"Nefunkcni" wifi na mobilu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guesty123 17. 10. 2017 16:58

Zdravim vsechny,

zadam, prosim vas, o pomoc. Tedkon druhym dnem mi z niceho nic zacalo jit strasne slabe pripojeni wifi na mobilu. Jsem prihlasenej na svoji domaci wifinu, sila signalu vynikajici, pripojim se hned, jenomze vse od Youtube po treba Instagram se nacita strasne dlouho, ne- li vubec. Kdyz uz se mi neco nacte, tak cca od 10min a vejs.

Mobilni internet slape jinak normalne, jen ta wifina zacla nejak zlobit a netusim vubec proc. Na pocitaci jede vse normal.. Jinak phone mam Lenovo K5, ale to asi neni podstatny...

Vsem dekuju moc za pripadne rady.
guesty123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 19:58

Zkusil bych mobil restartovat, případně tovární nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guesty123 17. 10. 2017 22:53

Restart ani tovarni nastaveni nepomohlo... Ted jsem docela nahranej, jelikoz vsechny appky jsou pryc a kvuli nefunkcnimu internetu se nemam sanci prihlasit ani na Google :-))
guesty123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 23:10

Teď když máš telefon v továrním nastavení, tak ho dej kvuli wifině na reklamaci a je to :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 17. 10. 2017 23:27

Tak zkus restart routeru, tím si měl začít.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 10. 2017 03:58

tovarko routru ale nastav nasledne si dns routru na 8.8.8.8, ip jak komlu tak mobilu dej na statik, nikoliv autopridelovani, lease time na maximum, pokud na autodhcp trvas , neboli si najdi zakladni nastavni routru, ono to fakt neni o autodhcp, wpa key a jedem cernym lesem, ono to prece funguje.Rady s reklamaci ti moc nepomuzou, nema cenu to rozebirat ale reklamaci typu pomalu, treba 10 minut se mi nacita stranka, youtube ,jde smest ze stolu s argumentama ze nebudes stacit ani zakoktat, pokud nenarazis na nekoho komu te bude lito.Navic dany nastaveni maji blahodarny vliv na celou radu veci, vcetne nekterych blokaci u tvych poskytovatelu internetu..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 10. 2017 04:26

Každopádně tovární nastavení jeho smartphonu neublíží, naopak bude jej mít svižnější :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guesty123 18. 10. 2017 10:28

Restart routeru pomohl, diky vsem za rady :-)
guesty123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coyd 18. 10. 2017 11:17

lol :)
HUAWEI P10 (Graphite Black)
coyd
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 10. 2017 14:35

Nick Cave píše:Každopádně tovární nastavení jeho smartphonu neublíží, naopak bude jej mít svižnější :)

Lidi co resi problemy tovarnim nastavenim, nechapou jednu zasadni vec..Problem ktery je mezi zidli a klavesnici - parafrazuji nejcastejsi problem u pc, nevyresili, oni ho pouze o tyden, ctrnact dni, mesic, znam pripady kdy i jenom o den odsunuli.A ten kdo ma mobil sviznejsi po tovarku, prave oznamil, jedine co jsem zvladl je zasirat si mobil nesmyslama.Doba uzivani bez tovarniho nastaveni vs sviznost neni rovnice.Naopak, pokud se provede likvidace sluzeb slouzicich k jedinemu ucelu a sice vytahnout z uzivatele oklikou prachy pres bezicich x trialek, spravce temat a dalsi pi.oviny ma celkem logicky vliv na to ze mobil je pomalejsi prave po vybaleni a nikoliv po roce.Pocet app atd je irelevantni v pomeru k rychlosti a sviznosti.250 sluzeb nesmyslne bezicich protoze si dotycny natahl app ktery nechavaji sluzby na pozadi bezet, jo to rychlost ovlivni.Stejne tak predinstalovany veci ktery zasadne mivaji navazany sluzby s parametrem on boot.
A jenom na okraj, reboot routeru pomohl protoze ti bezi znovu lease time :-) takze pokuds ho nedal na max… Smula, opet se ti to stane.Nebo mas problem u autodhcp, youtube se ti pripojovalo pripojovalo a defakro nepripojovalo protoze konflikt adres, router pakety mobilu defakto zahazoval.Google dns resi problemy s prasarnama at uz umyslnyma, nebo neumyslnyma co se deji mas li jako dns, dns providera a ty mas dns providera.
Jeste jde na routeru pro sicher zmenit beacon interval a dalsi veci ovlivnujici pokud mas v siti vic zarizeni ale klasika je static ip pro zarizeni ve vnitrni siti lease tima zvysit a google dns.95 procent problemu zmizne
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků