Vyjímatelná baterie? či napevno..

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 8. 2015 15:16

Najdi si recenze.
Obecně, ty s větší kapacitou bývají rychlejší, ale nejsou zrovna kapesní.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bolojang 29. 8. 2015 19:01

Nicku, mám od Xiaomi 10400, a nabíjí prakticky stejně rychle jako dodávána nabíječka k G3. Ale asi nebude kapesní jak by sis přál . V posledním nebo předposledním computeru byl test power bank, tak tam mrkni. Třeba tam bude něco co požaduješ.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2015 19:40

Jo, díky. Pohledám nějaké testy. Zrovna o té Xiaomi 10400 jsem něco čet, že je výborná.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 29. 8. 2015 20:52

V tom testu vyhrála Xiaomi 16000mAh ale to je hodnota při 3,75V a mobil se nabíjí 5V. Xiaomi udává , že má powerbanka 10800mAh při 5,1V. Citace z jednoho článku

Kapacita se (poměrně nesprávně) udává v miliampérhodinách (mAh) při napětí 3,75 V. Kolikrát powerbanka dobije vaše zařízení lze zjistit přibližně tímto výpočtem reálné kapacity: 10400 mAh (uváděná kapacita powerbanky v mAh) * 0,9 (účinnost) * 3,75 V (průměrné napětí powerbanky) / 5,0 V (napětí na výstupu USB) = 7020 mAh (využitelná kapacita při výstupu do USB).
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 29. 8. 2015 22:26

Ogyn píše:Šuldo ,co tě na tom pohoršuje ?

Nejde o pohoršení ;-) Sám power banku taky používám ale psát rovnou že výměna baterie je na nic!? Každej to má jinak, manželka třeba mění baterii protože jí to vyhovuje víc, nemusí mít telefon připojen k jakékoliv formě nabíjení a restart jednou denně kvůli výměně je pro ni přijatelnější. Než vypustí inžinýři novou technologii akumulátorů tak to začne využívat až můj synek a já budu vysedávat na rybách :-D A jestli sem to dobře pochopil, tak o tohle autorovi tématu vlastně ani nejde.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 10:52

Třeba já osobně bych si telefon s napevno baterií nikdy nekoupil, je to taková poslední záchrana, když se telefon totálně zaseka. Co pak, když ani na reset nereaguje? Jen smutně sedět a čekat až se to vybije? Komu se to nikdy nestalo, je šťastný člověk.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 30. 8. 2015 11:51

šulda píše:Člověk musí akorát umřít a akumulátor si může vyměnit doma sám :-P

Tak jasně, pokud má člověk potřebné nářadí, troufá si na to a už nemá telefon v záruce, tak klidně může.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 11:56

michal Žilka píše:Třeba já osobně bych si telefon s napevno baterií nikdy nekoupil, je to taková poslední záchrana, když se telefon totálně zaseka. Co pak, když ani na reset nereaguje? Jen smutně sedět a čekat až se to vybije? Komu se to nikdy nestalo, je šťastný člověk.

Nesmysl, to se řeší velmi dlouhým stiskem vypinaciho tlačítka, eventuelně samostatným resetovacím spínačem.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 13:33

Jestli se Vám ještě nestalo, že na to telefon proste nereaguje, jste mezi těmi šťastnýmo.

Edit- ze něco neznáte, neznamená, že je to nesmysl.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 14:15

No, právě, postupy mnou uvedené platí pro totální zasek, zřejmě nepochopení psaného textu. To, že o něčem nevíš, neznamená, že to tak není.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 30. 8. 2015 14:45

Zřejmě nepochopení psaného textu v Vás. Stane se, že na Vaše zarucene postupy udělají prd. Hezký zbytek dne.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 8. 2015 15:15

Postupy ověřené praxí prostě fungují s tím se smiř.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 8. 2015 15:31

mel sem ruce telefon kde jsem musel prejit rovnou na fastboot,pochopitelne dkouhej stisk samotnyho vypinaciho tlacitka tam cloveka neposle.na pouhej stisk,dlouhy drzeni atd nereagoval.no a x co reagovaly ale vyndat,zandat baterku by bylo nasobne rychlejsi nez cekat az se uracii.Jinak pochopitelne ze napevno znamena ze vlastnik je odrizlej napriklad od scenare dve baterie a jeden telefon a musi se placat s powerbankou.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 30. 8. 2015 16:02

Radši se budu tahat s powerbankou , kterou použiju i na něco jinýho. Většinou i platí , že mobil s baterkou napevno má tužší konstrukci a menší šanci , že začne po čase vrzat.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 30. 8. 2015 19:46

Já se nestačím divit. Podle mě je přeci jasné, že vyměnitelná baterie je vždy plus. Mimo jiné výrazně zvyšuje životnost mobilu! Zejména, když se jedná o prémiový telefon. Po prvním roce používání originální baterie u SG Note II mi klesla kapacita tak na 80%, po dvou letech ale oscilovala kolem 50% (stávalo se, že telefon nestačil ani ráno od osmi do deseti večer a někde v hospodě by mě chcíp, kdybych s sebou neměl neoriginální baterku na výměnu). Stačilo dokoupit novou originální baterku a Note zase šlape, jak má. Proč asi nemají iPhony vyměnitelné baterky? Aby si Amíci koupili rychleji nový!

Neříkám, že bych si telefon bez vyměnitelné baterie nepořídil. Ale bral bych to od začátku jako velké mínus.

(Opět ze zkušenosti - u dříve mého Nexu 7 - mám ho od roku 2012, teď jej používá asi rok dcera - šla kapacita opravdu za ty tři roky strašně dolu, vydrží tak 8 hodin a to je ještě dost.)
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků