LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 11. 2016 15:28

T-Mobile to má přímo ve faq a i sem se jich na to psal, berou to podle imei podle modelu zařízení (tedy není párování konkrétní SIM na konkrétní IMEI) s tím že garantují pouze zařízení, která sami prodali, pokud chceš ušetřit a pokud vůbec lze koupit ten tarif bez zařízení, tak kup modem v jejich outletu, s tím od Vodafone to prostě velmi pravděpodobně fungovat nebude.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Stosun 17. 1. 2017 16:57

Zblabuna píše:Snažila jsem se tu informaci najít, ale nepodařilo se, tak se snad nebudu s dotazem opakovat. Mám modem B3000 od Vodafone a k tomu sim s datovým tarifem. Nestačí mi ale datový limit a Vodafone neumožňuje dokoupení, takže si chci koupit sim od T-mobile "Internet bez drátu" a potřebovala bych vědět, jestli mi poběží v tom modemu od Vodafone. Pokud to bude nevyhnutelné, tak koupím ten jejich, ale už tak mě štvou dvě sim a ještě tu mít dvě blikací krabice :-) Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji




Mám taky B3000 od vodafone a na tom SIM od t-mobile funguje bez problému.
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 21. 1. 2017 14:24

A máš to službu "Internet bez drátu"?
https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma#first
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod malejpardal 29. 1. 2017 22:54

Služba "Internet bez drátu" je fixovaná jen na dva modely modemu od Huawei u T-Mobile (ne na IMEI). V jiném zařízení SIM nejde použít, po chvíli se zablokuje a automat to hlídá. Bohužel. Jinak bych SIM s 40GB za 499,- měl v mobilu či mobilnějším modemu na akumulátor. Huawei B3000 je sice stolní modem, ale nelze využít pro tuto službu.
malejpardal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 29. 1. 2017 23:33

A jak jinak se to hlídá, než přes IMEI? To nestačí na mobilu dát jiný IMEI od modemu, aby to na něm jelo?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2017 05:58

Už Vodafone všude migroval z Band 8 (900 MHz) na Band 20 (800 MHz). Nebo ještě někde Band 8 používá? Začal prý migrovat už před rokem, má už migraci dokončenou?
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/vodafone-chce-vyhovet-ctu-prepina-lte-z-900-na-800-mhz/sc-4-a-1333440/default.aspx
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 1. 2017 08:25

Stačí se podívat sem: https://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrkiller 17. 3. 2017 22:42

Zdravím. Jak jste na tom s dosahem 4G lTE? Mám Asus zenfone 3 max ZC 553kl, samsung galaxy S4 a ani jeden mě LTE pořádně v půlce města nechytá. Jedná se konkrétně o Frýdek-Místek. Ve Frýdku LTE chytím i s plným signálem jen na některých ulicích a v místku téměř nikde. Přitom operátor O2 stále hlásá že pokrývá 95% populace a naše město je prý pokryto 100%. To tak leda z letadla..
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 3. 2017 23:50

Zkus T-mobile nebo virtuála pod ním, jestli můžeš přejít
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 18. 3. 2017 08:45

Reku píše:A jak jinak se to hlídá, než přes IMEI? To nestačí na mobilu dát jiný IMEI od modemu, aby to na něm jelo?


Mno ještě by to šlo hlídat změnou BTS a nebo typem zařízení ve kterém je to nainstalovaný ne? :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrkiller 18. 3. 2017 20:09

Já přejít nemohu. Firma je pod O2 a já mám zaměstnanecký paušál. Chytám alespoň 3,5G a podle O2 mě to zatím musí stačit .. :(
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 3. 2017 13:32

Petrkiller píše:Zdravím. Jak jste na tom s dosahem 4G lTE? Mám Asus zenfone 3 max ZC 553kl, samsung galaxy S4 a ani jeden mě LTE pořádně v půlce města nechytá. Jedná se konkrétně o Frýdek-Místek. Ve Frýdku LTE chytím i s plným signálem jen na některých ulicích a v místku téměř nikde. Přitom operátor O2 stále hlásá že pokrývá 95% populace a naše město je prý pokryto 100%. To tak leda z letadla..

Podle map ČTÚ http://lte.ctu.cz/pokryti/ tam O2 má slušné pokrytí LTE800 a UMTS2100, tvůj telefon by měl umět obojí a tedy bys tam s daty neměl mít problém. Zkus se srovnat s někým kdo má stejného operátora.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 22. 3. 2017 15:50

Ve FM má O2 LTE zatím jenom tady http://www.gsmweb.cz/foto.php?op=eurote ... 0&okres=FM a v Lískovci na Válcovnách. Zbytek je přesah z okolních obcí. Do konce roku bude líp.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Petrkiller 29. 3. 2017 00:11

Děkuji za pomoc. No je pravda že na válcovnách LTE chytám a i v Ostravě mám LTE i s novým asusem. Bohužel třeba v bašce jen 3,5G. Ta mapka ČTU je absolutně nereálná.. Musím počkat do konce roku a nebo přejít k t-mobile PL ale ani ten nebude mít v okolí mého bydliště 4G .. ale v okolních obbcích třeba ano :)
Petrkiller
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 29. 3. 2017 10:30

Bleskmobil, zdá se, možná spustil také konečně připojení přes LTE (pokud nejde jen o nějaké testy nebo dočasně blbě přenastavenou jen tu mou BTS při nějakém jejím upgrade)
viewtopic.php?f=1939&t=1179749&start=2190
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků