Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 6. 11. 2017 10:35

Neřešil náhodou někdo vyúčtování internetu - přesněji příplatek za data v EU po návratu z dovolené? O2 mi naúčtovalo poplatek několik set korun za data, přičemž všude se píše, že pokud máte v rámci tarifu 10 Gb tak tento objem dat lze využívat i v EU.. Po zjištění na lince O2, jde o doúčtování roamingového datového provozu nad rámec povoleného objemu v EU, který odpovídá výpočtu ze vzorce: Cena tarifu / 0,21 * 2.
Vyjde Vám množství dat, které můžete stáhnout v rámci tarifu v EU.

O ty peníze mi ani tak nejde, ale spíše o to, kde se má zákazník dočíst, kolik tedy může v EU projet dat, aniž by platil nějaký příplatek, obecné informace o tomto nehovoří ani s obligátní hvězdičkou jak to bývá, spíše se tváří, jako že je vše v pořádku a vše máte v zemi EU v rámci tarifu jako v ČR..
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod František I. 6. 11. 2017 13:00

Vítej do klubu. Taky jsem si to tak myslel. Po doúčtování několika set korun, tři měsíce po dovolený mi paní na infolince sdělila, že mám nárok na 1GB. Když jsem jí řekl, že jsem se o tomhle vzorci nikde nedočetl, tak začala mluvit takovou tou nazčenou řečí, jak je to výhodný oproti tomu, co bylo před rokem.
František I.
Junior

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 6. 11. 2017 14:29

Ale ano, tomu já rozumím, teď jsem konečně někde vyštrachal z podmínek to, že mám nárok na 1,1 GB přibližně zdarma v zemi EU, ale proč to dopr...e nemám např. v moje O2 jasně uvedeno, proč se o tom nikde nepíše na stránkách O2, kde se píše zcela něco jiného a zákazníka to tak klame a realita je pak jiná. Zákazník má být jasně a zřetelně informován o tom, za kolik a za co.. Popř. mi mohla dojít SMS, že teď už si to platím a jedu za své 0,21/MB dat..
Takto to vrhá špatný stín na O2 s tím, že to dělá schválně, aby oškubala co nejvíce hejlů..
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirys 6. 11. 2017 15:33

Ja bych rek ze takto to maji vsichni operatori ...
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod František I. 6. 11. 2017 16:54

Určitě to takhle mají všichni operátoři, ale já jsem tohle například netušil. Ani na mobilmanii snad o tom nebyl nikdy článek, kdy by varovali běžné uživatele. Pozor máte nárok jen na nějaký přepočet.
František I.
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 6. 11. 2017 17:17

Nemaji t-mobil to tak nema tam muzes opravdu prodatovat cele mnozstvi dat co mas v pausalu vcetne datovych sim karet.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 6. 11. 2017 20:16

Třeba O2 to má asi tak.. cena tarifu/0,21 * 2 a vyjde ti povolený limit v rámci EU.. Ale proč to kua není napsané někde viditelně a nedělají z lidí blbce..
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 6. 11. 2017 22:59

neni nic jednodussiho nez dat podnet CTU. Mimochodem tahle obezlicka funguje u vsech operatoru...to ze ho treba VF neaplikuje je druha vec
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 30. 12. 2017 10:06

Zdarec, nevíte jestli nějaký operátor nabízí internet s tím že není omezen na měsíc? Např. koupím si 1 GB a budu používat dokud mi nedojdou data, třeba klidně půl roku.
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 30. 12. 2017 11:07

ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 30. 12. 2017 17:47

Ten Twist online je dobrý, ale ne za tu cenu. Na heureka.cz si lze vyhledat obchod, kde to mají za 39 korun (500MB simka) nebo tak nějak....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 30. 12. 2017 18:01

To jsem mu psal, ale pri presouvani se to asi ztratilo :) A jo, je to 39Kc (pokud si to vyzvednes ve spravne prodejne, tak je doprava za 0Kc) za 500MB:
https://www.mobilprovas.cz/detail/88898 ... redit-200/

Bral jsem par kusu pred 2 mesici a platnost byla do prosince 2020.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lues.deFunes 31. 12. 2017 15:58

Díky.
Lues.deFunes
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 31. 12. 2017 20:54

Taky jsem si jich pár před pár měsíci u té firmy po těch 39 koupil, za tu cenu mi to přišlo jako slušná rezerva na někdy pro strýčka příhodu. I vzhledem k té silně vzdálené expiraci, ze třech kusů měl jeden expiraci 7/19 a dva až 2/21, takže nešlo o žádný doprodej "horkého" zboží. A hlavní výhoda je, že tam těch 500 MB vydrží i rok pro nějaké občasné postupné čerpání, což asi nikde jinde nejde, tedy kromě třeba z Kaktusu nebo Oskarty, tam však po 1Kč/MB namísto zdejšího ani ne desetníku.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincent2 2. 2. 2018 15:20

Zdravím,je možno tyto předplacené sim karty použít na internet v mobilu Huawei P8 Lite,
nebo jsou určeny pouze do notebooku s USB modemem?popř. s jakým,díky.
vincent2
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků