Internet v mobilu

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod qsubt 18. 7. 2016 21:26

zdravim. vubec se neorientuju v nabidcee internetu v mobilu - moc ruznych virtualu tak to zkusim tu

potrebuju desitky MB/mes, nekdy 100, jindy 200 (emaily, IM, uploudnuti/stazeni par fotek..., idnes, twitter...) tudiz jakekoliv 500MB/mesic nechcu, nevyuziju, kazdy mesic by mne zustalo, jsem cca 30% wifi, pres noc 33% off, a zbytek mobilne.. zajima "cena/vykon", a v tech malych tarifech, je neco vyhodnejsi nez tu toto:
https://www.t-mobile.cz/predplaceny-int ... 1011148233
(vim ze vyhodnejsi byvaji na aukru, ale zrovna ted nejsou, resp jsou ale s vycerpanim moc rychle to nestihnu)

tato Twist je defakto, po vycerpani uvodnich 200 (tj 500MB), pak pri dobyti 200Kc ziskam +50 = 250/,4= 625MB (ta akce na karte by mela koncit rokem 2017), ze nejsem omezeny mesicama (napred se cerpa ten 50 bonus), ale rokem, prodluzuje se +12 mesicu kazdym 200 dobytim - coz je pro me taky plus.
jo, mam dual-sim, kde druhy slot muzu vyuzit pro datovou kartu.

tady post nademonou zminovany kaktus mne vyhodnejsi neprijde, ale moje matematika...
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod Kopys 18. 7. 2016 21:49

Zdravím, stejně jako kolega se neorientuju v té změti všech virtuálních a klasických operatorů. Sháním internet do mobilu. Mám dual sim, tudíš simkartu klidně čistě na internet, volat budu z té druhé.
Nějaké zajimávé nabídky od nějakých 500mb do 1,5gb? Klidně i míň nebo více pokud se bude jednat o zajimavou nabídku.
Za každou radu, nabídku nebo postřeh budu vděčný.
Kopys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 18. 7. 2016 22:09

Oba se podívejte na Kaktus. Při dobíjení v happy days (2x měsíčně) dostanete dvojnásobek kreditu, balíčky tak vyjdou na polovinu. Nespotřebovaná data se převádí do dalšího období.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 20. 7. 2016 07:14

Uprimne nevim jestli bych se jebal s nejakymi happy days a hlidanim expirace, kdyz jak O2 tak T-Mobile maji uplne standardni nabidku 1.5 GB za 199 Kc mesicne (T-Mobile ovsem jen pro sve zakazniky), coz jsou zcela zanedbatelne penize. Pro vice dat je pak vyhodnejsi Vodafone s jejich 5 GB za 259 Kc mesicne (take jen pro sve zakazniky), coz je take celkem pohoda. Kdyz tady vezmu jak se u Kaktusu pocita kdy bude, kdy nebude happy day, jak nabrat co nejvice, do kdy to zexpiruje, do kdy je potreba prilozit penize atd, tak mi ta uspora prijde velmi neumerna usili tomu venovanemu. JM2C
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 20. 7. 2016 07:30

Ale u O2 je to jen se smlouvou na 2 roky a u T-mobilu to vypada taky na uzavreni smlouvy na dobu urcitou a jeste musis mit hlasovy tarif, jinak je ten internet o 150Kc drazsi.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 20. 7. 2016 11:12

paty07 píše:Oba se podívejte na Kaktus. Při dobíjení v happy days (2x měsíčně) dostanete dvojnásobek kreditu, balíčky tak vyjdou na polovinu. Nespotřebovaná data se převádí do dalšího období.

happy days jsem na zmatenem Kaktus webu nikde nenasel, ani v podrobnem ceniku, tudiz jak to presne funguje, do kdy musim vycerpat a kdy zaplatit - to vi asi Kaktus.. a par lidi co to denne sleduji pff

Dusan píše:Uprimne nevim jestli bych se jebal s nejakymi happy days a hlidanim expirace, kdyz jak O2 tak T-Mobile maji uplne standardni nabidku 1.5 GB za 199 Kc mesicne

jo no, kdybych mesicne spotreboval tolik dat, tak proc ne, ale prece si nebudu brat tarif za 199 a pak 4/5 dat nechavat propadnout, penize ne**ru, 199 neni moc ale kdyz k tomu pripoctu dalsi poplatky vcetne pevneho internetu... tak v tom nevidim smysl... hazet penize z okna
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 7. 2016 11:22

Happy day je ,, Chceš přidat'' teď 2x do měsíce, aby jsi získal dvojnásobný bonus, dobít lze 200-500kč, nakoupená a nespotřebovaná data se ti při aktivovaném samoobnovovacím balíčku 80MB budou převádět do dalšího období, nejpozději však do konce platnosti SIM karty
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 28. 7. 2016 00:32

Zdravím. Potřebuji vědět zda u tarifu RED+ Rodina při rozdělení dat správcem na jednotlivá čísla a následném vyčerpání dat z určitého čísla, se internet na tom konkrétním čísle zastaví úplně nebo zpomalí? Na stránkách Vodafonu píšou , že se vypne úplně, ale operátor mi dneska tvrdil , že se jen zpomalí. Má někdo praktickou zkušenost? Už mám tarif v košíku a nevím jeslti objednat???? :hm :hm

EDIT: Tak si odpovím sám. Po vyčerpání přiděleného limitu na určitém čísle se internet skutečně zastaví! Nepochopitelné, u všech Red tarifů je při zakázaném dokupu dat jen zpomalení, ale zde je dokonce stop. Tomu se říká rodinný tarif. Aby se jen internet zpomalil, tak se nesmí data rozdělit na jednotlivá čísla, ale musí se nechat v jednom balíku, takže se stane, že jedno číslo během pár dní vycucne většinu tarifu a ostatní maj pecha, zůstane jen pomalé připojení. Takže tímto mě Vodafone zklamal. Na to jak tvrdil, že tento tarif je jakoby 2 normální RED, tak bych očekával minimálně 3 GB dat. Dokonce bych se smířil i s těmi 2GB, ale né s tím stop stavem. Holt oželím zvýhodněný Smart Ultra Platinum7 a koupím si něco za normální cenu. :grr: :/ ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 23. 4. 2017 18:34

Prosím o radu. Hledám předplacenou kartu s možností internetu na 1 den.
Zatím jsem našla jen Blesk mobil (což je jistě volba, ale přijde mi na volání trochu drahý). Víte o něčem jiném?
O2 to určitě mělo, ale v současné nabídce nic takového nevidím (škoda, mám tam nevyužitý kredit).
Pak jsem našla 2 nabídky na platbu podle dat - Oskartu, Kaktus, nic více.
Potřebují, aby se z té karty dalo volat, nestačí tedy jen datová.
Děkuji za případnou radu.
Mikka1
Junior


Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 23. 4. 2017 21:29

O2 sk Fer. Koupis na Slovensku v O2 nebo v Tescu s bonusem. 250 MB na den za 14 Kc. Mozno i levneji kdyz bude karta s bonusem ( ja to mam za 7 Kc ). Platis jen ve dny kdy ho zapnes. Platnost kreditu 12 mesicu. Muzes mit behem dne kolikrat chces obnoveny limit. Funguje stejne na Slovensku jako v Cechach.

Minuta volani te vyjde na asi 2.50 Kc.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kardiaq 23. 4. 2017 21:50

Ale bude mit slovenske cislo.
kardiaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikka1 23. 4. 2017 22:16

Když já to chci jen k občasnýmu použití a Slovensko je daleko, ale ta možnost je zajímavá. Dat aby vystačily na běžné aplikace a mapy, takže celkem málo.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 4. 2017 01:46

Kaktus + samoobn. balicek dat + dobíjení v Happy days, data se ti budou převádět a vždy je budeš mít k dispozici, protože nikdy nevíš předem, kolik spotřebuješ..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 28. 4. 2017 18:58

Tak kdyby to nekoho nekdy zajimalo, internet na den ma O2 stale, pak Tesco a Sazkamobil. Hledala jsen zalozni SIM, kdyz mi koncem mesice dojdou data a nutne je potrebuji - tim odpovidam na nektere SZ.
Mikka1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků