Jak vyřešit problém se slabým GSM signálem na chalupě?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod osobne 23. 3. 2007 06:27

Koupil jsem si chalupu v krásném přírodním prostředí. Je to v neobydleném údolíčku poblíž lesa.
Je tam jediný problém a to se signálem mobilních operátorů. Zkoušel jsem tam různé operátory a nejlépe je tam na tom O2, přesto ten O2 často vypadává. Vodafone, který normálně používám, se tam nechytá vůbec, nejbližší místo z kterého můžu volat s Vodafonem, je půl kilometru vzdálený kopec. TM je na tom o něco lépe, má slabý signál v okolí chalupy, ale uvnitř chalupy se nechytá. O2 se uvnitř chalupy trochu chytá, ale není to žádná sláva, často se také nelze nikam dovolat a mimo chalupu je na tom kupodivu o něco hůře než ten TM. Signál byl zkoušen v několika různých mobilech ve kterých byly vyměňovámy SIMkarty všech CZ mobilních operátorů.
Zajímalo by mě, zda se dá koupit nějaká externí anténa k mobilu, která by ten problém vyřešila. Jak dlouhý je možný kabel od mobilu k té externí anténě? Kam nejlépe tu externí anténu umístit? Bude ta externí anténa fungovat s každým mobilem nebo je pouze pro určitý mobil? Je nějaké řešení, když na mobilu nemám žádný vstup pro externí anténu?
Popř. máte pro vyřešení tohoto problému nějakou jinou radu? Předpokládám, že když bych si stěžoval u mobilních operátorů, že v tom a tom neobydleném místě nemám kvalitní GSM signál, tak s tím asi nic dělat nebudou.
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 23. 3. 2007 07:28

Sice stále méně, ale externí antény se zatím pořád prodávají. Pár exemplářů jsem nalezl zde:
http://skveleceny.cz/MOBILNI-TELEFONY-M ... _d526.html
Ještě je potřeba mít telefon vybavený konektorem pro externí anténu. Ten je zpravidla na zadní straně telefonu - velká kulatá díra se zlatým středem; nedá se přehlédnout.
Deleted user

Odeslat příspěvekod osobne 23. 3. 2007 08:00

Majkl vP.: Díky. Ani na jednom mobilu nemám takový univerzální anténní konektor, ale snad budou na to existovat nějaké redukce.

Jaký je rozdíl mezi externími anténami s označením "dual" a "3band"? Co znamená ta hodnota počet dB? Čím více dB, tím lepší nebo je to obráceně?
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 23. 3. 2007 08:10

To jsou frekvenční pásma - platí úplně totéž, co u mobilních telefonů. Dualband pracuje v pásmech 900/1800 MHz, triband zahrnuje i americké pásmo 1900 MHz.
Deleted user

Odeslat příspěvekod garfi 23. 3. 2007 08:52

V decibelech se udává zisk antény, tedy co nejvíce dB! Měl jsem podobný problém dříve než došlo k úplnému pokrytí území signálem. Vyřešil jsem to odraznou plochou skloněnou pod úhlem 45 st. směrem k vysilači, umístěnou na půdě objektu. Strop byl dřevěný! Od plechu se signál odrážel do místnosti pod ním. Signál stoupnul na 4 čárky, což stačilo. (To byla Nokia 3110). Plechová tabule měla rouměr 1x2m. To už je ale naštěstí historie.
garfi
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 23. 3. 2007 09:49

Tchán má chalupu ve stejně špatných příjmových podmínkách. Dal na střechu externí několikaprvkovou anténu, anténní svod o patro dolů a na konci adaptér na Nokii. Adaptér není s konektorem, je to držák s kapacitní vazbou a fungují nám v něm (ale samozřejmě mechanicky nedrží) všechny telefony s plochou anténou pod zadní stěnou.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvp 23. 3. 2007 09:53

pokud jsi alespon trochu "zakaznik" staci dojit k operatorovi a antenu dostanes .... (plati u ET resp.O2)
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 23. 3. 2007 10:53

mvp: No právě jsem kvůli tomu špatnému signálu na chalupě koupil předplacenou SIMkartu O2 Fajn, kterou tam chci v budoucnu používat, takže nevím, jestli mě budou díky tomu považovat za "zákazníka". Tarif mám u Vodafone. Kde jsi vzal tyto informace?
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wsx234 23. 3. 2007 11:03

existuje GSM Repeater. zosiluje signal v miestach, kde je zly prijem(budovy, garaze, metro ...). je to vlastne prijimac s antenou a vysielac. no problem je, ze to stoji cca 20.000 korun, takze asi na chalupu drahy spas :(

potom je tu novinka Ericsson Femto Cell, co je zakladnova stanica pre domacnosti. obsahuje aj wifi ap a adsl a v ramci bunky sa da potom volat z mobilu cez voip. malo by to byt dostupne v druhej polovici roka. no aka bude cena?
Naposledy upravil wsx234 dne 24. 3. 2007 08:28, celkově upraveno 1
wsx234
Junior

Odeslat příspěvekod mvp 23. 3. 2007 13:50

no , kvuli GOuckari ktery protelefenuje 500 za mesic se nikdo asi nepretrhne , zkus se domluvit s nejakym vyznamnym zakaznikem at to urguje za tebe - treba ze si tam chce koupit barak ale bez signalu je mu to naprd atd ....
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 23. 3. 2007 19:31

garfi píše:V decibelech se udává zisk antény, tedy co nejvíce dB! Měl jsem podobný problém dříve než došlo k úplnému pokrytí území signálem. Vyřešil jsem to odraznou plochou skloněnou pod úhlem 45 st. směrem k vysilači, umístěnou na půdě objektu. Strop byl dřevěný! Od plechu se signál odrážel do místnosti pod ním. Signál stoupnul na 4 čárky, což stačilo. (To byla Nokia 3110). Plechová tabule měla rouměr 1x2m. To už je ale naštěstí historie.u/quote]


Tak na tom asi něco bude, je totiž pravda, že v té chalupě je nejlepší signál O2 v prostoru mezi železnými futrami dveří. Asi to v těch futrech také kumuluje signál. Mohl bych to s tím plechem zkusit. Musí tam být nějaká určitá síla plechu a určitý materiál, nebo stačí 1 mm silný pozinkovaný plech? A dá se na internetu zjistit nejbližší vysílač O2?
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIXON 29. 3. 2010 10:02

Ahoj,
Mám HTC TD 2 a bydlím nedaleko brna (asi 2 km), ale v baráku mám hodně malý signál a ve sklepě nebo na zahradě ho ztratím.

Moje otázka je: Existuje za rozumný peníz nějaký nějaká anténa která by (např na střechu baráku) zesilovala signál v mém okolí?

Děkuji
Naposledy upravil Kniter dne 29. 3. 2010 16:17, celkově upraveno 1
Důvod: pripojene k teme
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 29. 3. 2010 11:11

Pokial nema telefon konektor na externu antenu, tak s tym nic neurobis.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIXON 29. 3. 2010 11:23

Já jsem si to spíš představoval, že bych měl na střeše příjímač signálu a od něj by šel "kabel" do vysílače který by ten signál do baráku.

Přece to nějak musí jít, když v metru signál je.

Děkuji
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 29. 3. 2010 12:26

Jde to, ale pokud nejsi operátor, tak instalace a provoz takového zařízení je nelegální.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků