Co s telefonem do kterýho nateklo pivo?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tokioman 30. 8. 2005 05:55

Prosím o radu jak mám postupovat s telefonem, do kterého natelko pivo. Včera mě jeden olomouckej vrchní polil pivem a polil i mou E398. Do telefonu to nateklo přední stranou, asi 10s než jsem vydělal baterku a Sim. Nechal jsem telefon "vykapat" a otřel. Neví někdo co to pivko může udělat s telefonem a co stím mám dělat? Díky za odpověďi.
tokioman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 30. 8. 2005 06:14

:hm
rozebrat, vydelat i jednotlive desky plosnych spoju,
opatrne omyt vsechno zasazene
nechat dukladne vyschnout
radek72
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tokioman 30. 8. 2005 06:19

Ach jo, foun je v rázuce,tři měsíce starej.MT E398 asi nerozdělám,nemá ani výměné kryty...
tokioman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 30. 8. 2005 06:31

mely by tam byt nejake sroubky, zrejme pod baterkou. O zaruku bych se nebal, co ted muzes ztratit? Chce to ale nejake mikrosroubovaky, normalnim to strhnes.
radek72
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 30. 8. 2005 06:38

Telefon do kterého nateklo už záruku stejně ztratil...
Tzn, rozebrat, procesorovou desku opatrně omýt lihem, plastové díly můžete okýt mýdlovou a pak vodou. Nechat důlkadně vysušit a složit. Naštěstí pivo nadělá daleko méně škody, než limonády...
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tokioman 30. 8. 2005 06:45

No tak ta ztráta záruky mě teda štve! A co to dát do servisu? Ať stím něco provedou, napíšou posudek a náklady vymáhat po provozovateli restaurace? Rozdělávat se mi to fakt nechce, ani nevím jak na to
tokioman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 30. 8. 2005 07:53

V servisu ti to neuznaji protoze je to zavada zpusobena mechanicky
to kdo ti to udelal je uz nezajima.
Se chces soudit kvuli par korunam za telefon? Pokud nemas tak dva svedky ze ti to tam nekdo primo nalil tak nemas sanci
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tokioman 30. 8. 2005 08:22

V servisu ti to neuznaji protoze je to zavada zpusobena mechanicky
to kdo ti to udelal je uz nezajima.
Se chces soudit kvuli par korunam za telefon? Pokud nemas tak dva svedky ze ti to tam nekdo primo nalil tak nemas sanci

Myslel jsem že to dám do servysu, vyčistí ho, případně opraví,nebo se vyjádří že je zničenej, samo že to zaplatím já....Náhradu škody bych pak vymáhal po majiteli restaurace. A pro mě cena toho telehonu nebyla pár korun. Jestli tobě nevadí vyhodit foun kvůli blbovy co mi ho polije pivej tak seš machr, nebo težce ve vatě....
tokioman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 30. 8. 2005 08:26

Ne jen uvazuju
protoze v restauraci se ti vysmeji kdyz ti to polili mel jsi hned jit za majitelem a hned jsi to mel resit (pokud to byl personal) jinak mas proste smulu

babicka do nej vylila kafe.. tak jsem ho vzal rozmontoval a strcil proste do vany pod vodu, nechal vyschnout, smontoval a jede vesele dal NK 3100 u tech lepsich pokud das pryc displej bude to v pohode take
ale nebude zaruka....
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 30. 8. 2005 13:05

tokioman píše:Myslel jsem že to dám do servysu, vyčistí ho, případně opraví,nebo se vyjádří že je zničenej, samo že to zaplatím já....Náhradu škody bych pak vymáhal po majiteli restaurace. A pro mě cena toho telehonu nebyla pár korun. Jestli tobě nevadí vyhodit foun kvůli blbovi co mi ho polije pivem tak seš machr, nebo težce ve vatě....r/quote]


Takhle nějak by to fungovat mohlo, ale:
1) To vymáhání bude celkem složité a hodně by záleželo na jejich vstřícnosti.
2) Daleko jednodušší je telefon si rozebrat a vyčistit sám. Je to zadarmo a nebudeš se muset s nikým dohadovat.
3) Záruka už je pryč tak jako tak :(

Koncem roku 2000 si kámoš přinesl do hospody novou N6210 (tehdy za ni dal 13000,-!) a kolega mu na ni v zápětí vylil celý půllitr piva. Telefon jsme okamžitě vypnuli a vyndali z něj baterii.
Druhý den jsem mobil rozebral, vyčistil a po složení ještě 3 roky bezvadně fungoval. (možná by fungoval i déle, ale byl ztracen...)

Tuhle Motorku jsem ještě rozebranou neměl, ale podle obrázků by pod krytem klávesnice dole měly být malé šroubky, pomocí kterých asi bude možné se do mobilu dostat a vyčistit ho svépomocí. Navíc, čas hraje proti tobě, čím dřív ho vyčistíš, tím menší bude tekutina mít možnost reagovat s elektronikou mobilu.

Shrnutí:
Mobil pravděpodobně zachráníš plně funkční a máš dvě možnosti:
1) Svépomocí - přijdeš jen o záruku
2) Servis - přijdeš o záruku a přibližně o 500,- Kč Z.
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 30. 8. 2005 13:09

1. Zaruka je pryc zcela bez diskuze
2. Nahradu skody jsi mel zadat hned, ted je opravdu pozde
3. Doporucuju zajit do nejblizsiho neautorizovaneho servisu kde to umi resit a znaji neco jako ispopropil protoze tipuju ze by jsi v tom mobilu udelal vic skody nez uzitku
4. Rozhodne do telefonu nestrkat baterku
5. vysuseni je samozrejmost ale mobil je potreba rozdelat do posledni soucastky

Kazdopadne pokud Ti ten mobil nekdo rozchodi, tak ho co nejdriv prodej, protoze pak uz to bude jen a jen horsi.
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 30. 8. 2005 13:18

jj s tím prodejem bych to taky ka viděl... když to prodáš nějaký lamě, a ukážeš mu záručák, tak nepozná žes to měl někdy rozdělaný a ty to máš zkrku...;-)
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 8. 2005 13:24

Stále mě nedochází jak se ti vůbec tam dostalo to pivo? To je jako normální že tam po sobě lejete pivo?
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quido.speedy 30. 8. 2005 13:35

MÁM ZKUŠENOST

Musím tě pochválit za péči (vyndání baterie atd.)
1) Teď telefon rozeber (torx6 nebo 5)

2) Pokud je vidět vykristlizované krystalky tak bezestrandy desku vykoupej v horké vodě (destilované).

3) Do kompresoru upevni injekční stříkačku, natlakuj jímku tak na 6-7 atmosfér a takovýma vzduchovýma rázama vyžeň vodu z každýho záhybu. HODNĚ VODY VYTEČE ZPOD INTEGRÁČŮ - TA JINAK VYSYCHÁ I NĚKOLIK TÝDNŮ!!!!!.

4) Nech telefon 24hodin na teplém místě (třeba horní strana zapnuté televize).

5) Ponoř desku do lékařského LIHU. (lih má super vlastnost, že na sebe nabaluje vodu a když vyschne vytáhne veškerou vodu ssebou)
Lihem taky očisti veškeré ostatní kontakty (display, vybračka, baterie atd.)

6) Opět vysuš.

7) Vyzkoušej funkčnost baterie (multimetrem, jestli je na ní napětí), když ne, rozebert a lihem umyj baterii a její procesor (mezi nožičkama bgývají cukrové či solné krystalky - v baterii časo oxidují)

8) Slož telefon a doufej...

LÉČIL SEM JICH TAKLE HODNĚ. ÚSPĚŠNOST TAK 75%.
quido.speedy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quido.speedy 30. 8. 2005 13:39

Jo. vysoušet dlouho nebo pod tlakem (foukáním ne)
Motoroly nemají odendávácí stínící plíšky. Cokoli se dostane dovnitř jde špatně ven
quido.speedy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků