Vodafone Připojení bez kabelu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vpe 4. 9. 2017 10:39

Pokud nestahuje a nepousti videa (coz lide zpravidla nad 40 let nedelaji), pak 60 GB staci i pro vic lidi. Pak vsak staci nejaky vir ci aplikace anebo ti nekdo prijde na navstevu kdo si obnovi iPhone ze zalohy (coz se deje prevazne online a dnesni iphone ma 256 a ipad 512 GB a ty data muze mit vsechny online pres wifi zalohovany u applu) a hnedle to mame treba 120 GB pres noc, ze :-)

Takze jo pokud omam jen pro sebe, nemam chytry telefon tablet atp a neprenasim moc dat tak to je v pohode.

Ale mit pevny net, kery se uplne ZASTAVI po prenosu urciteho objemu dat, neni moc dobre :pozor
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jucpe 4. 9. 2017 19:00

Diky za odpovedi. Pouzivam to hlavne na youtube, ruzne zpravy, maily, a pak takovou tu vsehochut (ruzna fora, google, inzerce apod.). U toho teda predpokladam, ze se to zapocitavalo do spotreby vzdy, ne az ted od zari... Na net se pripojuju jenom ja, nikdo jiny a telefon mi instalace nestahuje automaticky, pouze upozornuje (doufam, na to jeste mrknu :)). Tablet nemam. Facebook, ani jine soc. site, nepouzivam. Leda tak messenger.

Vtip je asi v tom, ze ten net nevyuzivam kazdy den. Proto mi to staci. Takze zatim tedy zustavam. Pokud by si doslapli i na takove nenarocne uzivatele jako ja, tak predpikladam, ze to bude opet zmenou obchodnich podminek, tedy bude sance tu smlouvu skoncit.

Chapu teda, ze kdo ma vetsi spotrebu, tak ho ty upravy serou no... Jeste jednou diky
jucpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 5. 9. 2017 11:20

Jedine se podívej do modemu kolik preneses... údaj ve VF samoobsluze byl takový nějaký nepřesný...

Bohužel ty sra..y čínský mají mizernou statistiku, ale B3000 zobrazit počitadlo umel, od vyresetovani počitadla, ten CPE B2338 jen od vypnutí elektřiny...

Chtít něco takhle sofistikovaneho
https://www.dropbox.com/s/4ych9i33d56gl ... s.jpg?dl=1
je asi pro Číňana moc... Operator u cinana podrobnou statistiku určitě objednávat nebude... je to DSL 8 Mbit takže uživatel by byl už dnes (5. den zúčtovací ho období) s mobilem a tabletem na suchu... den období jde zadat a modem je starý 10 let a rychlost 8000/513 takže ještě pomalejší jak VF bezinternetu+
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 9. 2017 13:32

re: jucpe
nestahuje ti aktzalizace automaticky ale s jedinou vyjimkou..systemove aplikace, ty maji nastaveno aktualizace na pozadi bez interakce uzivatele.
Velmi zabavne na telefonech s tragicky malou rom a v ni minimalistickym /system pokud je to neco kde vyrobce zadratoval 30 dalsich app 3 hry a vlozil je do chlivku kde automaticky jsou jako systemove.To jsou ty narky, nestahl jsem vubec nic, neinstaloval vubec nic a pise mi to malo mista..Protoze mu probehly stovky mega v aktualizacich na wifi na pozadi.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 5. 9. 2017 16:19

A jak víš ze má sockofon? A ROM byla odjakživa Read Only Memory :-) takže myslíš Flash EPROM? :) Mno, do toho nevidíme a díky mizerné u HW i SW ani na těch modemech a telefonech nevycteme spolehlive, jaký byl přenos od-do :-(
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jucpe 9. 9. 2017 08:22

vpe píše:Jedine se podívej do modemu kolik preneses... údaj ve VF samoobsluze byl takový nějaký nepřesný...


Ehm, jak se to dela? :D
jucpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 9. 2017 12:15

Pokud máš Vodafone B3000, tak se přihlásit přes webový prohlížeč do managementu, pak Domů / Přehled - Využití Internetu, Celkový přenos.
Ale chce to tam vždy na samém začátku zúčtovacího období vynulovat (Vymazat), eventuálně si opsat stav.

Předpokládám že u Huawei B310 to bude obdobné, pokud máš ten, jako že asi spíš ano.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod jucpe 9. 9. 2017 13:01

Diky
jucpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Johny.222 12. 9. 2017 19:53

Takže kdyz ukončím smlouvu z důvodu změny podmínek, tak budu muset doplatit plnou cenu toho modemu za 2500 Kč? To je taky dobrý.

(mám ten internet bez kabelu +, modem Huawei B310. Když jsem si to bral, tak jiná možnost netu nebyla, po přestěhování mám možnosí spoustu, například UPC)
Johny.222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 14. 9. 2017 15:11

Předpokládám že ano. Modem je totiž považován za "díky smlouvě se slevou nakoupené zařízení", takže ač vlastně nemáš možnost vzít si tarif bez něj, bereš si "dobrovolně" i zařízení na splátky za zvýhodněnou cenu. Tady se samozřejmě při ukončení smlouvy doplácí cena, ovšem nevím zda plná, nebo jen ta "zvýhodněná". Sám Vodafone na toto nikde neupozorňuje, předpokládám že napíše něco v tom smyslu že se to řídí platnými podmínkami kde to je někde mezi stranou 153 a 284 zmíněno jednou větou pod vysvětlivkami označené hvězdičkou. ;-) Ale zdá se, že Vodafone zřejmě uvalil na tento tarif informační embargo a odmítá se k němu jakkoli vyjadřovat s odvoláním na velmi strohé informace kdesi na jejich stránkách. Vzhledem k tomu, že tu už máme polovinu září, nepovažuji to za něco co by jim přidalo na popularitě, jelikož již doslova za pár dní tu bude Naplno a o doplňkových službách a jiných výhodách tarifu stále mlčí. :hm
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 14. 9. 2017 15:33

Pokud se něco nezměnilo, tak jde si vzít tarif bez modemu, i když podmínky tuto možnost nezmiňují (ale podpora Vodafonu tuto možnost vždy potvrdila). Samozřejmě je nutné ten modem již mít / sehnat jinde.
Při objednávce se to psalo do Poznámky, že objednávám službu bez modemu.
Sám jsem to tak pořizoval.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 14. 9. 2017 18:48

V tom případě Vodafone lže, když tvrdí že službu není možné pořídit bez modemu. To je ale nečekané! :-D
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 14. 9. 2017 19:22

U připojení "Internet bez kabelu" Vodafone deklaroval toto:
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... mu/?page=0
Respektoval to i u "Internetu bez kabelu+".
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 14. 9. 2017 23:10

A ono uz funguje toto pripojeni na libovolnem modemu, nejen na IMEI tech 2 modelu B3xxx?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 15. 9. 2017 08:44

To by mne také zajímalo, které další modemy vyhoví potřebným specifikacím, tam uvedeným.
Nagant
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků