LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod malejarda 21. 5. 2014 20:49

novak555 píše:Dobry den,
muze mi prosim nekdo technicky znaly napsat co presne znamenaji maximalni rychlosti downloadu uvadene u UMTS a LTE technologii.

Jsou to teoreticke rychlosti, tedy maximalni dosazitelne.
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 22. 5. 2014 07:46

novak555: Zalezi na konfiguraci LTE. Udava se vetsinou maximalni dosazitelna rychlost na dane bunce za predpokladu idealnich podminek (prijem signalu, jeden terminal prihlaseny na bunce). Pokud tam terminaly budou 2, budou se o kapacitu delit. Prideleni kapacity na bunce je dynamicke, tj. pokud druhy terminal neprenasi data (resp. prenasi malo), je vam k dispozici "vetsi cast" kapacity. To stejne plati pro HSPA+.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod outumaniak 25. 5. 2014 06:45

Zdravim, nedari se me a memu znamemu pripojit do site lte vodafonu. Telefon htc dezire 601+nova simka. Misto je pokryto signalem lte. Druhy pristroj samsung mobile hots spot+ nova simka. Podpora na infolajne k nicemu. U htc vymenena simka a vyzkouseno i v druhem telefonu od vodafone(podpora lte). Diky predem za radu.
outumaniak
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 5. 2014 07:17

A je v tom místě opravdu LTE nebo jen 3G které Vodafone také označuje jako Turbointernet?
Sim jsou přímo Vodafone, není to třeba Oskarta nebo nějaký virtuální operátor v síti Vodafone?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod masinka406 25. 5. 2014 07:21

Myslíš, ze pro Oskartu mají LTE blokovanou?
masinka406
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 5. 2014 07:30

Ano, mají. Řešil jsem proč LTE moje LG F6 našlo, ale do sítě se nepřihlásilo a tak jsem si to zjistil.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza20 25. 5. 2014 08:43

Ono je to s tím LTE špatný v tom, jelikož nelze v telefonu nastavit napevno. Takže pokud jsi v oblasti s LTE a máš lepší signal v GSM pásmu, tak se vůbec nemusíš připojit.
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Pokročilý

Odeslat příspěvekod handyouch 25. 5. 2014 10:42

Nesouhlasím,
u Nás máme hodně špatný signál 2G/LTE , přesto se vždy telefon připojuje přes LTE.
Signál 2G/LTE má uplně stejně špatný příjem. 3G u Nás není.
Mám rád všechny mobilní systémy.
Používám Huawei P20 s Androidem, což považuji za nejrychlejší, nejbezpečnější a nejstabilnější OS na trhu.
Služební telefon mám iPhone X s iOS

MOBILNÍ WINDOWS nepoužívám, je to mrtvola a do ní se nemá kopat.
handyouch
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 25. 5. 2014 11:34

Stejná zkušenost jako handyouch: 2G(GSM) a LTE mají uplne stejny signal...vzdyt se taky siri stejnou frekvenci 900Mhz.

Máte na té nové simce opravdu nápis LTE? To tam musí být, jinak to vážně nefunguje. Pak jeste zkontrolovat nastaveni v tom Desire 601 a pak bych já šel na nejbližší pobočku Vodafonu ať mi to ukážou jak to funguje.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod tony25 25. 5. 2014 11:41

Dobrý den. Když to nejde tak se musí zavolat operátorovi a ten to musí aktivovat. Ono by to mělo být automaticky, ale není. Měl jsem to takhle i já.
tony25
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 25. 5. 2014 13:44

CosiOdvedle píše:Stejná zkušenost jako handyouch: 2G(GSM) a LTE mají uplne stejny signal...vzdyt se taky siri stejnou frekvenci 900Mhz.

To by bylo za predpokladu, ze vsechny GSM vysilace jsou zaroven osazeny LTE technologii, coz nejsou.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod outumaniak 25. 5. 2014 17:08

Zdravim, dekuji vsem za rady. Na simkach je napis LTE. Zavolal jsem tedy s extra pozadavkem o dodatecne aktivaci LTE. Tak snad to dopadne.
outumaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 26. 5. 2014 16:47

outumaniak: Hezký den,
podařilo se vám s operátorem nastavení LTE dořešit? Pokud ne, tak nám napište vaše číslo a heslo přes http://tam.je/dotaz a do dotazu vložte odkaz na tuto komunikaci. Pomůžeme vám. Díky. Katka
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod outumaniak 27. 5. 2014 01:29

Ano, uz to bezi. jeste jednou dekuji.
outumaniak
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 6. 6. 2014 20:11

Ha, Olomoucko LTE ještě tento měsíc, GJ Vodafone :-)
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

SubNTB: Acer 1810TZ+SSD Intel 530 120GB

Mobil: Nokia 6.1
BigT
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka