Vodafone Pevný internet LTE bez FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod polda 5. 1. 2018 23:13

Na LTE telefon mám 130/30, v jakoukoli hodinu. Případný pevný internet se tomu aspoň přiblíží nebo to je hlídáno na těch 30/5?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 6. 1. 2018 17:46

Pokud si zaplatíš nějaký tarif (a je celkem jedno kde od koho), budeš mít maximálně rychlost kterou máš v tarifu. Samozřejmě při nevytížení sítě to může být třeba o 10% více, ale spíše bude reálná rychlost u 30Mb/s někde mezi 15-29Mb/s , což je naprosto normální stav a je to celkem dobře použitelný net.

V mobilu nemáš zastropovanou rychlost, platíš za objem dat (což je nesmysl) a proto naměříš maximum které nabízí vysílač.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 1. 2018 19:44

Klidně bych si i připlatil, VF nabízí ale jen 30/5 proto se ptám jestli je nějaká zkušenost.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 1. 2018 00:07

Pokud nekdo nabizi neomezeny objem dat, je nesmysl, aby nelimitoval rychlost a naopak.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 12. 4. 2018 18:10

Zajímá mě, jestli bude Vodafone nějak reagovat na nabídku T-Mobilu Pevný LTE do zásuvky. Vodafone je totiž jediný, kdo to nemá. Protože pokud někdo nemá možnost instalace, je to jediná dobrá nabídka. Takže čekám že bude živo.
Ondatra2222
Junior


Odeslat příspěvekod pokudos 15. 4. 2018 09:38

A tu o Červené karkulce budeš vyprávět kdy? O2 má možná konektivitu v zemi, ale rozhodně k BTSkám ji nevede. Ostatně jako jediný operátor má minimální množství sektorů a na LTE používá téměř výlučně frekvenci 800 MHz. Ostatně toto bude asi důvod, proč je tolik "pochvalných komentářů" na rychlost jejich Internet Air Fix, že? :-/
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 15. 4. 2018 16:42

Nejsem zastáncem ani jednoho z operátorů ale zde se musím Vodafonu zastat. Mám osobní zkušenost s "Bez kabelu" a rychlost internetu byla vždy mezi 7-8,5Mb/s, což odpovídá deklarované rychlosti, kterou nabízejí. Zaznamenal jsem jediný výpadek za dva roky a vyřešil jsem ho restartem modemu, takže nevím co se stalo ale internet prostě fungoval dál bez problému. Signál na telefonu mám u Vodafonu i v místech, kde na druhé SIM T-Mobile není ani čárka. S O2 nemám zkušenost, jen krátkou a negativní, ale to je jiný příběh.

Takže když to srovnám, vzal bych si radši internet od Vodafonu nebo T-Mobilu, kde to asi dost dobře funguje také, než od O2 kde to je jedna velká žaloba u ČTÚ. A netvrdím že to tak je všude, ale reakce zákazníků napovídají o stavu sítí víc než jakákoli recenze. A vlákno o bezdrátu O2 je plné stížností a žalob přes ČTÚ, vlákno s Vodafonem je plné stížností na FUP, který je největší brzdou tarifu. Ale tak, Vodafone asi nechce zákazníkům nabídnout službu, která funguje lépe než ta konkurenční. Asi za to dostávají zaplaceno od O2 a T-Mobilu víc než kolik by jim zaplatili zákazníci. :-P
Ondatra2222
Junior


Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků