Vyjímatelná baterie? či napevno..

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod šulda 30. 8. 2015 20:28

Já se zase nestačím divit jak dokáží být lidé jednostranní a jejich varianta je přeci jasně ta lepší. Vše má své pro a proti, i smrt :twisted:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 11. 9. 2015 15:12

Tak já výměnnou baterii beru jako případné plus, ale nic ve zlém, jestli někomu odešla baterie po roce, tak je něco špatně (buď se samotnou baterií nebo jejím provozováním).

Já osobně ještě nikdy neměnil baterii u telefonu. I "pitomý" SE t300, který jsem před rokem vyndal z šuplíku, vydržel bez problémů týden v pohotovosti. K750i ještě nedávno plnohodnotně fungovala jako náhradní mobil, Atrix stále vydrží +- podobně, Lumia po roce to samé. 5 let stará zrcadlovka má 2 baterie které střídám a stále nepozoruji rozdíl ve výdrži.
Ale naproti tomu máme v rodině kompakt, u které prý odchází už druhá baterie.
Rozdíl je v tom, že u toho kompaktu dotyční klidně vysají baterku až na kost a pak ho někde nechají v tomhle stavu měsíce odpočívat.
Já jsem starý paranoik a i když něco baterky zbývá, nabiji ji. Náhradní baterie skladuji nabité a vůbec se vyhýbám úplnému vybití. A světe div se funguje to.
Tím nechci frajeřit, ani se povyšovat, telefon je sluha, nikoli pán. Ale věci nemusí být tak strašné, když jim trochu změníme návyky.

Kde mi ale nevýměnná baterie hodně vadí, tak v případě záložních telefonů. Když chci aby se dochovala v co nejlepší kondici, nabiji jí a uchovám mimo telefon (což se ostatně doporučuje i v manuálech).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 11. 9. 2015 16:33

Zase ta jednostranost a tady ještě dokonalá. U starý Nokie 3410 sem nabíjel po 10-14 dnech, po pěti letech stále těch deset dní vydržela ale to je historie. Teď se po jednom roku u E7 začne poroučet k odchodu. Kupuji jen originální a nikdy nenechám baterii na doraz vybít, cca 15 - 20% a jde na nabíjení, ani žádné barbarské zacházení neprožívá. Čím to tedy je? Že by tím že 5 dní v týdnu je telefon připojen cca 5-6hod. přes opa či WiFi, mraky hovorů a občas navi. Sem tak nucen někdy nabíjet i 2x denně? Když to selsky sečtu a chceš srovnávat jabka a hrušky tak sem 3410 nabíjel cca 30x ročně 150x za pět let a E7 365x za rok (a to je slabší odhad).
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 9. 2015 17:00

snoop69 píše:Radši se budu tahat s powerbankou , kterou použiju i na něco jinýho. Většinou i platí , že mobil s baterkou napevno má tužší konstrukci a menší šanci , že začne po čase vrzat.

jo tak,sanci..tady se clovek zasmeje,mam ted treti mobil po sobe s kovovym ramem.co myslis vrze ? neber to optikou presel jsem z vrzajiciho krumplu s vymenitelnou baterii na nekrumpl s nevymenitelnou.jde to vzit zkratkou vymenitelna a mobil se solidni konstrukci.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 9. 2015 11:53

Nemas si kupovat nejakou cinskou plecku s kovovym ramem šíře a kvality alobalu.
Take radeji volim pevnejsi a nevrzaci konstrukci s nevymenitelnou baterii od kvalitniho vyrobce.Za dva roky si baterii vymenim anebo uz budu mit opet jiny telefon.V terenu hezky v klidu pouziji power banku.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 13:21

Který že to je, ten kvalitní výrobce, co nevyrábí v Číně a jeho mobily nevržou?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 9. 2015 16:27

Zkus hadat, davam ti tri moznosti.Snad tvuj intelekt na to prijde. :lol:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 18:02

Tak na to můj intelekt fakt nestačí, mám podezření, že myslíš Microsoft, ale tam mi nesedí ten kvalitní výrobce a to že nevrže a nebyl vyroben v Číně, budu rád když to osvetlíš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 9. 2015 19:21

Roy1 : myslel Microsoft .. podle něj je nejkvalitnější.vrzání vyřešil izolepou ale na vyrobeno v číně zapoměl :D .. tak jsem zvědavej co z něj vyleze :hm :D
jinak je uplně fuk jestli jde vyndat.ještě jsem nikdy baterii nekupoval ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 12. 9. 2015 20:40

roy1 píše:Tak na to můj intelekt fakt nestačí....

To jsme moc rádi :lol: :lol:
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 21:42

Je fajn, že ti to dělá radost takovou, že to musíš dokonce napsat, je to post opravdu hodný moderátora diskuse, takový neutrální a milý...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 9. 2015 23:24

Roy1 : mysliš že označí svuj přispěvek jako off topic a za opakované porušení ban? :D :D :D 8-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 23:51

No, popravdě nemyslím , ale jak ho znám tak to nejspíš smázne vše, nebo to za něj udělá Fíla, jak je jeho dobrým zvykem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 9. 2015 00:41

Pánové, nechcete už nechat těch blbostí? :D
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 13. 9. 2015 19:19

roy1 píše:popravdě nemyslím

Druhý zásah :-D
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků