryti jen na 3g. A docela me zajima ta varianta 5b muzes mi dat blizsi info? Diky :-)
pekicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel.racek 2. 9. 2015 05:53

Nemá zaměstnavatel pokrytou budovu Wi-Fi?
karel.racek
Junior

Odeslat příspěvekod pekicz 2. 9. 2015 18:48

Má ale zaheslovaná. Já net nepotřebuju k práci.. :D Jinak na jinem místě vté hale jsem chytl net. Vyřeší můj problém modem s antenkou ? (abych nemusel měnit operátora)
pekicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petyo 2. 9. 2015 19:16

Je to možné. Modemy jsou obvykle citlivější. U Vodafonu si ho můžeš půjčit na 30 dni na zkoušku. Jinak to stojí asi 450 za měsíc včetně 100,- Kč platby za modem a má to 30 GB dat na videa a p2p. Ostatní data jsou neomezená.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 2. 9. 2015 21:59

Zkus se operatora zeptat na kdy je planovano pokryti LTE. Ptat se na posileni 3G nema moc cenu. 3G se uz bude spise utlumovat a rusit nez posilovat. Viz i vyjadreni T-mobile, ktery uz ma predbezne urceno ukonceni 3G za pet let.

A ano modemy muzou mit vetsi antenu a tim i lepsi signal, ale bez vyzkouseni se neda ani odhadnout. taktez v case se muze uroven signalu menit.
Bespi_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 9. 2015 23:19

Není lepší si koupit dualsim a mít 2 operátory?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 4. 9. 2015 16:19

Dobré odpoledne, pekicz,
v Ostravě budeme LTE spouštět v příštích týdnech, takže je šance, že se vylepší i dosah signálu rychlého internetu právě v tomto místě (LTE pojede na nižší frekvenci než 3G). Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alter012 4. 9. 2015 18:52

Najjednoduchšie a najlepšie riešenie je prejde ju kokurencii. Alebo si kúp napr. O2 kartu a ich denný internet/určite to aj u vás má O2/. Signál je slabý , nie telefon .
alter012
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lol7 7. 9. 2015 05:45

pekicz píše:Dekuji za vase odpovedi! Venku hned pred halou je 3G. Mam iphona 5s LTE podporuje. Ale vodafon tam ma pokryti jen na 3g. A docela me zajima ta varianta 5b muzes mi dat blizsi info? Diky :-)

strudl a jeho citlivost na signal :lol:
lol7
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků