Wireless powerbanka (min 20 000mAh)

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 20. 5. 2018 09:04

Na trhu se začínají vyloupávat bezdrátové powerbanky. Ideální záležitost.
tedy téměř. Zatím jsem neviděl žádnou s 20 000mAh kapacitou. To je škoda. Kdyby někdo věděl, prosím link.
Jinak budu muset nějakou hotovou upravit, či vyrobit vlastní...
Díky.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 20. 5. 2018 09:23

Ideální záležitost? To je tedy na delší diskuzi :)
Na Ebay jsem našel tuto, ale hned při pohledu na rozměry je jasné, že to může být max 10000mAh a také je to v popisu uvedeno:
https://www.ebay.co.uk/itm/20000mAh-Qi- ... ne37CK7YUA

No a proč je to na diskuzi?
Protože např. já, chci od power banky při výletu do přírody co nejvíce dobít mobil, prostě z ní dostat maximum.
A když započítáš běžné ztráty při nabíjení přes USB kabel, tak z deklarované kapacity 10000mAh dostaneš u většiny powerbank jen něco kolem 7000mAh při dobíjecím proudu jen 1A, pokud má druhý USB, který je schopný dodávat 2A, tak ta účinnost ještě klesá někam k 6400mAh = můj telefon s 3000mAh baterií dokáže tato powerbanka (vlastním ADATA PV110) nabít z 0 do 100% maximálně 2x
Bezdrátové nabíjení má ještě mnohem menší účinnost než USB kabel, vyzkoušené to nemám, ale je jasné, že v tomto případě bych mobil 2x rozhodně dobít nemohl.

Jinak ta koncepce bezdrátového nabíjení z powerbanky se mi líbí, ale kvůli tomuto si ji pořizovat zatím nehodlám.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod crashpc 21. 5. 2018 07:29

Tak jistě tam menší účinnost je, a očekávám to. Přesto mi to přijde lákavé, plácnout banku na I wireless nabíječku, a nebo ten mobil nepřipojovat kabelem…
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků