Jak na poškrábaný displej?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fragnatic 29. 3. 2006 20:27

Zdravíčko :P
Chci se jenom zeptat jestli mi někdo může říct, jakej je nejlepší způsob na odstranění škrábanců (jemných) na displeji? Někde sem čet, že prej stačí zubní pasta a hadřík nebo co.. nevim... může mi někdo poradit co je nejlepší? Nechci si nechat měnit displej ;)
Fragnatic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 29. 3. 2006 20:54

mousefromhouse

Odeslat příspěvekod MrazikCZ 29. 3. 2006 22:11

to s tím hadříkem a zubní pastou jsem zkoušel. Nepatrně to pomohlo na hodně jemné škrábance, ale ostatní to naopak zvýraznilo (možná tím že to displej vyčistilo). Takže jednoznačně displex :)
... toto je můj osobní názor!
Pomozme týraným, zneužívaným, handicapovaným, opuštěným a ohroženým dětem částkou 27,- odesláním dárcovské SMS "DMS NASEDITE" na číslo "87777" !!!
MrazikCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Fragnatic 30. 3. 2006 06:08

No koukal sem na ten odkaz... no uvidíme :)
Ještě jiné možnosti? :)
Fragnatic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YAMATO 30. 3. 2006 10:33

Zubní pasta...fakt to docela funguje.
Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
YAMATO
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubo.s 30. 3. 2006 11:20

Kedysi som mal displex a ked dosiel taktiez mi ktosi poradil zubnu pastu no a nejaky extra rozdiel som nepostrehol...
iba ak penazenka...
PS: sa poradte so svojim zubnym lekarom...
Lubo.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radegast 30. 3. 2006 11:26

Lubo.s píše:Kedysi som mal displex a ked dosiel taktiez mi ktosi poradil zubnu pastu no a nejaky extra rozdiel som nepostrehol...
iba ak penazenka...
PS: sa poradte so svojim zubnym lekarom...


9 z 10-ti zubních lékařů doporučuje zubní pastu :mrgreen:
radegast
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Ferda 30. 3. 2006 11:32

Fragnatic píše:Zdravíčko :P
Chci se jenom zeptat jestli mi někdo může říct, jakej je nejlepší způsob na odstranění škrábanců (jemných) na displeji? Někde sem čet, že prej stačí zubní pasta a hadřík nebo co.. nevim... může mi někdo poradit co je nejlepší? Nechci si nechat měnit displej ;))/quote]


Ono zasadne bych rozlisoval pojem "Display" a "ochrané plexisklo" ktere je součástí housingu.

Pokud je poskrabane plexi tak se da opravit bud displexem nebo obcas i tou zubni pastou. Jsou uvadeny i dalsi metody jako je treba popel z cigarety a dalsi. Nejruchlejsi je vymena housingu (plastoveho obalu) Pokud uz se stane ze jste si poskrabal primo display (coz nekteri umelci u mobilu s vymennymi kryty taky dokazi) tak tam IMHO displex ani ostatni metody vetsinou nepomohou a vymene displaye se asi nevyhnete.
Přeji hezký a úspěšný den.
Mr.Ferda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 3. 2006 11:40

Skus lestiaci vosk na kov. Kov to vylesti ako zrkadlo lestil som aj dentacryl (nieco podobne ako plexisklo) a plocha je super leskla. Odporucam trocha vosku na handricku a rucne dosiahnes vysledok aky chces povrch bude 100% kotucom to nerob len bavlnenou handrickou.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MikeL 30. 3. 2006 11:42

No ako vieme displeje na Nokiach serie 40 sa poriadne zaskrabu hned do troch mesicov. Ja som kedysi davnejsie pouzil na to zubnu pastu (bez granuli :) ) a celkom to pomohlo. Ale na novy mob som si radsej zohnal samolepiacu foliu.
MikeL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Ferda 30. 3. 2006 12:20

MikeL píše:Ale na novy mob som si radsej zohnal samolepiacu foliu.

Ona staci i ta kancelarska tenka samolepici transparentni folie. Ta uplne nejtenci. Staci kousek nalepit, obtahnout ziletkou a vyhladit. Pokud tam zustanou drobnejsi bublinky tak ty po cca dni vetsinou zmizi jak se folie napne. Je to levne.Obrázek
Přeji hezký a úspěšný den.
Mr.Ferda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 30. 3. 2006 12:31

Co jsem viděl, tak pasta pomohla opravdu jen na jemné poškrábání, jinak nic moc....Nej je mít tel jako je N6230, vyměníš obal a jedeš dál... :wink:
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fragnatic 30. 3. 2006 14:46

Opravuju se teda... myslel sem to plexi co je "nad dispelejem". Kryt na T630 sem viděl v obchodech jen málo... a nějak se mi přímo jako do výměny celýho nechce...
Fragnatic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 3. 2006 15:55

Jednoznacne vosk na lestenie kovu nema konkurenciu obsahuje tak jemny abrazivny prach ze to vylestis ako zrkadlo ja s tym lestim ak poznas tazitka kde sa zalievaju chrobaky je to podobne ako sklo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Ferda 30. 3. 2006 20:45

Fragnatic píše:Opravuju se teda... myslel sem to plexi co je "nad dispelejem". Kryt na T630 sem viděl v obchodech jen málo... a nějak se mi přímo jako do výměny celýho nechce...e/quote]

Obrázek Jasne v pohode. vetsine to doslo.Obrázek
Přeji hezký a úspěšný den.
Mr.Ferda
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků