Příchod rok stare SMS z netu - jak je to mozne?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jerry7650 19. 11. 2006 14:35

Moji pritelkyni se uz nekolikrat stalo, ze ji prisla na mobil Samsung X450 spoustu mesicu stara SMS.
Vcera ji napriklad zablikal mobil a na displeji se objevila SMS z internetu od kamaradky posilana 9.11.2005! Samozrejme na prvnim miste a jako neprectena, neni to nejaka zapomena SMS...
Jerry7650
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AgentSvr 19. 11. 2006 17:07

...to není možné. Na ústředně u operátora se uchová tak maximálně týden. Déle než měsíc je nemožné.

Jak tak soudím, tak spíše jde o nějaký posunutý rok. Takže ta SMS byla posílaná 9.11.2006. Toť můj názor. Někde jinde než u operátora se to držet nemůže.

Existují ale záhadné výjimky a tak koneckonců je možné všechno...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrej.peroutka 19. 11. 2006 17:08

No O2 ani Vodafone za svoje SMS brány nezodpovídají tak je možné téměř vše :D
Sony Ericsson K750i; O2 Pohoda Simple
ondrej.peroutka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 19. 11. 2006 17:15

Vážení, za celou dobu co využívám mobilní služby, se mi třikrát přihodilo něco podobného. Příchod staré smsky po třiceti, v jenom případě po jednatřiceti dnech (ovšem odesílané mobil -> mobil). Tedy např. 20.10.2006 přišla ta stejná zpráva, kterou mi dotyčná osoba posílala 20.9.2006, a kterou jsem měl v telefonu stále uloženou. Zpravidla přišla i v podobnou dobu - nikoliv stejnou jako v případě původního doručení.

O co šlo jsem se nikdy nedozvěděl, protože tyto dvě přítelkyně se mnou už příliš nekomunikují (jestli si pánové rozumíme :wink: ). Dotazem na takovou "haluzoidní esemes", bych ze sebe udělal blázna.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry7650 19. 11. 2006 18:20

Opravdu je to o rok, ale tech pripadu je vice a neni to presne o rok. Jednou to bylo myslim o zhruba o 8 mesicu... A ta SMS se tykala presne veci co byli pred tim rokem...

Taky si to nedokazu vysvetlit. Spis me napadla nejaka chyba ve firmware, kdy by se nejak zahadne vyvolala stara SMS, ale stalo se to behem roku asi 3x, na nic to nenavazuje atd... Odpovidalo by tomu i to, ze po precteni a vyskoceni z menu zprav tak uz pak neni, smaze se automaticky sama.
Jerry7650
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek E. 19. 11. 2006 18:59

Jerry7650 píše:...Odpovidalo by tomu i to, ze po precteni a vyskoceni z menu zprav tak uz pak neni...

Aha tak to pozor, to se mi stávalo už dříve (u značky Nokia), že při příchozí nové zpráve se zcela zmateně označila jako nově příchozí i náhodně vybraná z archivu. Stále však šlo o jednu a tu samou zprávu.

To, co jsem popisoval výše, mělo za výsledek dvě totožné zprávy v menu přijatých zpráv, které byly měsíc od sebe.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry7650 19. 11. 2006 21:33

To De Funes:
Tady se ale jedna o zpravu,ktera v tom mobilu neni uz zcela jiste vice jak 9 mesicu, protoze byla smazana.

//De Funes: hmm, ať je to jak je to, je to zajímavé a odpoveď v našich případech je asi neznámá.
Jerry7650
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 19. 11. 2006 23:55

AgentSvr píše:...to není možné. Na ústředně u operátora se uchová tak maximálně týden. Déle než měsíc je nemožné...
.j/quote]

Uz se mi asi 3x stalo, ze mi zacaly chodit zpravy z netu (poslane jako mobilni e-mail) stare 10-12 dni.
Predpokladam, ze ani u nas netrva tyden 12 dni.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vassilij 20. 11. 2006 15:19

to by me zajimalo kdy ty data sms teda se drží.
Vassilij
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 20. 11. 2006 16:43

Fido+:
Zkus poslat SMS na nějaké vypnuté číslo. Za tejden, když máš nastavenou maximální platnost ti příjde nedoručeno a zpráva na to čílo nepřijde jakbysmed... (O2)
U Vodafonu to může bát o něco déle. Ale bavíme se o roku a to už je fakt extrém...

U SMS posílané z netu, třeba existuje nějaké úložiště, které to dokáže uchovat fakt extréní dobu.
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luciferus 20. 11. 2006 17:10

Mně se stalo, posílal jsem letos v únoru přítelkyni sms z nokie 6600na její tenkrát Alcatel 535, smska jí došla 24. září, ale tou dobou už měla N6230, trvalo to sedum měsíců.
A ta sms v tom únoru nepřišla.......

Koukali jsme na to jak na zjevení :shock: :shock: :shock:
PanasonicG520-Alcatel OT303-EricssonT65-Nokia7210-Alcatel535-HP iPaq 6500 hw-Nokia6600-SE W900i-HP Ipaq 6915hw
luciferus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod datelw 20. 11. 2006 17:24

Tohle se mi stavalo,a stava na Samsungu C-100.Kdyz pri plne pameti SMS(SIM/telefon) prisla dalsi zprava.Po promazani se dosla zprava zobrazila,ale nekdy s sebou "pritahla" i SMS ktera byla x tydnu stara a ktera uz v seznamu prectenych byla,nekdy i nebyla.A slo vetsinou o SMS ktete byly delsi nez 160.
datelw
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků