LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 11. 2016 16:28

T-Mobile to má přímo ve faq a i sem se jich na to psal, berou to podle imei podle modelu zařízení (tedy není párování konkrétní SIM na konkrétní IMEI) s tím že garantují pouze zařízení, která sami prodali, pokud chceš ušetřit a pokud vůbec lze koupit ten tarif bez zařízení, tak kup modem v jejich outletu, s tím od Vodafone to prostě velmi pravděpodobně fungovat nebude.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Stosun 17. 1. 2017 17:57

Zblabuna píše:Snažila jsem se tu informaci najít, ale nepodařilo se, tak se snad nebudu s dotazem opakovat. Mám modem B3000 od Vodafone a k tomu sim s datovým tarifem. Nestačí mi ale datový limit a Vodafone neumožňuje dokoupení, takže si chci koupit sim od T-mobile "Internet bez drátu" a potřebovala bych vědět, jestli mi poběží v tom modemu od Vodafone. Pokud to bude nevyhnutelné, tak koupím ten jejich, ale už tak mě štvou dvě sim a ještě tu mít dvě blikací krabice :-) Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji

Mám taky B3000 od vodafone a na tom SIM od t-mobile funguje bez problému.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 21. 1. 2017 15:24

A máš to službu "Internet bez drátu"?
https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma#first
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod malejpardal 29. 1. 2017 23:54

Služba "Internet bez drátu" je fixovaná jen na dva modely modemu od Huawei u T-Mobile (ne na IMEI). V jiném zařízení SIM nejde použít, po chvíli se zablokuje a automat to hlídá. Bohužel. Jinak bych SIM s 40GB za 499,- měl v mobilu či mobilnějším modemu na akumulátor. Huawei B3000 je sice stolní modem, ale nelze využít pro tuto službu.
malejpardal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 30. 1. 2017 00:33

A jak jinak se to hlídá, než přes IMEI? To nestačí na mobilu dát jiný IMEI od modemu, aby to na něm jelo?
:-)
Reku
Moderátor

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2017 06:58

Už Vodafone všude migroval z Band 8 (900 MHz) na Band 20 (800 MHz). Nebo ještě někde Band 8 používá? Začal prý migrovat už před rokem, má už migraci dokončenou?
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/vodafone-chce-vyhovet-ctu-prepina-lte-z-900-na-800-mhz/sc-4-a-1333440/default.aspx
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 1. 2017 09:25

Stačí se podívat sem: https://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrkiller 17. 3. 2017 23:42

Zdravím. Jak jste na tom s dosahem 4G lTE? Mám Asus zenfone 3 max ZC 553kl, samsung galaxy S4 a ani jeden mě LTE pořádně v půlce města nechytá. Jedná se konkrétně o Frýdek-Místek. Ve Frýdku LTE chytím i s plným signálem jen na některých ulicích a v místku téměř nikde. Přitom operátor O2 stále hlásá že pokrývá 95% populace a naše město je prý pokryto 100%. To tak leda z letadla..
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 3. 2017 00:50

Zkus T-mobile nebo virtuála pod ním, jestli můžeš přejít
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 18. 3. 2017 09:45

Reku píše:A jak jinak se to hlídá, než přes IMEI? To nestačí na mobilu dát jiný IMEI od modemu, aby to na něm jelo?

Mno ještě by to šlo hlídat změnou BTS a nebo typem zařízení ve kterém je to nainstalovaný ne? :D
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrkiller 18. 3. 2017 21:09

Já přejít nemohu. Firma je pod O2 a já mám zaměstnanecký paušál. Chytám alespoň 3,5G a podle O2 mě to zatím musí stačit .. :(
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 3. 2017 14:32

Petrkiller píše:Zdravím. Jak jste na tom s dosahem 4G lTE? Mám Asus zenfone 3 max ZC 553kl, samsung galaxy S4 a ani jeden mě LTE pořádně v půlce města nechytá. Jedná se konkrétně o Frýdek-Místek. Ve Frýdku LTE chytím i s plným signálem jen na některých ulicích a v místku téměř nikde. Přitom operátor O2 stále hlásá že pokrývá 95% populace a naše město je prý pokryto 100%. To tak leda z letadla..

Podle map ČTÚ http://lte.ctu.cz/pokryti/ tam O2 má slušné pokrytí LTE800 a UMTS2100, tvůj telefon by měl umět obojí a tedy bys tam s daty neměl mít problém. Zkus se srovnat s někým kdo má stejného operátora.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 22. 3. 2017 16:50

Ve FM má O2 LTE zatím jenom tady http://www.gsmweb.cz/foto.php?op=eurote ... 0&okres=FM a v Lískovci na Válcovnách. Zbytek je přesah z okolních obcí. Do konce roku bude líp.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Petrkiller 29. 3. 2017 01:11

Děkuji za pomoc. No je pravda že na válcovnách LTE chytám a i v Ostravě mám LTE i s novým asusem. Bohužel třeba v bašce jen 3,5G. Ta mapka ČTU je absolutně nereálná.. Musím počkat do konce roku a nebo přejít k t-mobile PL ale ani ten nebude mít v okolí mého bydliště 4G .. ale v okolních obbcích třeba ano :)
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 29. 3. 2017 11:30

Bleskmobil, zdá se, možná spustil také konečně připojení přes LTE (pokud nejde jen o nějaké testy nebo dočasně blbě přenastavenou jen tu mou BTS při nějakém jejím upgrade)
viewtopic.php?f=1939&t=1179749&start=2190
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka