Nahrávání hovorů

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ogyn 29. 1. 2019 09:58

Funkce nahrávání hovorů je pro mne pracovně Klíčová! Bohužel android Pie 9 tuto funkci již nepodporuje, zajímalo by mne zda tuto funkci nemá nějaký tlačítkový mobil jak to kdysi mívala Nokia, nebo jestli existuje mobil který má operační systém Linux kde by nahrávání hovorů bylo možné
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 1. 2019 10:11

Co třeba koupit nějaký levný smatphone, který zůstane na osmičce?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 1. 2019 10:42

A co si prostě nechat svůj stávající mobil a neupgradeovat android? :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 1. 2019 11:11

Asi už upgradoval..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 1. 2019 11:24

Ad: nahrávání hovorů. Zkouším své hovory teď taky nahrávat, ale je otázka, proč to lidé vlastně dělají a jestli to s Androidem 9 tak nutně potřebují. Když pominu, že je to v česku de facto ilegální a takto získaný důkaz je těžko použitelý i u soudu (ÚS řekl: "Použitelnost soukromých nahrávek jako důkazů musí soudy hodnotit individuálně"). Nepoužil bych to ani jako nějaký "důkaz" při jednání s partnerem či institucí, protože tím prostě nabourávám důvěru a důležité věci chci mít písemně. Takže když pominu potřebu nahrávání kvůli důkazům (těžko použitelné), kvůli práci (nesolidní), tak mi z toho vychází možnost nahrávat hovory, abych si pak udělal z hovoru nějaké poznámky při řízení autem apod. Což jde ale udělat i jinak, než nahráváním hovorů, poslechem hovorů a přepisem, což je zase časově docela náročné. Já neříkám, že lidé si nemají hovory nahrávat, jen nechápu, proč je to pro ně tak životně důležité, že se radši zbaví telefonu s Androidem 9 :-/
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jinryd 29. 1. 2019 12:09

melipa píše:Ad: nahrávání hovorů.

Ve skutečnosti (de facto) ani podle práva (de iure) není nahrávání hovorů v ČR ilegální. Vychází se ze zákona 89/2012Sb, §12 a podle mého názoru, pokud používám nahrávku pouze pro mou potřebu, ničí soukromé právo nenarušuji. Jiná věc je pokud bych nahrávku použil k zesměšnění, negativní medializaci a pod.
V právních sporech by asi záleželo na soudu, i když bych se mohl opírat o judikát Nejvyššího soudu sp. zn. 30 Cdo 52/2005 ze dne 16. listopadu 2005
A proč nahrávat hovory? Někdo ti říká údaje, ale nemůžes si je zrovna napsat (auto, Mhd, na procházce atd., atd.), někdo tě někam pozval, ale úplně jsi zapoměl v kolik hodin. Na jedné diskuzi někdo říkal, a to se mi velmi líbilo: "Když se vožeru a volám manželce, tak si můžu za střízliva poslechnout co jsem plácal za blbosti"
Píšete, že to jde udělat i jinak a mě by zajímalo jak? ;-)
Na své S9 zůstávám zatím na Oreu.
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 29. 1. 2019 13:44

jinryd:

Já jsem stále na Androidu 8 a nahrávání jsem hlavně chtěl vyzkoušet, protože až budu na 9ce, už ho zřejmě nevyzkouším. Každopadáně sdílím další právní názor na problematiku

Za běžných okolností je svévolné nahrávání soukromých rozhovorů bez vědomí jejich účastníků hrubým zásahem do jejich soukromí. Takovýto postup s rysy záludnosti je ve velké většině případů morálně i právně nepřijatelný, zejména, je-li veden záměrem nahrávanou osobu poškodit. Ústavní soud se rozhodně staví proti nekalým praktikám vzájemného elektronického sledování a skrytého nahrávání při soukromých i profesionálních jednáních, jež zpravidla jsou nejen v rozporu s právem, ale hodnoceno po stránce sociálně etické šíří ve společnosti atmosféru podezíravosti, strachu, nejistoty a nedůvěry. Zcela odlišně je však třeba hodnotit případy, kdy je tajné pořízení audiozáznamu rozhovoru součástí obrany oběti trestného činu proti pachateli nebo jedná-li se o způsob dosažení právní ochrany pro slabší stranu pracovněprávního sporu. Zásah do práva na soukromí osoby, jejíž mluvený projev je zaznamenán, je zde plně ospravedlnitelný zájmem na ochraně slabší strany právního vztahu, jíž hrozí závažná újma (včetně např. ztráty zaměstnání). (Zdroj)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 29. 1. 2019 16:38

Ono nahrávání funguje i na Pie, jen je protistrana nahrávána přes mikrofon a je tak slaběji slyšet než já. Po poslední aktualizaci app kterou používám (Boldbeast) se to u mě o dost zlepšilo, a úplně v pohodě to lze využít jako dřív. Využívám to přesně na to, co tu popsal jinryd ;-)
Pro autora témy. Pokud to tak šíleně potřebuješ v extra kvalitě, udělej root a nemusíš shánět nový telefon.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jinryd 30. 1. 2019 08:40

Včera jsme řešili nahrávání s kamarádem, oba S9, já na Oreu on na Pie. ACR Pro při nastavení: mic/mp3/ zesílení 14dB je celkem použitelné. Protistrana je slyšitelná cca -50%, ale stále je to slyšitelné.
Zajímavé je, že pokud je zaplé Vo WiFi nahrávka se vůbec nezaznamená. Zvláštní :-D
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 30. 1. 2019 18:17

Na Note8 s beta 2 Pie nahrávání nefunguje vůbec. Je jedno jestli Boldbeast nebo ACR Pro, nastavení dle doporučení (mic,/mp3/14dB) případně i na hlasitý reproduktor. Druhá strana není slyšet slaběji ale vůbec.
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 30. 1. 2019 18:41

melipa : dokud “šmejdi" b7dou využívat " dobrý den volám panu XY" .. a ty řekneš ANO které oni použijí k uzavření čehokoli tak chci nahrávaní.
je zajímavé že pokud i já odpovím "taky si to nahrávám" tak "šmejdi" zavěsi ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 30. 1. 2019 18:49

šmejdi budou využívat " dobrý den volám panu XY" .. a ty řekneš ANO které oni použijí k uzavření čehokoli


.. to samozřejmě nestačí k tomu, aby byla uzavřena smlouva. Pokud ti někdo takový volá, stačí se zeptat, odkud na tebe číslo má - většinou se dozvíš, že z databáze -poté požádáš o vymazání tohoto údaje.

Poté stačí říci, že si nepřeješ být nadále kontaktován a pokud k tomu dojde :arrow: podnět na ÚOOÚ.

Zavěsí velmi rychle a už se neozvou.


PS: Ve většině případů uzavřených smluv se jedná o výslovný souhlas se zasláním nějakého produktu "zdarma", kdy se tímto krokem zavážeš k (již placenému) pravidelnému odběru.

Většinou hrozí exekučním vymáháním, což je také nesmysl. První musí být předžalobní výzva, poté platební rozkaz atd.. rozhodně to není ihned exekuční titul, natož pravomocný.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 30. 1. 2019 19:49

freddy158158>> A tobě se něco takovýho stalo? Vždyť je to hovadina.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 30. 1. 2019 21:29

Loader : ano. presně jak to popisuješ. neříkám že je to denně či týdně ale dokud budou zákony na straně podvodníků díky za nahrávání ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jremy 30. 1. 2019 21:42

Ja nevím no. Teď jsem zkoušel na xiaomi note 5 s android 8 nahravani a srovnal s mým mix2s s android 9 a je to srovnatelné,předtím to na mix2s s android 8 bylo naprosto stejný,jako po update na a9. Už mi tu někdo říkal,že je to blbost,ale není. Jedná se o vestavěnou aplikaci a prostě to nahráva stejně jako předtím.
jremy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků