folie na mobil

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod veruska388 1. 8. 2016 09:56

Dobrý den,
předem se velmi omlouvám, že Vás otravuji. Koupila jsem nový telefon a chtěla jsem nalepit folii jenomže než jsem nalepila folii uz mam zanesenou prachem. Jde to nějak odstranit třeba pod tekoucí vodou , ale aby mi to pak lepilo.
Děkuji a prosím o radu i jak to nalepit

EDIT: popř. jak se zbavit bublinek
Naposledy upravil Fíla dne 1. 8. 2016 11:26, celkově upraveno 2
Důvod: přesunuto do vhodnější sekce + sloučeno
veruska388
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mangalica 1. 8. 2016 11:29

To se obávám, že už asi nepůjde, ale třeba někdo zkušenější něco poradí. Jinak koupit novou folii někde na ebay za pár korun...

Na lepení folie je třeba být v nějakém bezprašném prostředí. Já je lepím v koupelně, kde před tím trochu zvlhčím vzduch sprchou s teplou vodou. A samozřejmě povrch displeje musí být absolutně prachuprostý. Když zůstane prachová částečka někde u okraje, dá se někdy vytlačit ven, ale odněkud ze středu už to jde hůř.

Sám bych ocenil nějaké tipy od lidí, kteří mají s lepením folií zkušenosti...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod veruska388 1. 8. 2016 13:02

i kdyz je to takto bublinkované prostě ten prach je tam usazen na te folii co mám dělat?
veruska388
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 8. 2016 13:11

Kup novou.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 1. 8. 2016 14:55

Než koupíš novou tuhle můžeš zkusit oplachnout vlažnou měkkou vodou, tvrdá udělá kapky. Lepit bude normálně, pokud budeš mít bubliny po aplikaci a nebude v nich prach, v pohodě je vyženeš ven třeba trsatkem. Displej před aplikací folie je nejlepší vyčistit isopropylalkoholem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TeoCocs 1. 8. 2016 15:26

Aj tak by bolo najlepšie kúpiť tvrdené sklo ;-]
TeoCocs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 1. 8. 2016 16:17

ja jsem taky pro "tvrzene sklo" to nedela bublinky a neni potreba bezprasne prostredi (jen vyleštit prilozenym hadérkem)
folie kterou luxusne nalepim i já :-D :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nesrine16 1. 8. 2016 17:13

Chci se zeptat na tvrzené sklo. Mám nový mobil asi dva měsíce a ochranné sklo už nám druhé. První mi nalepili hned v t mobilu stalo 4 stovky. Mobil mi sklouznul z ruky a bylo po smrti. Ani ne z výšky ani ne na tvrdou zem. A to mám ještě i plastový zadní kryt. Další jsem si objednala z netu za kilo a to samé. Zavadila jsem o nabíječku a mobil sklouznul na zem ze sedačky. Žádná velká rána. A sklo zase šlo do kopru. Opravdu to tak málo vydrží?
Nesrine16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 8. 2016 17:30

veruska388 píše:i kdyz je to takto bublinkované prostě ten prach je tam usazen na te folii co mám dělat?

Folii za pomoci čistého spendliku nebo jehly trochu odlepit, prach z fólie spendlikem vyjmout, folii nalepit zpět. Odprostred ke kraji.

Fólie mají velkou tendenci dělat bublinky i bez nečistot. Částečným okamžitým sloupnutim a opětovným položením za tlačení prstu do problemoveho místa bublina opět nevznikne. Nebo bublinu nehtem vyhonit na kraj display,ale celková kvalita nalepení je pak stejně jen 80 procent. Obdivuji lidi, kteří folii naaplikuji napoprvé ideálně. Připadá mi, že to je beztak nemožné v kvalitě, jakou bych si představoval od nějakého lepice za priplatek. Aplikace Skla (tempered glass) tímto vůbec netrpí. Ale zase má tloušťku okolo 0,3 mm. Jak sklo tak fólie je na ebay 10x levnější než v českých obchodech. (zkusenost: 1x jsem koupil na ebay sklo, a mělo tloušťku 0,51 mm a mělo mít 0,3 mm).
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků