Opravna (opravdová opravna, ne vyměňovači dílů) v Brně?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Aleq 20. 4. 2017 09:52

Ahoj,
mám to štěstí, že mi krátce po sobě vypověděly službu LG Nexus 5X (stáří 1.5r) a Samsung Nexus 10 (stáří 4r) - trpí samovolnými restarty. 5X ani nenastartuje - bootuje a cvak, znovu. Pokud ho podchladím, tak naběhne a chvilku žije. Než se zahřeje. Nexus 10 se zrestartuje až u her. Jinak zdánlivě funguje.

Možná se jedná o studené spoje a tak hledám doporučení na opravdické opravny elektroniky v Brně - kde by si troufli něco zkusit. I kdyby to mělo být jen "zapékání" k opravě studeňáků.

Díky za každý tip
Aleq
Aleq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pentaroth 20. 4. 2017 11:15

Ten 5x je snad jeste v zaruce,ne?
pentaroth
Junior

Odeslat příspěvekod Aleq 20. 4. 2017 11:36

Bohuzel neni. Kupovano na ICO, takze zaruka jen 1 rok.
Odmitli mi to z duvodu odemceho bootloaderu, nastval jsem se (protoze zavada s rootem nesouvisi a navic je bootloop u LG znamej problem, dokonce ted kvuli tomu celi v USA zalobe), zalarmoval i myho pravnika. Abychom se s nima pohadali na tema, zda je to dostatecny duvod k odmitnuti zarucni opravy hw. Byvali bychom do toho byli sli - jenze si pravnik spravne vcas vsimnul, ze to bylo koupeno dle obchodniho zakoniku (fakturovano na ICO) - tedy se zarukou jen 1 rok. Smula.
Aleq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 20. 4. 2017 19:48

Dovolím si říct, že bohužel něco takového asi nenajdeš.

Já například trochu sledoval situaci kolem LG G4 bootloopu a jelikož má nexus 5X stejný chipset tak to bude podobný problém. Problém je zahřívající se Snapdragon 808/810 který se tím pádem mírně roztáhne a poškodí spoj k nad ním ležícím RAM pamětím. (zdroj. http://forums.androidcentral.com/lg-g4/ ... edure.html a xda ). Nevím, jak bys to chtěl ručně opravit? Opravdu nejde vzít páječku a začít tam leptat spoj :D Na to je to prostě všechno moc miniaturní. Všechny opravy co jsem viděl bylo pouze temporární jako zahřátí horkovzdušnou pistolí či tebou zmíněné ochlazení, aby aspoň chvilku fungoval pro případné zálohování dat. Nic než výměna zákl. desky trvale nepomůže.

Nejlevnější řešení bude koupit nějaký použitý telefon třeba s poškozeným displejem a zákl desku přehodit.

Opravitelnost dnešních mobilních zařízeních je holt nízká, takže servisu opravdu moc jiného nezbývá než být jen měničem dílů.
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 4. 2017 20:05

Věděl bych maximálně o jednom na Žižkově, ale tam jsem byl s LG G4 a vlastně mi jen nezbývá, než se podepsat pod výše umístěný příspěvek.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků