Fiktívna faktúra z Číny

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AdyX 4. 12. 2018 13:28

Dobrý deň.
Potreboval by som sa poradiť, ohľadne DPH objednávky z Číny. Objednal som si telefón zo Sunsky obchodu, kde je možné vytvoriť fiktívnu faktúru. Takže som vytvoril faktúru na iný/fiktívny produkt, kde cena tovaru (aj s poštovným) nepresahovala 22€. Reálne som platil 140€ + DHL Express 18€. Balík bol zadržaný na colnici a DHL mi zaslalo avízo o colnom konaní. Neviem či bol balík zadržaný kvôli momentálnym obštrukciám voči dovozu tovaru z Číny do EU, alebo colníci "checkli" balík. Chcem len vedieť, či si môžem dovoliť zaslať na colné konanie upravené údaje o zaplatení a objednávke tovaru..
AdyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 4. 12. 2018 13:50

Nechtějí jen fakturu, ale i výpis z PayPal nrbo uctu. Ja bych to nefejkoval, ale je to na Tobe. Urcite Ti ale nespolknou, ze to ma cenu do 22 eur. Spis by bylo uveritelne, kdybys napsal, ze to stalo 60 eur a z toho platil dph
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ikosp 4. 12. 2018 13:55

Tady nepůjde o clo, ale o daň... celníci nejsou hlupáci, takže zvaž, jestli jim dávat nějaký fiktivní doklad.
Stejně to ohodnotí tabulkově a nakonec ještě přeplatíš..
ikosp
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 12. 2018 14:09

Tady máš nějaké zkušenosti s pozměněným dokladem. I když to pán nakonec vyhrál, doporučit to nelze :D
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2872.0
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 4. 12. 2018 14:23

Pri kontrole se jim nezdala cena, tak te vyzvali abys jim poslal info o nakupu. Mne stacil screenshot obrazovky, faktura a vypis z paypalu. Pak mi to proclili a posta za poplatek dorucila.
Ale asi se ptas, jak pokracovat ve lhani. S tim ti bohuzel nepomuzu. Ale vlastne jeste mas moznost to neprevzit a vratit. Treba ti vrati tech 22€.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 4. 12. 2018 14:41

Prostě zaplat, co mas a jedeme dal... Taky jsem před mesicem platil clo u zasilky a zaplatíš i dan z poplatku posty za celni řízení, s tim počítej :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdyX 4. 12. 2018 15:23

Díky za odpovede, tiež som toho názoru DPH radšej zaplatiť, predsa len colníci nie sú sprostí a balíky takých rozmerov hneď napovedajú, že tam bude asi telefón (teda určite to prezreli RTG).. kurňa len ma to se*re, že potom ma tá cena vijde normálne (Lenovo Z5):/ ..tak rozmýšľam, že telefón priznám ale aspoň tú cenu asi "stlačím"..teda snáď sa colníci nebudú obraciať na predajcu a chcieť po ňom potom tiež "skutočnú" faktúru..

*Rozhodol som sa predsa len zaplatiť skutočnú DPH (tomuto zdierackému štátu:o)
AdyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 4. 12. 2018 19:01

Kdysi jsem si z Geekbuying objednal hodinky Amazfit Bip, kde je měli za 59$, ale spěhal jsem na ně a tak jsem si vybral dopravu DHL za 9$ a díky tomu se mi pěkně prodražili. Číňan nevyhověl mé prosbě aby napsal nižší cenu ( na Aliexpress nikdy problém nebyl ) a napsal cenu 40$ + 10$ doprava. V den vyzvednutí společností DHL mi přišla sms, že zásilka podléha celnímu řízení abych poslal fakturu. Ve finále jsem doplácel 881Kč ( DPH 331Kč a Zajištění platby celních poplatků 550Kč). U pošty je to zastupování při celním řízení levnější.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdyX 4. 12. 2018 19:56

No poteš košte!! ..a to som mal súbežne objednaný z Gearu aj XiMi8Lite z EU skladu za 193€.. a ten som zrušil. ..si môžem búchať stenu o hlavu :O
AdyX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků