Android - reklamosystém?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Je android reklamosystém?
ANO 10 %  43%  [ 10 ]
NE 13 %  56%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 23

Odeslat příspěvekod Egee 21. 9. 2017 16:56

Narazil jsem na MM s tvrzením - podpisem že android je reklamosystém, co si o tom myslíte vy majitelé tohoto systému.
Možná by stálo připomenout toto:
Obsahuje reklamy · Nabídka nákupů v aplikaci toto je napsáno při instalaci aplikací
ale pokud si zakoupíte aplikaci( podpoříte vývojáře) reklamy nejsou.
Osobně si aplikace kupuji - mám pokoj od reklam.
existuje i
Adblock Browser for Android

Pojďme na toto téma podiskutovat zda platí že android je reklamosystém.
Buďme konkrétní pokud je aplikace kde reklamy jsou.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 9. 2017 17:06

CM Browser, blokuje spolehlivě všechny reklamy. Aplikace kvůli odstranění reklam nekupuji, až tak mi nevadí anebo se snažím najít podobnou aplikaci, která reklamy neobsahuje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 9. 2017 17:12

Reklamy lze blokovat globalne,nejen v browseru ale i napric systemem.Zasadni vec proč použivam Android je ta že když mi něco vadí nebo chybí můžu to změnit a nemusim tvrdit že mi to nechybi nebo že mi to vlastně vyhovuje
Vyvojaři kteri dodrzuji kodex pro tvorbu a umistneni reklam nejsou az takovy problem,ti ostatni jsou problem velkej,to bych celkem rozlisoval..Ty bych prirovnal k mobilmanii,zive,k danymu vydavatelstvi proslulymu neserioznimi praktikami v tomto ohledu.Ti maji smulu,nevidim jednu jedinou reklamu u nich,blokuji i nerusive.Totez doporucuji delat s agresivnimi a rusivymi reklamami na Androidu,kdyz uz app kde se vyvojar asi pomatl, clovek pouziva..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lesmil 21. 9. 2017 17:44

Uz dobre dlhu dobu pouzivam AdGuard, kedze nemam rootnuty telefon. Na poslednom tel s rootom to bol tusim AdAway. AdGuard blokuje in-app reklamy aj v prehliadaci, takze za mna maximalna spokojnost. Lifetime 1+1 (1x droid + 1xPC) sa da kupit za nejakych 7€. Nemenil by som za nic.
lesmil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 21. 9. 2017 18:09

Nevedu zadnou aplikaci, kde by byla reklama... :--
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 21. 9. 2017 19:46

Tak se dá vlastně říct že tvrzení android je reklamosystém není pravdivé.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 9. 2017 20:43

jakto že ne, Android je prolezlej reklamama až na půdu ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 21. 9. 2017 21:03

Mě zajímá jedině, jestli systém umí to, co chci.
iOS a WP to neumí, tak zbývá Android a zbytek (reklamosystém a nevím co ještě), mě nezajímá.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod melipa 21. 9. 2017 22:46

Nejen na Androidu mám Firefox + ADB, každopádně reklamy jsou v některých aplikacích (Idos, iDnes), ale není to nic brutálního, prostě malý proužek a pokud někomu vadí, často jde koupit verzi bez reklam. Takže bych z toho nedělal úplně systém plný reklam, občas si třeba OneDrive nebo další zpropagují svoje Premium, ale není to zrovna jako reklama s blikajícími dildy.

Na WP často nebyla jiná možnost než aplikaci prostě koupit, protože nefungovala free varianta (WMM řády a mnoho dalšího), takže možná ten systém měl lehce punc bezreklamového systému, to už je teď ale stejně pasé. Spíš mě zajímá jiná věc pro ty, co mají root a používají celosystémovou aplikaci na blokaci reklam: nemáte probém při instalaci nebo provozu aplikací? Nevyskakují Vám upozornění, že blokujete reklamy? Protože co mi vadí možná ještě víc než reklamy samotné jsou otravující upozornění, že reklamy blokuji (ano, má to být právě proto otravné), jak to řešíte? U webu je to whitelist, u aplikace?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 9. 2017 00:04

U aplikace je to vypnuti aktivity reklam..A muzes zvolit jakym zpusobem od hosts po triku ze si mysli ze je offline,zasah do mechanismu prijimani,zasah do apk atd.Bez rootu nemas sanci,vzhledem k tomu ze bez rootu nemas sanci ani na opravdu funkcni fw,hosts a dalsi veci,takze treba na siti jsi jak nahej, je toto jeden z cca dalsich 100000 duvodu proc bez rootu nefunguji.
A ne upozorneni nevyskakuji žádné,od toho je root aby to dělalo jenom to co chci..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarekpit 22. 9. 2017 08:42

Teď co mám Android 7 vyřešil jsem to u aplikací a her které nepotřebují data (internet) zakázání přenosu dat (wifi, mobilní data, data na pozadí). na mém Huawei je to v NASTAVENÍ-APLIKACE pak kliknu na konkrétní aplikaci a pak na PŘENESENÁ DATA a zde mi to nabídne zakázání spotřeby dat a tim pádem se mi nezobrazuji reklamy. Ne web používám Operu Mini kde je funkce blokování reklam. Nevím jestli to tak funguje i u Androidu 5 a 6 ten jsem neměl a přeskočil jsem je z Android 4.2 a ten to neuměl.
jarekpit
Junior

Odeslat příspěvekod thedf413 22. 9. 2017 10:39

V Androidu samotném (a i nadstavbách výrobců) reklamy nejsou. Pokud si stáhnu aplikaci, do které vývojář reklamu přidal, aby měl nějaký zisk, pak ano, reklama v aplikaci je - může být nerušivá nebo i rušivá. Většinou ale existuje i placená verze té aplikace (často v mezích 20-80 kč) a tam reklamy nejsou.
Takže tedy, reklamy jsou v některých free aplikacích - což mi umožňuje tu aplikaci používat za kompromis nebo si zaplatit za full verzi a nemít reklamy. Dle mého je to lepší, než kdyby byla jen full placená verze.

Na Androidu jsem od verze 2.3 Gingerbread do současného 7.1.1 a nikdy bych neřekl, že Android je reklamosystém. Záleží to hodně na tom, co kdo používá za aplikace. A při porovnání s jiným OS určitě záleží na tom, jestli se porovnávají free verze téže aplikace. Osobně nemam problém si zaplatit za aplikaci - třeba Flud - vyzkoušeno zdarma s reklamou, koupeno full a je bez reklam. Nemam s tím problém.
HTC U11 Amazing Silver, Android 7.1.1
thedf413
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 24. 9. 2017 02:25

Proč chodit kolem horké kaše. Zkrátka sis všiml nového textu v podpisu tvého "oblíbence" Jirky a tohle je další z řady "hádavých" příspěvků. Já ti to neberu... Reklamy jsou na více platformách a u androidu se liší mezi jednotlivými distribucemi i používanými aplikacemi. Na to není jednoznačná odpověď.

Já osobně se snažím spíš aplikace kupovat (ale třeba za hru na mobil bych víc jak stovku nedal). Vlastně mě vcelku mrzí, když například u aplikace typu Wifi analyzer (funkční jednoduchá) není na výběr možnost připlatit si pár korun, aby tam nebyla reklama. Autora tímto způsobem rád podpořím. Tím spíš, že je tu čím dál častější nešvar v podobě reklam přes celou obrazovku. Nechci na jednu stranu odstřihnout autora od peněz za reklamu, ale také nechci podobné vyrušování.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 24. 9. 2017 12:32

Pan Kája
Máš trochu pravdu - dal jsem vláknem prostor to ty kteří to tvrdí, svá tvrzení konkrétně slušnou formou dokázat než na všech fórech číst lži a pomluvy systému.
Za sebe nemám žádné reklamy a aplikace si kupuji a nemám warez.
Proč nenapsat jak to je v reálu s reklamami v androidu - nejlépe ti co systém používají.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 24. 9. 2017 13:21

Nazvat Android reklamosystemem muze jenom naprosto neschopny a problematiky neznaly clovek, nebo id*ot. Vic k tomu neni potreba dodavat.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků