Displej proč ?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tanakan 8. 8. 2018 13:57

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat včera jsem zjistil jak jsem hrál hru a následovně jsem ji vypl tak mi horním a dolním místě obrazovky mi zůstalo nadpisy abych to řekl jako lajk tak se mi vypalila část hry na obrazovku. Zkusil jsem restartova a pod... ale následovně to tam zůstalo pak jsem změnil tapetu tak se to ztratilo. Když jsem telefonoval a hovor byl ukončen tak bylo na pozadi vidět čas hovoru když byl hovor ukončen.

Tak se ptám čím to muže byt ??? někde jsem dočetl že pomůže snad střídaní tapet aby to mělo černé pozadí....
Teď nic nevidím že by tam něco bylo ale proč se to stalo?Může to dělat už delší dobu a všiml jsem si až včera a nebo před měsícem se mi aktualizoval mobil na android 8 může to byt něčím společného ? díky za radu a za tipy.

Jedna se o mobil Huawei P9 lite 2017
Verze: EMUI 8
Android: 8
Procesor: Kirin 655
Ram: 3
Obrazovka: 1920x1080
Tanakan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2018 13:59

Dej mobil do továrního nastavení, třeba se vzpamatuje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 8. 2018 16:51

Nick Cave, proč radíš takové nesmysly? Tohle továrko neopraví. :roll:
To co popisuje uživatel nahoře, je časově dočasný jev, který sám zmizí a je typický nejvice pro druhy Oled/Amoled displejů. Vyskytuje se vsak obcs i u nekterych IPS displeju.
Pokud jsou na Amoled/Oled (ale i IPS) displeji telefonu zobrazené statické obrazce delší dobu (>20 minut), mohou zůstat viditelné a jsou dočasně „vypáleny“.

EDIT:

Vedena diskuze jinde na toto tema.. cituji.

To co popisuješ, je maximálně casove dočasný jev nedostatecneho odstraneni elektronického vycitani hodnot.
Zustane casove dočasný elektronicky otisk, který sám zmizí.
Naposledy upravil uiqjirka dne 8. 8. 2018 18:35, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2018 16:59

Klid Jirko, továrko jsem doporučil, protože po majoritní aktualizaci na vyšší verzi Androidu se factory reset udělat má.. něco si o tom nastuduj, dříve než začneš někoho osočovat ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 8. 8. 2018 17:36

Nechci se vam moc motat do diskuze,ale nemá náhodou p9 lite IPS display?
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2018 17:40

Pravdu díš, udělal bych továrko a jinak při stejném problému rychle reklamovat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 8. 2018 18:31

Kitt2002 píše:Nechci se vam moc motat do diskuze,ale nemá náhodou p9 lite IPS display?


Tento "docasny" jev se vykytuje i u IPS displeju.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 8. 2018 19:33

To ale rozhodně není případ zakladatele topicu. Reklamovat, žádný displej se normálně nechová tak jak popisuješ.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lokomot1 8. 8. 2018 20:06

Tohle dělají unavené IPS displeje. Dělala to třeba po roce a pul i moje G4, obzvláště když se hodně zahřála.

Jiné řešení než reklamace není.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tanakan 8. 8. 2018 20:54

displej to má 5,2'', kapacitní IPS LCD, 1 080 × 1 920, 424 PPI

Měl jsem posledn dobou jas na 100% ale vrátil jsem ho zpět na automatické.
Když jsem například hrál tak to ani nebylo hodinu jo tak nechápu a nechce se mi věřit že by se mi to vypálil muže tomu i pomoc takové horko co teď je že se mobil hodně přehřívá ?

Co by jste dělali vy Reklamovat ? a nebo nechat tak a že je to miziví jev ? Vytisknuty čas hry nebo část, součást mobilu. Jak jsem to zjistil tak to bylo úplné slabé a myslím a když jsem se dneska díval tak už to tam není... Ale divím se že mobil po 9 měsíci mi to děla....
A reklamovat to přes O2 se mi moc nechce nebo jejích servis mi minule opravil jen čas mobilu a když jsme to poslal zpět tak nakonec dali novy mobil a pravě jsem si vzal P9 lite 2017.

Děkuji
Tanakan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků