Mobilní internet

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod adamborovan 4. 4. 2011 18:44

Lidi, fakt mě pobavilo, když jsem viděl ty neomezené mobilní nety s FUPem pár MB, když si užívám v roce 2011 za 300 Kč neomezený net od O2 bez FUPu :D :D :tleskani

Lituji především uživatele smartphonů, 300MB mi na iPhonu opravdu nestačilo :/
adamborovan
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 4. 4. 2011 19:55

Litujes lidi? Myslis si snad, ze nejde mit lepsi nabidku?

Ja mam IVM od 02 (drive v telefonu, nyni v ntb) bez FUP za nejakych 200 mesicne. A pouzivam/platim jen kdyz ho potrebuji. Coz je vyhodnejsi, nez platit pausal.

A predstav si, ze v telefonu mam IVM od T-Mob s 1GB FUP (coz je na iPhone naprosto akorat - stejne te nepusti ke stahovani vice jak 20mb z appstore pres 3G) a ten mam uplne zadarmo. A to nejsem firemni zakaznik, nybrz student.

Nepotrebuji k tomu hledat nejake "dobraky" ;-) . A mimochodem - pokud ma nekdo BB s BIS, tak ma IVM za 300 take bez FUP. Takze zase takovy "deal" to neni ;-]
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 4. 2011 21:32

8-) O2 nemusim, jedine plus je jejich 3G, ktere frci solidne. V 2G siti ale je to bida...osobni zkusenost...i proto sem radeji (i s hlasem) u TM, kterej je lety provereny a nejak nemam duvod menit. Bez FUP tarif by byl asi fajn, ale ja stezi nevysosam bezny FUP 8-D nemam to jako primarni net,spise do terenu.

Kdo ma to stesti, ze ma vyhody draheho tarifu za cenu levneho, budiz, preju mu to :-]

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 34GB net, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Xtrend ET8000 3x DVB-S2, SkyL
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 4. 4. 2011 21:37

A v cem mi neveris? Ze mam dle meho lepsi nabidku za mene penez? A pisi snad, ze nejsou lide, kteri tve nabidky nevyuziji? Ja napsal, ze mam vyhodnejsi nabidku IVM, tod vse.

Ve vetsine pripadu jde jen o lenost, vse se da s OPem domluvit, jen se musi chtit.
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod adamborovan 4. 4. 2011 21:40

- 2G O2 nedávno modernizovali a EDGE je téměř 100%
- tarify mám jako firemník bezkonkurenční - asi o 60% levnější než normal + bezplatná VPN
- u O2 nejsem, jen mám síť O2 :D - "trochu" příjemnější slečny ;)
adamborovan
Junior

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 4. 2011 21:50

adamborovan: od té doby, co O2 modernizovalo síť, mě internet v NTB (10GB FUP) funguje pouze tam, kde je 3G. Internet od T-Mobile funguje naprosto všude.
R.
Zekon
Junior

Odeslat příspěvekod adamborovan 4. 4. 2011 22:36

Zamyslel bych se nejprve nad svým modemem. Aktuální test - 156kbit/s na EDGE je slabota? Od kdy?

PS: Myslím, že jsou reakce na můj obyčejný komentář zbytečné. Zanechal bych bezvýznamného žvástání. Každý má svůj názor, ať si to každý vyzkouší a udělá si obrázek ;)
adamborovan
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 4. 4. 2011 22:41

CrackonoS : ver mi, ze ja ze sveho OPa vytahl v ramci moznosti maximum :mrgreen: vyhruzek plno,neco z toho kaplo, ja jsem spokojen.

adamborovan : no pokud je jejich EDGE tak dokonale, ze se 5minut nic nedeje, nebo pri prujezdu urcitymi oblastmi net proste umre, data neputuji ani tam ani zpet a to ani po resetu pc, neni neco uplne ok (a pokud uz se spojeni snazi neco malo prenest, drze me to shodi do pravekeho GPRS i pri plnem signalu). Na podpore te slusne poslou do haje, ze mas problem s koncovym zarizenim a kdesi cosi, klasicke plky. Zajimave, ze jak vlezu do 3G pokryti, vse frci uplne bezvadne. A takovych speku s daty O2 v 2G siti jsem si uzil fakt dost, proto jsem volil jen a pouze TM. S tim nemam problem v 2G ani v 3G.

Zekon : asi tak nejak..viz. moje zkusenost zde uvedena...

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 34GB net, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Xtrend ET8000 3x DVB-S2, SkyL
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 4. 2011 08:28

Fíla, jo, čísla sedí, ale je v kilobitech za sekundu (nikoli kiloBytech)

// Fíla: díky za upozornění, trochu jsem se v pozdní hodinu upsal :-)
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 5. 4. 2011 08:36

Musím se přiznat, že s O2 EDGE jsem překvapivě spokojenej. Jsem-li v místech bez 3G, je dost často EDGE od O2 nejrychlejší ze všech operátorů. A stahuju mezi 20-24kB/s. No nic, je rok 2011 teprve, co bychom chtěli :))
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pcwifi 5. 4. 2011 09:42

na par mistech jsem taky frcel okolo 20kB ale je jich az moc malo...asi lidem v tech lokalitach dosly nervy s desetiletym GPRS, ktere urcite v roce 2010 neuspokoji pomalu ani mobilni email a presli jinam :mrgreen:

PW
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 5. 2011 13:06

Jak funguje FUP na mobilním (cestovním) netu, když mám třeba rychlost 256 kb, a překročím 2 GB FUP. Co se pak děje s rychlostí a vůbec? Se to zpomalí, nebo si musím připlatit?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 27. 5. 2011 14:03

256kbit ? neznam takovy tarif...a pokud existuje, je pro nej dana podminka co se FUPu tyce a omezeni rychlosti jakbysmet. Vesmes plati, ze je fuk jaky mas tarif,prejedes li FUP, padnes na 16-64Kbit. dle podminek operatora.

PW
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 5. 2011 17:52

Já bych to viděl na to, že mluví přibližně o EDGE. Každopádně přesně tak, při překročení FUP se nic nedoplácí, jen klesá rychlost.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka