LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 30. 3. 2017 18:47

Petrkiller

mapa čtú je nereálná protože tam nejsou všechny vysílače, ale jen ty schválené k trvalému provozu, vysílače v testovacím provozu tam nejsou, takže skutečné pokrytí je vyšší než ukazuje mapa, některé vysílače jedou v testovacím provozu i několik měsíců takže se může jednat o i rozsáhlé oblasti, které v mapě nejsou pokryté a přitom ve skutečnosti jsou
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrkiller 11. 4. 2017 20:46

U nás sedí mapa ČTU. Pokrytí podle operátora leda tak ve snu :)
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 12. 4. 2017 07:39

Mapa ČTÚ zase nepočítá z chováním sítě, kde tě při velmi slabém LTE kopne mobil na silnější 2G/3G. Abys měl pokrytí jako má ČTÚ, musíš mít a) mobil s pořádnou citlivosti b) být venku c) vynutit 4G only.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 4. 2017 08:13

jo je to kus od kusu, já naštěstí mám mobil co patři do skupiny lte za každou cenu i když mám všechny sítě a lte mám skoro všude a mapa pokrytí pro mě funguje naopak ještě trochu i mimo pokrytí, teď už teda to není poznat jak je LTE všude, ale když se zapínalo tak to bylo krásně znát a i doma jsem byl pořád na LTE z vysílače, který dle map končil 3km od nás..sice 1čárka, ale šlapalo to 14/2, ale u kamarádů vidím jak mají pořád problémy a lte musí "lovit"
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brňák73 15. 7. 2017 08:17

Dobry den. Na foru o galaxy s7 je tema ohledne LTE advanced u T-mobilu cili indikaci 4G+ ci LTE+ ktera se zda byt jen v Praze. Na vetsine Moravy ne. Proto jsem se chtel zeptat kdo a v jake lokalite na Morave u T-mobile ma indikaci 4G+ ci LTE+ a event na jakem telefonu.
brňák73
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 15. 7. 2017 09:45

tak mám nový telefon a už chápu ty nářky o mizerném lte...při mojí klasické cestě vlakem, kdy jsem měl jen krátkodobé výpadky lte signálu (v tunelech a zářezech okolo) teď vidím lte naposledy před nástupem do vlaku a pak opět až na nádraží při vystoupení... zajdu do nádražní budovy a lte opět v pytli.. doma mi také lte vypadává ačkoliv mám lte vysílač cca 1km.. na starším telefonu jsem měl i doma stabilně lte ještě před spuštěním místního ze vzdálenějších vysílačů (cca 5-6km).. v podstatě jsem se se změnou telefonu vrátil tak o rok dva zpátky do začátku budování lte sítí..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod guiz 15. 7. 2017 10:01

V mé lokalitě LTE 800 v pohodě. Bydlím na vesnici a signál LTE mám všude doma i ve sklepě jeden dílek přes který se dá normálně volat skrz VoLTE. V podstatě jedu na LTE only a jinou síť jsem tady na Moravě na telefonu neviděl už druhým rokem. :-P
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 15. 7. 2017 11:21

Njn borci, vono de hlavně vo to, jestli jsi v nějaké kovové kleci. Na vesnici v nějakém kravíně nebo za traktorem ve vleččce na seno, na periférii města v Kauflandu, na cestách ve vagonu. Pak jaxi z fyzikálních principů je ta chytačka LTE vopravdu mizerná. 8-P
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 15. 7. 2017 13:46

já porovnám dva telefony na/ve stejných místech a ten rozdíl je naprosto neskutečnej, na jednom mám lte v podstatě 90% porcent času (z lte to padá jen v místech kde kolikrát už není skoro žádný signál) a na druhém tak ve 30-40% procentech, ale asi sem se trefil přesně na extrémy:)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brňák73 15. 7. 2017 15:12

guiz píše:V mé lokalitě LTE 800 v pohodě. Bydlím na vesnici a signál LTE mám všude doma i ve sklepě jeden dílek přes který se dá normálně volat skrz VoLTE. V podstatě jedu na LTE only a jinou síť jsem tady na Moravě na telefonu neviděl už druhým rokem. :-P

Jenze ja mel na mysli LTE-A ne samotnou LTE. Cili agregaci pasem LTE coz se signalizuje bud LTE+ a nebo 4G+ a to u T-mobile....
brňák73
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 15. 7. 2017 15:27

Já taky neodpovídal tobě, myslel jsem to na předchozí příspěvek kde se psalo o slabém signálu LTE v budovách a všeobecně. ;-)
Ještě dodám že mám 2 BTS asi 3 km daleko a signál v pohodě i doma jak jsem psal.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 7. 2017 18:13

Môžem otázočku, páni? Existuje v ČR alternatíva našej 4ky, teda 1€ (do tých 30kč) za 1GB dát v LTE na mesiac (alebo do vyčerpania dát)?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 7. 2017 22:55

Koukni na Emtéčko. S jejich 1x měsíčně zadarmo resetem FUPu máš třeba 10GB za děkuju.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sokolyk 31. 10. 2017 22:35

Netusi nekdo, kdy by tak mohl Vodafone zacit s vystavbou LTE na frekvenci 2100 MHz v kraji Vysocina?
Sokolyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 1. 11. 2017 08:53

Az prestane foukat ;)
Jasne ze je to otazka pro operatora, tak proc nenazhavit infolinku?
ze.us
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků