2 přihlášené SIM se stejným číslem

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 1. 2019 00:23

Zdravím. Mám dotaz čistě ze zvědavosti. Moje teta mi na dálku tvrdila (a předem podotýkám, že její věrohodnost v tomto ohledu dost pokulhává), že když si šla vyměnit svou prehistorickou SIM od T-mobile, aby dostala nano SIM do nového telefonu, tak starou SIM nechala v původním telefonu, novou dala do nového a obě byly aktivní, přičemž jí nechtěly chodit některé potvrzovací SMS.
Mohla mít pravdu? Nebo jde spíš jen o její dojem a původní SIM už byla deaktivována a nemohly fungovat současně? Díky.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 1. 2019 00:46

Myslím, že mohly fungovat, a to v případě, že tu původní zapomněli deaktivovat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 16. 1. 2019 09:22

Vzhledem k tomu, ze T-Mobile nabizi moznost mit dve SIM se stejnym cislem, tak by to, ciste teoreticky, fungovat mohlo. Ja sluzbu vyuzivam (i kdyz u Vodafone), a pokud zapomenu jeden telefon vypnout, tak byva nekdy problem se zpravami. Nebo se obcas nekdo nemuze dovolat.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 16. 1. 2019 10:50

Taky myslím, že kvůli nějaké chybě by to fungovat mělo. Otázka je jak dlouho. Kdysi jsem se o to povrchově zajímal a operátoři si softwarově přihlašování do sítě hlídají (mimo jiné z důvodu nelegálního klonování karet), tak až jim tam vyskočí červený vykřičník, že stejné číslo je přihlášeno zároveň na více BTS, taky by mohli zablokovat oboje:-)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 1. 2019 12:33

Ano, mohlo to fungovat, jen dostupná je vždy jen jedna SIM, telefony se tak nějak náhodně přehazují jako aktivní.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků