LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod glock69 6. 3. 2016 21:08

Mám VF a moc silné pokrytí nepozoruji.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 6. 3. 2016 21:23

Záleží jestli máš telefon, který zvládá devítistovku.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glock69 6. 3. 2016 21:34

Lumia 640 LTE dual
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 6. 3. 2016 22:08

Kamarádka z Prahy od Vodafone odešla protože přímo doma měla hroznej signál a internet jen EDGE. Když jsem kouknul na mapu vysíláčů zjistil jsem , že Vodafone má v okolí nejmíň vysílačů. Zvolil jsem T-Mobile ten měl vysílačů nejvíc a nejblíž. Teď má po celém bytě LTE s Vodafone musela chodit na balkon.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 6. 3. 2016 23:23

Dysiew píše:Ahojte, jak jste vy, kteří nebylíte ve velkých městech, spokojení s dostupností LTE v ČR? (mám T-Mobile). Já jsem si kvůli LTE vyměnil iPhone 5 za 5S, ale jsem docela zklamaný. Operátoři se chlubí, jak 98% nebo kolik obyvatel má jejich internet. Vím že to neznamená 98% území, ale i tak...
Jezdím vlakem z Valašského Meziříčí do Brna a kromě Hranic, Kojetína, Vyškova a ještě pár měst mám celou dobu Edge, přestože se jezdí přes velké množství obcí - nestačí to pořádně ani na Spotify. To samé po dálnici do Brna, často ani nejde zapnout Google navigace a musím čekat až dojedu někam, kde signál bude. Podobně když jsem někde na horách a potřebuju něco pracovně, sotva se mi načtou maily... Nebo navigace někde na kole v přírodě, taky smůla.
Obchoduju na burze a myslel jsem, že budu mobilní a mít kontrolu nad obchody všude kde budu, kromě měst se ale situace pro mě moc nezlepšila.
Mám jen smůlu na region, nebo to mimo města vypadá všude stejně?

ono to číslo není ani tak vysoké...98% je pokrytí celé sítě, 96% obyvatel má pokrytí rychlým internetem, lte je nižší, oni tím kombinují 3g+lte, samotný lte je tak na 80%, ale sám mám t-m a je fakt že edge vidím už docela vyjímečně ale jsem z jiné lokality, ale i ve vlaku mám tak 90% lte příp. 3g, ale jako samozřejmě je ještě co zlepšovat, síť by bylo potřeba trošku zahustit, protože právě kolikrát pokrytí je tak nějak na hraně mezi dvěma bts, což u některých telefonů může dělat neplechu..u nás ve mestě kde bylo 3g tak když zapnuli lte ale jen na části města to byla nejvíc tragédie protože telefon šel samozřejmě jak chytil do lte, ale se stačilo pohnout o ulici vedle lte zmizelo a padalo to do edge a az po chvili se vzpamatoval a skocil do 3g obcas ho bylo potreba i nakopnout rucne, protoze on asi jakysi slaby signal lte mel (v seznamu dostupnych siti byl) tak se porad snazil vic o lte nez skocit do 3g, ono jestli nebude problem i trochu v jabku 5s tu podporu lte nema co sem slysel buhvi jak uzasnou..poradny lte od jabka je az 6ka, ale dulezity je si projet mapy pokryti v oblastech kde se pohybujes. vdf ma lte asi nejvic to je fakt, ale zase 3g ma nejmin, za me mapy pokryti plati a spis sem mel pokryti i vzdy kousek za, ale nikdy se mi nestalo ze na miste kde dle mapy ma byt lte tak by nebylo, co sem tak koukal u tebe jizda vlakem tak jedina velka dira je mezi prerovem a kojetinem(v samotnem kojetine lte ani neni) pak by to až do brna mělo být bez větších výpadků (samozřejmě ve vlaku to asi uplne stabilne na lte nebude ale vetsinu trasy by dle mapy byt melo), ted jsem koukal já kde jezdím vlakem a mě to drží i kousek mimo, kde dle map už trat pokrytá být nemá
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 6. 3. 2016 23:55

Vodafone má asi 12000 vysílačů lte, ostatní polovinu. Zdroj gsmweb. Cz

U map pokrytí lte operátorů je třeba uvažovat jen tu tmavou barvu. Oblasti se světlou reálně pokrytí nemají. Odzkouseno. Pak ty mapy operátorů hezky proridnou, když si odmyslite světlou barvu.

Hlasuje stále pro Vodafone a mít kompatibilní telefon.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 3. 2016 00:29

Jestli by nebyl řešením dualsim s LTE na obou sim a mít 2 operátory, třeba T-Mobile a Vodafone :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dysiew 7. 3. 2016 07:08

Nevím úplně co má znamenat ne bůhví jak úžasná podpora LTE, ale 5S podporuje snad všechny možné pásma, ve městech nemám nikdy nejmenší problém. Buď je LTE, nebo 3G - obě jsou dobře použitelné, jen Edge není.
Na mapy se ze zvědavosti občas dívám, ale tak nevím dopředu kam a kudy pojedu zrovna autem, nebo kam zajedem na výlet.
Mimochodem když jedu vlakem z VM přes Kroměříž do Kojetína, vlak RegioShark má wifi, je určitě připojený taky k některému operátorovi s lepšími anténami než 5S. Většinu cesty je wifi nepoužitelná a připojení na internet přes iPhone je daleko lepší.
Dysiew
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinoslav 22. 6. 2016 12:43

Půlka roku 2016 za námi a vypadá to, že O2 KONEČNĚ spustilo v Ústí nad Labem 4G, všiml si toho někdo? Nebo jen chytám nějaký závan z dálky?
Martinoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Sokolyk 29. 10. 2016 14:20

Koukam na mapu pokryti u Vodafonu a nejde mi do hlavy jedna vec. Kdyz si zatrhnete zobrazeni pouze LTE-A, tak zjistite, ze je kuprikladu i v Havirove. Pritom tam Vodafone nema LTE pokryti na 1800 MHz, ma jej pouze na frekvencich 2100 MHz a 800 MHz. Mam tomu rozumet tak, ze tim LTE-A mysli Vodafone spojeni frekvenci 2100 MHz a 800 MHz, cili maximalni teoretickou rychlost 150 Mbps?
Sokolyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Sokolyk 3. 11. 2016 07:04

Sokolyk píše:Koukam na mapu pokryti u Vodafonu a nejde mi do hlavy jedna vec. Kdyz si zatrhnete zobrazeni pouze LTE-A, tak zjistite, ze je kuprikladu i v Havirove. Pritom tam Vodafone nema LTE pokryti na 1800 MHz, ma jej pouze na frekvencich 2100 MHz a 800 MHz. Mam tomu rozumet tak, ze tim LTE-A mysli Vodafone spojeni frekvenci 2100 MHz a 800 MHz, cili maximalni teoretickou rychlost 150 Mbps?


Vidim, ze zde nikdo zadny napad nema. Vznesl jsem tedy stejny dotaz na infolince Vodafonu a prikladam pro pobaveni jejich odpoved (aneb jeden o koze, druhy o voze) :D

Dobrý den,
děkuji za e-mail.
Ověřila jsem pokrytí LTE v Havířově a mohu potvrdit, že i zde mohou zákazníci Vodafonu LTE síť využívat. Jedná se o frekvenci 800 MHz a 2100 MHz. V případě, že tak zákazníci využívají mobilní telefon s těmito frekvencemi a mají LTE SIM kartu, mají toto připojení k dispozici.
U frekvence 800 MHz je teoretická rychlost do 75 Mbit/s, reálna je od 20 - 40 Mbit/s.
U frekvence 2100 MHz je teoretická rychlost do 40 Mbit/s, reálna je od 20 - 40 Mbit/s.
Více informací o LTE síti uvádíme na stránce http://pece.vodafone.cz/app/answers/lis ... a_id/2113/.
Sokolyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zblabuna 14. 11. 2016 14:39

Snažila jsem se tu informaci najít, ale nepodařilo se, tak se snad nebudu s dotazem opakovat. Mám modem B3000 od Vodafone a k tomu sim s datovým tarifem. Nestačí mi ale datový limit a Vodafone neumožňuje dokoupení, takže si chci koupit sim od T-mobile "Internet bez drátu" a potřebovala bych vědět, jestli mi poběží v tom modemu od Vodafone. Pokud to bude nevyhnutelné, tak koupím ten jejich, ale už tak mě štvou dvě sim a ještě tu mít dvě blikací krabice :-) Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji
Zblabuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 11. 2016 11:08

Ne T-Mobile to váže na modemy co sám prodával a B3000 mezi nimi není.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 15. 11. 2016 14:57

Pro: Zblabuna
A co máš za stávající tarif od Vodafonu, že neumožňuje zvětšení datového limitu a následný dokup dat?

Vodafone B3000 je snad nějaká subverze Huawei B593, je ovšem otázka, zda by to byl T-Mobile ochoten akceptovat místo svého B593 či B593s. To by bylo spíš na dotaz na support T-Mobilu.
Většinou chtějí ti poskytovatelé prodávat svá zařízení, i s ohledem na případné provozní problémy zařízení koupených jinde.
Nagant
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků