Blokovaný mobil T-mobil z USA

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod labanos 13. 11. 2015 20:10

Ahoj,

potřeboval bych poradit od někoho, kdo už s tím má nejlépe nějakou zkušenost. Když si koupím v USA mobil (vím že jsou blokované na operátora) od T-mobile, bude fungovat u nás pod českým T-mobilem nebo je blokovaný pouze na USA T-mobile?
Dík!
labanos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snoop69 13. 11. 2015 20:21

Co kdyby jsi napsal o jaký mobil se jedná aby bylo jasné jaké frekvence zvládá
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 11. 2015 20:26

To je zbytečné, pokud je mobil blokován na zahraničního operátora nelze jej s českým operátorem použít .
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xondrax 13. 11. 2015 21:02

Doplnim myspulina-hlavne pak nechod si ho nechat odblokovat do ceskyho T Mobile /zni to jako for,ale uz jsem takhle resil foun v sirsi rodine.Na prodejne ho zneskodnili xkrat zadanym nejaky nahodnym ciselnym retezcem a muselo se cekat na HW reseni odbloku.Nastesti asi jen 6 tydnu :p/
Foun blokovany americkym /jakymkoliv/ operatorem lze v drtive vetsine odblokovat a pouzivat i tady,ale musi byt GSM verze a pak uz jen na pouzitych frekvencich 3G a LTE /zavolas si vzdycky/...bacha na CDMA verze -to je tady pak jen tezitko.
Odblokovani se provadi zadanim kodu,kterej poridis treba pres ebay za par kc.Kdyz napises o co konkretne se jedna,muzem poradit detailnejc...
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod labanos 13. 11. 2015 21:46

Pojedu na pár týdnů do US, tak si tam asi koupím nějakou předplacenku od AT&T nebo T-Mobile (kvůli GSM), řikal jsem si že bych pro zajímavost vyzkoušel nějaký Microsoft s WP (ceny kolem 50 dolarů), tak mě zajímalo jestli budu mít po návratu jenom těžítko. AT&T nabízí odblokování, ale až po půl roce používání a tak dlouho tam nebudu... Někdo má zkušenost s odblokováním WP?
labanos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snoop69 13. 11. 2015 22:40

Mě stálo odblokování LG G3 asi 3$ byl bkokovaný na maďarské simky
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 14. 11. 2015 08:42

labanos - Data v síti At&T ale běhají v jiných frekvenčních pasmech, navíc Lumie pro USA mají odlišnou HW specifikaci, takže v EU Ti rozhodně nepojede LTE, a mám pocit že ani 3G
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heliczech 26. 1. 2018 09:04

Rada bych obnovila tuto diskuzi. Privezla jsem si z USA LG G4 (H811) blokovany v siti T-mobile USA. Nechavala jsem jiz mobil bez uspechu 2x odblokovat, ale nikdy se nezdarilo. Telefon jsem tu drive bezne pouzivala pres roaming. Ted bych rada vyuzivala v siti Vodafone.
Heliczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xondrax 26. 1. 2018 10:12

U americkyho Tcka mas moznost si nechat mobil bezplatne odblokovat-jen musis splnit podminku ,ze byl v jejich siti 30 nebo 40 dni prihlasenej/pouzivanej a vykomunikovat to s jejich hotlajnou...mela bys mit puvodni sim a dost mozna byt fyzicky nebo mozna by stacilo pres ip, v USA - mel jsem tu S7 edge,ktera se kvuli tomu vezla zpatky a pak zase sem. vic tady https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... Ikc-IKkAic
xondrax
Junior

Odeslat příspěvekod jochis 7. 8. 2019 15:58

Zdarec, taky bych potřeboval pomoct s odblokací operátora.... tel je Kyocera Dura Force Pro .. operátor je Verizon Wireless,.. Předem dík za nějaké info
jochis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 7. 8. 2019 17:50

Ahoj, jseš si jistý, že telefon podporuje GSM? Protože americký Verizon Wireless je CDMA operátor.

Zjistit si např. v nastavení a info o telefonu jeho přesný model a to dej googlit, určitě najdeš co podporuje za druhy sítí a jejich frekvence.
Ale jestli tenhle telefon telefonoval v sítí Verizonu, tak máš v celé Evropě na 99% smůlu, stejně se jedná o "starý krám", to je jediné čím se můžeš utěšit :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod maciakba 4. 9. 2019 18:15

mam moznost kupit LG V30 pre z ameriky, avsak teiz som si neni isty tymi sietami, nevyznam sa v tom.... v inzerate je napisane je neblokovaný ale nemá 800mhz LTE, co to znamena?
som orange a podla tohto mame 3 pasma a po pravde neviem kedy ide 800 ci ine pasmo

https://www.alza.sk/slovnik/frekvencia-lte-art12660.htm
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 9. 2019 18:42

v Česku si bez LTE 800MHz ani neškrtneš a u vás v SK ti tohle pásmo bude také chybět
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 4. 9. 2019 19:18

maciakba píše:mam moznost kupit LG V30 pre z ameriky, avsak teiz som si neni isty tymi sietami, nevyznam sa v tom.... v inzerate je napisane je neblokovaný ale nemá 800mhz LTE, co to znamena?
som orange a podla tohto mame 3 pasma a po pravde neviem kedy ide 800 ci ine pasmo

https://www.alza.sk/slovnik/frekvencia-lte-art12660.htm

Ahoj, není to tak složité, jak to vypadá. Ovšem jak už píše Nick...pásmo 800Mhz pro LTE je u nás opravdu důležité.
1) Napřed si v nastavení a informace o telefonu najdi přesný model toho telefonu, LG V30 prodávané v Evropě mají označení H930, verze pro T-Mobile US zase H932.
2) Poté si najdi stránky se spefikací daného telefonu, třeba GSMArena má dobrou databázi:
https://www.gsmarena.com/lg_v30-8712.php#h932
- tady může vidět, že i ta americká T-Mobile verze pásmo 800Mhz (LTE Band20) podporuje, takže tebou uvedené informace bude nepravdivá nebo se jedná o jinou verzi telefonu než H932.
3) No a nakonec si jen na stránkách tvého operátora najdi, co on konkrétně za sítě používá, když se mrknu na český T-Mobile a do vyhledávání zadám "LTE Frekvence", našel jsem jasnou odpověd zde:
https://www.t-mobile.cz/podpora/caste-d ... 9866inst06
"LTE: 800 MHz (Pásmo 20), 1800 MHz (Pásmo 3), 2100 MHz (Pásmo 1) a 2600 MHz (Pásmo 7)"

Výsledek? LG V30 v hardwarové verzi pro americký T-Mobile je plně kompatibilní s LTE frekvencemi našeho českého T-Mobile
CosiOdvedle
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků