Internet bez kabelu - vlastní modem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jecmenek 21. 6. 2015 19:18

pěkný večer,
moc rád bych si pořídil internet s FUP 30 Gb u některého z našich operátorů, 8 Mbit mi jako rychlost stačí úplně, O2 by bylo ještě více, ale to je fuk.
Jde mi o to, jestli máte někdo zkušenost, že by některý z operátorů pustil vlastní modem, abych nemusel tahat ten velký router, ale mohl SIM hodit třeba do Samsung hot spotu, který se mi krásně vejde do tašky a nemusím pak všude hledat zásuvky...
Chápu, že operátoři chtějí, aby to bylo méně mobilní, ale zase to nemusí být tak šíleně nemobilní, když si to i platím... :)
díky za vaše zkušenosti
D.
jecmenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GuruJára 21. 6. 2015 19:23

Uz nekolik let prodavaji operatori USB modemy o velikosti USB flashky.
GuruJára
Junior

Odeslat příspěvekod jecmenek 21. 6. 2015 19:41

Ale tam nemůžu dát SIM, která má tarif s 30 Gb FUP, je to na "mobilní" tarify. Proto se ptám, zda má někdo praktickou zkušenost, že by mi SIM na tyto tarify "na vesnici" fungovala v jiném zařízení, než v tom, co k tomu prodávají.
Sám mám zkušenost, že Vodafone v jiném zařízení nefunguje. Co O2 nebo TM?
na lince mi samozřejmě řeknou, že ne, ale proto se ptám, zda někdo z praxe víte opak?
díky moc
D.
jecmenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GuruJára 21. 6. 2015 19:57

GuruJára
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 21. 6. 2015 20:02

V letech 2013 2014 se prodávaly 20GB nebo 3GB tarify i do přenosných zařízení. Bezpochyby se ti někdo ozve přímou zprávou, stejně jako mně, když budeš chtít jeden koupit i dnes ;-)
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod jecmenek 21. 6. 2015 20:15

tak to by bylo fajn :-)
mám přimo MIFI hot spot od Samsungu, který je na tohle skvělý...
díky za pozitivní zprávu :-)
D.
jecmenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 22. 6. 2015 07:20

Dobrý den,

jestli máte na mysli Připojení bez kabelu+, můžete ho využít pouze v LTE WiFi modemu. V jiném přístroji služba nebude fungovat. Tomáš
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 6. 2015 10:18

Bohužel, tyto speciální tarify mají nižší cenu, vyšší FUP a lepší chování po překročení FUP, proto se operátoři snaží zamezit skutečně mobilnímu použití, kde prodávají dražší tarify s nižší cenou, ovšem bez omezení mobility.

Dej si poptávku do vlákna Šedí operátoři - poptávka tarifů tam to vypadá, že se nabízí 20 GB za 500 Kč a použití SIM nebude omezeno.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 22. 6. 2015 10:46

Na aukru nedávno borec nabízel 20GB měsíčně na 3 měsíce za necelé 1300 korun. Šlo to pak prodlužovat.
Dále se sem tam dá na aukru koupit 20GB měsíčně na rok za cca 3000 korun, případně trochu více.
Vše u Vodafone.
Případně se dají koupit poukazy u T-mobile na poloviční cenu internetu na 24 měsíců za cca 500-1000 korun. Ale tam nevím, jak to teď chodí a jaký je nejvyšší možný FUP - úvazek je přímo u T-mobile na 24 měsíců ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan-X-Stihomam 11. 7. 2015 15:46

Tenhle podraz s nemobilním mobilním modemem by se dal technicky určitě obejít. Jen vědět jak na to. Čínští soudruzi už určitě dávno dali hlavy dohromady a vymysleli jak změnit IMEI. Mám dojem, že některé neznačkové čínské mobily měly IMEI nastavitelné.
Jan-X-Stihomam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod creweta 31. 5. 2016 23:29

Dobrý den,
rád bych věděl, jak je to u služby Připojení bez kabelu. Jestli je nutné jej využít v LTE WiFi modemu od Vodafone nebo jestli tuto službu mohu používat i v jiném LTE WiFi modemu, který koupím jinde.
creweta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 1. 6. 2016 06:42

Pěkný den,
Připojení bez kabelu+ funguje pouze s modemy Vodafone B3000 a Huawei B310. Martina
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 17. 6. 2016 11:50

Jde to i jinak.. :) stačí jakýkoli čínský mobil s androidem, LTE a PROCESOREM OD MEDIATEKU(většina znich má možnost přepisu IMEI, ač ne uplně všecky..)... pak Lze prez MauiMeta zmenit IMEI na nejaky z B310 nebo B3000 (po netu se na ebay a vsade mozne vali tuna fotek s IMEI..) vyzkouseno, funguje.. :) mam dualsim telefon, jedna sim je Vodafone internet bez dratu, druha normos hlasovy tarif.. funguje :) vice pripadne v SZ... to samý jde pro TMO, i O2.. :)
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 18. 2. 2017 09:49

Zdravím. Máte někdo reálné zkušenosti s produktem Internet bez drátu od TM? Jak jste s ním případně spokojeni? Jaký je reálný dosah toho modemu Huawei B310, co k tomu dodávají, metry, desítky nebo stovky metrů? Lze nějak sehnat ten tarif levněji než uvádějí oficiálně na webu, pokud ano, poradíte? Klidně v SZ. Předem díky za odpověď.
petr311
Junior


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků