Internet bez kabelu - vlastní modem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod honzatrx 18. 2. 2017 11:30

Ve firmě jsme jednomu z neustále cestujících zaměstnanců pořídili sim s Internetem bez drátu Premium s 40 GB s nižší cenou 350,- Kč díky zařazení do rámcové smlouvy, k tomu dostal usb flash LTE modem za 1100,- Kč a funguje v poho všude.
honzatrx
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 12:37

Nick Cave píše:http://www.dsl.cz/clanky/jaky-je-t-mobile-internet-bez-dratu-ve-skutecnosti

https://www.pcdays.cz/2016/03/vyzkousel ... 8324907413

http://www.dsl.cz/clanky/jaky-internet-bez-dratu-vybrat

Díky za odkazy. Tak jsem si články prostudoval, zajímavé počtení :-). Všechny články jsou už vesměs staršího data, nicméně ty informace se asi nějak moc od té doby nezměnily. Akorát TM už nabízí jiný modem, je otázkou, jestli má lepší dosah než ten popisovaný v článku. Jinak jak jsem vyrozuměl, tak asi největší slabinou (nejen) tohoto způsobu připojení je FUP a potažmo s tím související vysoké ceny tarifů. Tady asi nezbývá než doufat, že vláda v předvolebním zápalu najde nějaký způsob, jak přinutit operátory k výrazně nižším cenám nebo ideálně odstranění nesmyslu FUP.

Ještě bych se chtěl zeptat k tomu internetu bez drátu od TM, je možné nějak ohlídat objem dat stažených jednotlivými uživateli, pokud by bylo připojeno více lidí, 3-5? Jde o to, abych měl pod kontrolou, jestli některý uživatel nespotřebovává neúměrně více dat na úkor ostatních. A ještě co se týče hesla, to se při prvním spuštění zadává co je na modemu. Mohu ho jednoduše sám jako uživatel změnit?
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 2. 2017 12:50

U T-Mobile se změnil FUP, jinak lze tuto službu na měsíc vyzkoušet a poté případně modem vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 12:59

Ano, asi tam došlo k nějakýcm změnám, ale zase už po vyčerpání FUP už nejede vůbec, musí se jen znovu dokupovat. No a úpřimně, k čemu je dobré 4G, LTE a já nevím jaké superrychlé internety, když při takových rychlostech ten FUP proletí komínem jak nic. Přesně jak to popisuje ten borec v článku.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 18. 2. 2017 13:12

Heslo změna v pohodě. V létě jsem to příbuznému zprovozňoval na chatě (při náhodné návštěve, kdy to právě koupil). Měl tu B310, FUP 20 GB, nic moc jsem nestudoval, prostě kabelem se napích s noutem a přes tam někde popsanou IP vlez do administrace. Hesla se tam nastavují dvě, jedno administrátorské a pak pro wifi. Vše práce na čtvrt hodinky. Lze tam pak lézt už i jen přes wifi, přesně si to už nepamatuju. Dosah wifi jsem netestoval, nějaké kontroly spotřeby dat tam byly, zda možnost stanovování jednotlivých limitů nevím.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 2. 2017 13:28

petr311 píše:k čemu je dobré 4G, LTE a já nevím jaké superrychlé internety, když při takových rychlostech ten FUP proletí komínem jak nic.

Na 4G LTE spotřebuješ stejně dat jako na 3G/Edge jen se ti všechno načte mnohem, mnohem rychleji :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 13:36

Aha, tak s tím heslem to je v pohodě, ještě pokud by tam byla nějaká možnost podrobnějšího sledování spotřeby dat, tak by to bylo super.
Ještě takový dotaz mimo toto téma, dá se na tomto foru nějak nastavit, aby mi přišlo upozornění na email když přijde odpověď? I na soukromé zprávy? Mám zaškrtnutou položku Upozornit přijdeli odpověď, ale stejně nic nechodí.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 2. 2017 13:45

Dá, zapneš si ,,sledovat toto téma'' v nastavení musíš mít aktivní email
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 18. 2. 2017 13:47

To sledování spotřeby dat bude popsáno v manuálu k modemu nebo nějakému tomu SW Tm manager (dělala se hned po zprovoznění nějaká aktualizace), řekl bych, že by mohl být k downoadu na stránkách TM.
Upozornění na nový příspěvek v tématu i mně přestalo fungovat 13.12., neřešil jsem však nijak, to je dotaz na admina (pokud to jiným funguje).
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 14:01

Na to sledování spotřeby dat jednotlivých uživatelů už jsem se ptal i přímo u operátora TM, ovšem slečna mi tvrdila, že to nejde, že maximálně to sleduje celkovou spotřebu dat, nikoli kolik dat spotřebuje uživatel A, B, C atd. A nebo o tom nevěděla. No zkusím zajít do krámu TM, jestli tam budou vědět více.

A to sledování a upozorňování nových příspěvků skutečně nefunguje, i když mám zaškrtnutou volbu na upozornění a aktivní email. Tak nevím, kde je chyba. Problém, že musím stále sledovat vlákno, jestli tu někdo něco nového napsal, jinak se to nedozvím. Když chci sledovat více vláken, pěkná otrava... :-(. A nehledě k tomju, že se ani nedozvím, když mi přijde SZ...
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 18. 2. 2017 14:28

Upozornění nefunguje, Modi by mohli zjistit kde je problém, třeba se obrátit na Admina.
Naposledy upravil BeznyFrantaUzivatel dne 18. 2. 2017 15:11, celkově upraveno 1
Důvod: Bylo předáno k řešení.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 14:40

Aha, tak nejsem sám, komu to nefunguje, takže chyba asi nebude u mně.
petr311
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků