Vyjímatelná baterie? či napevno..

Když nenajdete vhodnější přihrádku...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mirdasl 12. 8. 2015 12:38

Ahoj,
Je výhodná koupě telefonu s vyjímatelnou baterií, či je to buřt.A jak to máte vy? je to priorita, či s koupí androidu, je to fuk.On se i tak android "zničí" za chvíli a koupě tlf.po dvou letech je nevyhnutelná..
Našel jsem pár témat na netu, kde prostě lidi píšou, že mají dosluhující android.Jak tomu mám rozumět.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2015 12:48

Vyměnitelná baterie je dobrá na cesty, kdy potřebuješ rychle přehodit náhradní.. Nevyměnitelná není problém, dobiješ Power bankou

-- 12. 8. 2015 13:51 --

Dosluhující Android je starší verze Androidu bez možnosti upgrade, kde již nejsou aktualizované všechny aplikace
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mirdasl 12. 8. 2015 13:09

Jinak.
Proč výrobce, dělá mobily s baterií na pevno.Když už baterka nevydrží ani hodinu, musím do servisu.Jde tedy o prachy, či opravdu mobil strácí na funkčnosti?
Dosluhující android "" koupím mobil za 8000,- /příklad/ nebudou aktualizace, dál vycházet a já můžu tlf.zahodit?
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2015 13:16

Baterie napevno se objevily v dobách HTC One a ostatní výrobci se přidali, i když předtím s tím začali v Číně. Starší verze Androidu ničemu nevadí, pokud se spokojíš s aplikacemi, které ,, fungují '' anebo si vyber značku/model, u které je předpoklad delší podpory
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AleshM 12. 8. 2015 18:16

S nevyměnitelnými bateriemi začal Apple hned u iPhonu. Pak to zkusilo HTC s One a pak se přidala většina ostatních.

Dá se říct, že funkční věk baterie cca 2 roky podle zacházení, kiresponduje s morálním věkem telefonu. Často po 2 letech už nejsou aktualizace, neni podpora a lidi chtějí nový midel.

V zahraničí je telefon víc spotřebák, než tady. 8000 tady je už docela jmění, v zahraničí €300 = $300 je myšlením lidí, co platí eurem / dolarem "300 kirun", takže to neni nic, a takový telefon, byť vpohodě funkční, klidně hodí do koše. Telefon samozřejmě za 2 roky neztratí funkčnost, tak u telefonu za 8000 tu ještě uvažujeme o výměně baterie. Když to servis odmítne nebo předraží, dělají si to lidi podle youtube návodů pomocí nástrojů z Číny doma na koleně sami.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 8. 2015 10:12

Tak tak , mít mobil 5 let? Ta doba je uz pryč.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 28. 8. 2015 16:45

Jinak baterie samozřejmě i tak vyměnit jde, jen to člověk musí dát do servisu. Zkrátka tam chybí jednoduše sundatelný kryt a možnost, že si to člověk vymění sám. Argumentem výrobců podle mě bude dílenské zpracování, dosažitelná menší tloušťka a podobně.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod R.EE 28. 8. 2015 18:43

AleshM píše:V zahraničí je telefon víc spotřebák, než tady. 8000 tady je už docela jmění, v zahraničí €300 = $300 je myšlením lidí, co platí eurem / dolarem "300 kirun", takže to neni nic, a takový telefon, byť vpohodě funkční, klidně hodí do koše.

:D :D :D Slusny perly. By me zajimalo kde si pobyval v zahranici,ze srovnavas euro a dolar s korunou??? Samozrejme je to neskutecna blbost. Telefony tam nikdo nehaze do kose, boze takovy kecy. V zahranici je telefon spotrebak z duvodu, ze k pausalu byvaji dotovany telefony, vetsinou zadarmo (podle vyse pausalu). Drive kazdy dva roky. Ted uz tam jsou smlouvy na 12mesicu, nekdy 18mesicu. Proto ten spotrebak, zadarmo bere kazdy, kdo nechce, ten obratem prodava nerozbaleny ;-)
R.EE
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 28. 8. 2015 22:06

martin.blader píše:jen to člověk musí dát do servisu.

Člověk musí akorát umřít a akumulátor si může vyměnit doma sám :-P
Mi A2 Lite
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ogyn 29. 8. 2015 06:04

Měnit baterii,je na nic ! V případě že baterka nevydrží váš náročný celodenní provoz , je lepsí pořídit si powerbanku,která se dá použít i s jinými mobily. Pořídil jsem si ji když mi začal htc one x umírat už v poledne ! Již jej nemám,a současný note ll a huawei p7 mi vydrží celý den ? Ale powerbanku používám jen třeba na celodenní výlet např na kole,kdy jede navigace ,mp 3, záznam trasy a další app..nebo ji půjčuji kamarádům..... ;-)
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 06:20

Za jak dlouho a kolik % dobije Powerbanka mobil? Existuje nějaká, která nabíjí mobil rychleji?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šulda 29. 8. 2015 08:07

Těch perel tady přibývá. S výměnou se musí do servisu, telefony se hážou do koše a další křičí že že je měnění na nic protože jeho systém s powerbankou je ten jediný správný :roll: btw tady ale jde hlavně o výměnu u tel. kde nejde klasicky sundat kryt :idea:
Mi A2 Lite
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ogyn 29. 8. 2015 13:26

Šuldo ,co tě na tom pohoršuje ? Píší se sem různé zkušenosti,které má každý jiné ! Já měním mobil tak po púl roce,takže slábnoucí baterii nebo demontáž krytu neřeším,ale potřebuji občas velkou výdrž !
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 8. 2015 14:53

Nick Cave píše:Za jak dlouho a kolik % dobije Powerbanka mobil? Existuje nějaká, která nabíjí mobil rychleji?

Spousta má 2A výstup s napětím 5,2V takže nabíjí stejně rychle jak originální nabíječka nebo i rychleji.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 15:11

Tak to je rychle. Jenže kterou koupit? Stačí mi na 1-2 dobití, nějakou lehkou, skladnou, kvalitní..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 8. 2015 15:16

Najdi si recenze.
Obecně, ty s větší kapacitou bývají rychlejší, ale nejsou zrovna kapesní.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bolojang 29. 8. 2015 19:01

Nicku, mám od Xiaomi 10400, a nabíjí prakticky stejně rychle jako dodávána nabíječka k G3. Ale asi nebude kapesní jak by sis přál . V posledním nebo předposledním computeru byl test power bank, tak tam mrkni. Třeba tam bude něco co požaduješ.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 19:40

Jo, díky. Pohledám nějaké testy. Zrovna o té Xiaomi 10400 jsem něco čet, že je výborná.
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snoop69 29. 8. 2015 20:52

V tom testu vyhrála Xiaomi 16000mAh ale to je hodnota při 3,75V a mobil se nabíjí 5V. Xiaomi udává , že má powerbanka 10800mAh při 5,1V. Citace z jednoho článku

Kapacita se (poměrně nesprávně) udává v miliampérhodinách (mAh) při napětí 3,75 V. Kolikrát powerbanka dobije vaše zařízení lze zjistit přibližně tímto výpočtem reálné kapacity: 10400 mAh (uváděná kapacita powerbanky v mAh) * 0,9 (účinnost) * 3,75 V (průměrné napětí powerbanky) / 5,0 V (napětí na výstupu USB) = 7020 mAh (využitelná kapacita při výstupu do USB).
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 29. 8. 2015 22:26

Ogyn píše:Šuldo ,co tě na tom pohoršuje ?

Nejde o pohoršení ;-) Sám power banku taky používám ale psát rovnou že výměna baterie je na nic!? Každej to má jinak, manželka třeba mění baterii protože jí to vyhovuje víc, nemusí mít telefon připojen k jakékoliv formě nabíjení a restart jednou denně kvůli výměně je pro ni přijatelnější. Než vypustí inžinýři novou technologii akumulátorů tak to začne využívat až můj synek a já budu vysedávat na rybách :-D A jestli sem to dobře pochopil, tak o tohle autorovi tématu vlastně ani nejde.
Mi A2 Lite
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 10:52

Třeba já osobně bych si telefon s napevno baterií nikdy nekoupil, je to taková poslední záchrana, když se telefon totálně zaseka. Co pak, když ani na reset nereaguje? Jen smutně sedět a čekat až se to vybije? Komu se to nikdy nestalo, je šťastný člověk.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 30. 8. 2015 11:51

šulda píše:Člověk musí akorát umřít a akumulátor si může vyměnit doma sám :-P

Tak jasně, pokud má člověk potřebné nářadí, troufá si na to a už nemá telefon v záruce, tak klidně může.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 11:56

michal Žilka píše:Třeba já osobně bych si telefon s napevno baterií nikdy nekoupil, je to taková poslední záchrana, když se telefon totálně zaseka. Co pak, když ani na reset nereaguje? Jen smutně sedět a čekat až se to vybije? Komu se to nikdy nestalo, je šťastný člověk.

Nesmysl, to se řeší velmi dlouhým stiskem vypinaciho tlačítka, eventuelně samostatným resetovacím spínačem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 13:33

Jestli se Vám ještě nestalo, že na to telefon proste nereaguje, jste mezi těmi šťastnýmo.

Edit- ze něco neznáte, neznamená, že je to nesmysl.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 14:15

No, právě, postupy mnou uvedené platí pro totální zasek, zřejmě nepochopení psaného textu. To, že o něčem nevíš, neznamená, že to tak není.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 14:45

Zřejmě nepochopení psaného textu v Vás. Stane se, že na Vaše zarucene postupy udělají prd. Hezký zbytek dne.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 15:15

Postupy ověřené praxí prostě fungují s tím se smiř.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 8. 2015 15:31

mel sem ruce telefon kde jsem musel prejit rovnou na fastboot,pochopitelne dkouhej stisk samotnyho vypinaciho tlacitka tam cloveka neposle.na pouhej stisk,dlouhy drzeni atd nereagoval.no a x co reagovaly ale vyndat,zandat baterku by bylo nasobne rychlejsi nez cekat az se uracii.Jinak pochopitelne ze napevno znamena ze vlastnik je odrizlej napriklad od scenare dve baterie a jeden telefon a musi se placat s powerbankou.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod snoop69 30. 8. 2015 16:02

Radši se budu tahat s powerbankou , kterou použiju i na něco jinýho. Většinou i platí , že mobil s baterkou napevno má tužší konstrukci a menší šanci , že začne po čase vrzat.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 30. 8. 2015 19:46

Já se nestačím divit. Podle mě je přeci jasné, že vyměnitelná baterie je vždy plus. Mimo jiné výrazně zvyšuje životnost mobilu! Zejména, když se jedná o prémiový telefon. Po prvním roce používání originální baterie u SG Note II mi klesla kapacita tak na 80%, po dvou letech ale oscilovala kolem 50% (stávalo se, že telefon nestačil ani ráno od osmi do deseti večer a někde v hospodě by mě chcíp, kdybych s sebou neměl neoriginální baterku na výměnu). Stačilo dokoupit novou originální baterku a Note zase šlape, jak má. Proč asi nemají iPhony vyměnitelné baterky? Aby si Amíci koupili rychleji nový!

Neříkám, že bych si telefon bez vyměnitelné baterie nepořídil. Ale bral bych to od začátku jako velké mínus.

(Opět ze zkušenosti - u dříve mého Nexu 7 - mám ho od roku 2012, teď jej používá asi rok dcera - šla kapacita opravdu za ty tři roky strašně dolu, vydrží tak 8 hodin a to je ještě dost.)
iPhone 6S PLUS 128 GB, Xiaomi Mi A2 lite - 4GB/64 GB, iPad Mini 3 128 GB WiFi+Cellular
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 30. 8. 2015 20:28

Já se zase nestačím divit jak dokáží být lidé jednostranní a jejich varianta je přeci jasně ta lepší. Vše má své pro a proti, i smrt :twisted:
Mi A2 Lite
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 11. 9. 2015 15:12

Tak já výměnnou baterii beru jako případné plus, ale nic ve zlém, jestli někomu odešla baterie po roce, tak je něco špatně (buď se samotnou baterií nebo jejím provozováním).

Já osobně ještě nikdy neměnil baterii u telefonu. I "pitomý" SE t300, který jsem před rokem vyndal z šuplíku, vydržel bez problémů týden v pohotovosti. K750i ještě nedávno plnohodnotně fungovala jako náhradní mobil, Atrix stále vydrží +- podobně, Lumia po roce to samé. 5 let stará zrcadlovka má 2 baterie které střídám a stále nepozoruji rozdíl ve výdrži.
Ale naproti tomu máme v rodině kompakt, u které prý odchází už druhá baterie.
Rozdíl je v tom, že u toho kompaktu dotyční klidně vysají baterku až na kost a pak ho někde nechají v tomhle stavu měsíce odpočívat.
Já jsem starý paranoik a i když něco baterky zbývá, nabiji ji. Náhradní baterie skladuji nabité a vůbec se vyhýbám úplnému vybití. A světe div se funguje to.
Tím nechci frajeřit, ani se povyšovat, telefon je sluha, nikoli pán. Ale věci nemusí být tak strašné, když jim trochu změníme návyky.

Kde mi ale nevýměnná baterie hodně vadí, tak v případě záložních telefonů. Když chci aby se dochovala v co nejlepší kondici, nabiji jí a uchovám mimo telefon (což se ostatně doporučuje i v manuálech).
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod šulda 11. 9. 2015 16:33

Zase ta jednostranost a tady ještě dokonalá. U starý Nokie 3410 sem nabíjel po 10-14 dnech, po pěti letech stále těch deset dní vydržela ale to je historie. Teď se po jednom roku u E7 začne poroučet k odchodu. Kupuji jen originální a nikdy nenechám baterii na doraz vybít, cca 15 - 20% a jde na nabíjení, ani žádné barbarské zacházení neprožívá. Čím to tedy je? Že by tím že 5 dní v týdnu je telefon připojen cca 5-6hod. přes opa či WiFi, mraky hovorů a občas navi. Sem tak nucen někdy nabíjet i 2x denně? Když to selsky sečtu a chceš srovnávat jabka a hrušky tak sem 3410 nabíjel cca 30x ročně 150x za pět let a E7 365x za rok (a to je slabší odhad).
Mi A2 Lite
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 9. 2015 17:00

snoop69 píše:Radši se budu tahat s powerbankou , kterou použiju i na něco jinýho. Většinou i platí , že mobil s baterkou napevno má tužší konstrukci a menší šanci , že začne po čase vrzat.

jo tak,sanci..tady se clovek zasmeje,mam ted treti mobil po sobe s kovovym ramem.co myslis vrze ? neber to optikou presel jsem z vrzajiciho krumplu s vymenitelnou baterii na nekrumpl s nevymenitelnou.jde to vzit zkratkou vymenitelna a mobil se solidni konstrukci.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 9. 2015 11:53

Nemas si kupovat nejakou cinskou plecku s kovovym ramem šíře a kvality alobalu.
Take radeji volim pevnejsi a nevrzaci konstrukci s nevymenitelnou baterii od kvalitniho vyrobce.Za dva roky si baterii vymenim anebo uz budu mit opet jiny telefon.V terenu hezky v klidu pouziji power banku.
Momentálně používám..

Windows 10 Mobile - nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu - Nokia Lumia 930

Momentálně zkouším..

Android 9 Pie - reklamosystém - Samsung Galaxy S9
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 13:21

Který že to je, ten kvalitní výrobce, co nevyrábí v Číně a jeho mobily nevržou?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 9. 2015 16:27

Zkus hadat, davam ti tri moznosti.Snad tvuj intelekt na to prijde. :lol:
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 18:02

Tak na to můj intelekt fakt nestačí, mám podezření, že myslíš Microsoft, ale tam mi nesedí ten kvalitní výrobce a to že nevrže a nebyl vyroben v Číně, budu rád když to osvetlíš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 9. 2015 19:21

Roy1 : myslel Microsoft .. podle něj je nejkvalitnější.vrzání vyřešil izolepou ale na vyrobeno v číně zapoměl :D .. tak jsem zvědavej co z něj vyleze :hm :D
jinak je uplně fuk jestli jde vyndat.ještě jsem nikdy baterii nekupoval ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 12. 9. 2015 20:40

roy1 píše:Tak na to můj intelekt fakt nestačí....

To jsme moc rádi :lol: :lol:
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 21:42

Je fajn, že ti to dělá radost takovou, že to musíš dokonce napsat, je to post opravdu hodný moderátora diskuse, takový neutrální a milý...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 12. 9. 2015 23:24

Roy1 : mysliš že označí svuj přispěvek jako off topic a za opakované porušení ban? :D :D :D 8-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2015 23:51

No, popravdě nemyslím , ale jak ho znám tak to nejspíš smázne vše, nebo to za něj udělá Fíla, jak je jeho dobrým zvykem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 9. 2015 00:41

Pánové, nechcete už nechat těch blbostí? :D
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stein 13. 9. 2015 19:19

roy1 píše:popravdě nemyslím

Druhý zásah :-D
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod pje2 17. 5. 2016 10:02

Osobně nechápu, proč měnit foun každé dva roky, když není zdarma s tarifem. Kdo kupuje "módu", má pouze zvýšené výdaje. Vyplatí se tedy buď levný číňan se zabudovanou baterií za 2000,- nebo třeba Samsung s vyměnitelnou za >4000,- . O úletech s iphony raději nemluvit (aby to za ty peníze nefungovalo, že). Výrobní optimalizace na dvouletou záruku znamená zabudované *****ítko, pak je jedno, zda je ve vestavěné baterii nebo v motherboardu či v senzorech. Pročpak stále fungují předandroidí ostružiny, prý beznadějně zastaralé? Protože neobsahují *****ítka a lze s nimi dlouhodobě pracovat, ne pouze dva roky.
pje2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 5. 2016 10:54

Kdes prisel na to ze po dvou letech funguji jen ostruziny by mne faaakt zajimalo.Kdybys mne chtel osocovat ze ostruzinu sem nevidel, nemel, tak v jedne diskuzi tady sem dal fotku androida a ostruziny vedle sebe z nejz bylo jasny z obrazovky ze je to reakce na diskuzi.Nic ale lautr nic vymykajiciho se pokud ji nemas jako sluzebni - se vsim vsudy, tarif atd :-)
Jinak baterka vyjimatelna pro uzivatele VZDY plus, vestavena vzdy plus pro vyrobce, tam neni o cem diskutovat.Treba nedavno jsem znamejm kupoval baterie na 3 roky stary androidy, zabudovana baterie, pitoma operace, navic sehnat baterii by byl problem o tom ze nekdy to je horor vymena skoda mluvit.Takto cvak, cvak, hotovo.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Myčoken 17. 5. 2016 12:43

Osobně chápu mobil jako pracovní nástroj a nezastupitelného pomocníka při mobilní komunikaci, nikoliv jako módní záležitost. Proto preferuji při výběru nového přístroje mimo jiné fakt, že je baterie uživatelsky vyměnitelná. Telefon se zabudovanou baterií bych už si po zkušenosti s výměnou v servisu nekoupil. Je to drahé a sežere to spoustu času.
Myčoken
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 17. 5. 2016 20:37

Kód: Vybrat vše
Telefon se zabudovanou baterií bych už si po zkušenosti s výměnou v servisu nekoupil. Je to drahé a sežere to spoustu času.

Lumia 930, zabudovana baterie, vymena 15 minut, cena 500kc, co je na tom drahého a casove náročného?
Mam vlastne nyní teledfon jak s "pevnou" baterii (930) a s vyměnitelnou (950XL) a je me celkem jedno jestli je nebo není vymenitelna.Jsou mnohem dulezitejsi věci, vlastnosti a tohle to rozhodne není.
Momentálně používám..

Momentálně zkouším..

uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 5. 2016 22:02

co jsou blby nazory :-D
nikdy jsem co je věky věkuv kupoval baterii.
vymenitelna ma plus ze netahaš power.zase power ti nabije mobil vickrat nez mas s sebou baterii po kapsach (kdyz uz ma nekdo uchylku se pohybovat mimo zasuvku dele jak tyden)
dnes kdyz uz jsou vicedenni telefony je to uplne fuk.tri az pet let vydrzi každa ...
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 18. 5. 2016 01:03

Já vyjímatelnou oceňuju teď. Při vybití se telefon vypne a už nejde nastartovat, musí se dát trochu nabít, pak vytáhnout a vrátit zase zpátky. Já vím, je to na reklamaci, ale jinak funguje v pohodě, takže se mi nechce dávat na měsíc mobil pryč.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 5. 2016 15:15

pje2 píše:Osobně nechápu, proč měnit foun každé dva roky......Kdo kupuje "módu", má pouze zvýšené výdaje. Vyplatí se tedy buď levný číňan se zabudovanou baterií za 2000,- nebo třeba Samsung s vyměnitelnou za >4000,- .

Já zase nechápu tebe. Když chci telefon, který nabídne něco nového navíc, lepší, hezčí a větší displej.. Tak si ho prostě koupím. Většinou měním po roce. I z estetických důvodů. Pokud se mi něco líbí, splní to mé požadavky, koupím. Furt to jde dopředu. Že se vyplatí buď levný číňan, nebo Samsung. Bláboly. Tobě se to třeba vyplatí.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 5. 2016 15:44

Ono jde o to ze tady par zastancu baterii natvrdo nepochopilo ze defektni napevno - vs defektni vymenitelna a neuznana reklamace, popravde, i uznana je rozdil mezi prusvihem a megapr.serem.Neboli vymenitelna pouze plus, nevymenitelna pouze plus pro vyrobce founu.Sam mam nevymenitelnou, bohuzel..Nicmene bral sem to jako jasny minus s nimz sem kalkuloval v celkovym souctu
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 5. 2016 16:02

V dnešní době není snadné vybírat smartphone, kde je hlavní prioritou vyměnitelná baterie, kromě LG a Samsungu z těch značkových už tohle prakticky nikdo nenabízí..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 5. 2016 17:07

Hlavně je to drtivé většině lidí šumák..
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomtelini 6. 12. 2018 13:43

Zeptám se, jakou máte zkušenost s nevyjímatelnou baterií. Zamrzne vám mobil ?
Ptám se proto, že mám 2 smartphony s vyměnitelnou baterkou a uvažuji o koupi nového pevnou baterií.
U tabletu se mi občas stalo, že zamrz.
tomtelini
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2018 13:49

mám u smartphonu a tabletu nevyjímatelnou a když přístroj zamrzne, tak se dá restartovat tlačítkem Power a Volume down/up
U smartphonu se mi to nikdy nestalo, ale u tabletu Huawei několikrát
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomtelini 6. 12. 2018 14:24

Přesně u tabletu se mi to stalo taky několikrát. Kolega má starší Iphone a musí občas píchnout jehlou. Budu kupovat některý z Honorů. Přečtu si diskuzi v příslušném tématu.
tomtelini
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor