Nejvýhodnější tarif pro internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SakalCT 24. 7. 2015 20:00

Ahoj, měl bych dotaz:

svůj mobil využívám výhradně jako přenosný internet. Nepotřebuju volné minuty, ani SMS, ale data, Data, DATA (přes mobil občas pomocí WIFI hotspotu připojuji i jiná zařízení jako tablet a notebook). Který operátor nabízí nejlepší poměr FUP/cena? Momentálně jsem u O2, ten nabízí maximální FUP 10 GB za nekřesťanskou cenu, tak hledám něco lepšího.

V tomto směru se mi líbila Gorila, ale té už mateřská O2 zakroutila krkem... :--

Ještě upozorním, že nehledám mobilní internet, ale internet v mobilu, snad je ten rozdíl zřejmý.

Děkuji za odpověď
SakalCT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vodafonek 27. 7. 2015 15:08

Rozdíl zřejmý? Pokud sim není svázána s modemem, tak je to snad odlišeno jenom marketingově, ne? Problém by v některých případech mohly tvořit příchozí hovory, které by nemusely fungovat, ale i to není vždy pravidlem.

Můžeš zkusit jít do virtuála Kaktus a využít výhody za dobíjení (za 1. dobití a happy day kreditu) a předzásobit se daty. Více ve vláknu: viewtopic.php?p=10738288#p10738288.
Vodafonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin-P 9. 5. 2016 13:15

Připojím se k dotazu, hledám vývodný tarif primárně na Internet, plus na nějaké to volání.

Aktuálně Vodafone Nabito350 + Připojení na stálo

- FUP na data využívám na 80% až 120%
- volání na cca 50% až 80%
- 75% času mimo Wifi
- v dosahu 4G BTS
- volám kam potřebuji a kdy potřebuji
- na internet se potřebuji dostat kdy potřebuji
- přehled čerpání a platby přes internet
- faktura

Na severech jako Tarifomat a spol. ani v nabídce trojice jsem neuspěl.

Cíl je pouze ušetřit, při zachování kvality a komfortu služby.
Tedy ideálně platit míň a dostat stejně.

Existuje vůbec bez firemní smlouvy něco lepšího?
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod kubisv 9. 5. 2016 14:03

Zkuste si Poridit nektery tzv. internet bez dratu. Jsou neomezene a maji vyhradne net a jsou za 300 az 500 Kc. Nejlevnejsi je asi u Vodafone a v telefonu fungoval tyden bez problemu. O2 ma neco podobneho. Opet poridite kartu prendate ji do mobilu a jedete, Fungovalo mi to 3 dni pak jsem to vratil do wifimodemu protoze hotspot mi zral baterku. Tmobile tohle hlida a informuje uz i o tom kdyz to nemas v jejich zarizeni ale ve vlastnim routeru, takze tam by byla otazka kdy to odpoji (ten vlastni router mi pak nechali pouzivat a omluvili se, ale na mobilu to urcite nenechaji). Osobne bych ale tohle resil tim ze si koupim nejaky z techto tarifu a k tomu si poridim maly wifi modem co mi dokaze poresit ruzny zarizeni a muzu ho kdykoliv vypnout a zapnout a nabiji se pres USB stejnym dratem a ma to velikost malyho smartphonu
kubisv
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 9. 5. 2016 14:05

A cena? Platis nejakych 850Kc/mesic nebo mas tarif CD s 75% slevou, 25% slevu na net a platis cca 485Kc/mesic?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin-P 9. 5. 2016 14:17

kubisv píše: tzv. internet bez dratu.

To ale neodpovídá zadání, příspěvku.

zivan:

Je to bez ČD. VF "Připojení na stálo" už na jiný VF tarif převést nechtějí.

Takže výměna za VF třeba Smart 50 nehrozí. S doplatkem k Smart Tarifu 50/100/250 se dostanu na cenu o cca 1200,- vyšší. (12x99,- příplatek za 250MB)

S Red opět neušetřím. Masíční paušál vyjde při stejném FUPu ( tarif +(2x1GB)= 3,5Gb) na cca 1100,-
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 9. 5. 2016 15:01

A co brani prejit na CD tarif (uz tim usetrit 262Kc) a aktivovat nejaky aktualni tarif s 3-4GB? V samoobsluze vidim napr. "Mobilní připojení 4GB" za 519Kc, pokud na nej bude 25% sleva, tak bude za nejakych 390Kc. Celkem tedy za Nabito 350 "CD" a 4GB internet nezaplatis ani 500Kc.

Usetris nejakych 360Kc a 1GB internetu navic. Stejny operator, tedy i stejny signal jako jsi mel doted.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin-P 9. 5. 2016 15:27

zivan píše: Usetris nejakych..?.


Pokud je ta nabídka ještě aktuální, tak ušetřím. Ale o aktuálnosti pochybuji...

U zpráv o tarifech ČD( s Inkartou) uvádí Připojení na stálo 3 GB 394 Kč s tím, že je ...se slevou 25% oproti běžné ceně... No u VF ho mám o 70,- levněji bez slevy... tedy něco je špatně.

Při "jednání" s nějakým človíčkem co zastupoval\prodával VF totiž uvedené datové balíčky Mobilní připojení x GB , prezentoval jako příplatek pouze k RED tarifům.

Tedy aktuální ceníky? Já ho nenašel.
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 9. 5. 2016 15:37

Ve vlaknu o CD tarifech se nedavno resilo, ze Vodafone rusi nabite tarify a zastupce Vodafonu psal, ze tarifu CD se to (alespon zatim) netyka. A myslim, ze zatim neni ani omezene zrizeni tech tarifu.

No u VF ho mám o 70,- levněji bez slevy

...a proto by bylo dobre napsat, jake mas ceny ted.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin-P 9. 5. 2016 15:49

Tak vzhledem k tomu co se píše ve vláknu o ČD tarifu nemá cenu o nem dokud se situace nevyřeší uvažovat.

Jinak jsem psal ...Aktuálně Vodafone Nabito350 + Připojení na stálo... ceny jsou normálně na webu.
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod Anik 9. 5. 2016 18:05

Samsung Galaxy S23
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 5. 2016 21:23

Drahe.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-P 9. 5. 2016 21:40

Anik: To jen doplňková datová SIM pro tablety/modemy. Není to tarif/SIM pro telefony.
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 10. 5. 2016 06:36

Bohužel vzhledem k idiotské politice našich operátorů se mobilní internet nevyplatí a je mnohem lepší si pořídit dvousimkač a druhou datovou sim, kde jsou data za podstatně lepší ceny. Jinak dokupy na větší balíčky u neomezených tarifu má překvapivě nejlepší O2.

Jedinou cestou s jednou sim jsou šedivky, které mají ceny pro velké firmy a ty jsou úplně jiné než normální ceníkové. Zase to má nevýhody šedivky.

Co se týče výše zmiňovaného internetu bez drátu, tak alespoň u Vodafone v mobilu nefunguje.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-P 10. 5. 2016 07:28

Tak jak to je s našima operátory nevyřešíme. Já se jen ptám jestli jsem něco nepřehlídnul a nešlo by ušetřit, při zachování kvality a komfortu služby. . Pokud ne, tak co se dá dělat.

Protože využívám telefony Google Nexus tak téma dualSIM je pro mě výsměch. Ne takový odpad mi domů nesmí.

Škoda, že před x lety jsem propásl to ČD. Ikdyž jak už tu bylo nakousnuto, možná budou změny jak u ČD. Tak mi i Vodafone sestřelí Nabito350, bez adekvátní náhrady.
Martin-P
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků