folie nebo tvrzene sklo na ochranu displaye?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dychov 8. 10. 2015 08:26

Folie - NE, telefon se s nimi velmi špatně používá, ten rozdíl oproti sklu je markantní. Neklouže to.

Oproti tomu skleněná folie ANO, to je úžasná věc. Sklo jako sklo, rozdíl v ovládání neexistuje a člověk má určitou ochranu proti škrábancům i pádům. Ale jde hlavně o ty škrábance - takhle můžu hodit telefon do tašky, případně do kapsy od rajtek a neřešit, jestli se mi poškrábe display. Doporučuji.
Dychov
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 10. 2015 09:32

Tak je folie a folie, že. Já používám pevnější matnou folii a zcela upřímně - prst po ní klouže lépe, než po displeji bez ní. A ano, zažil jsem i folie, které dělaly pravý opak.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 8. 10. 2015 11:33

Ja pouzivam folii ZAGG HDX na svem Galaxy S6 a nemuzu si ji vynachvalit. Sice cena je kolem 700,- ale mela by vyrazne zvysovat odolnost pri padu, ma nanovrstvu ktera odstranuje skrabance a navic je k ni dozivotni zaruka na vymenu, takze jestli s ni nebudu treba za rok spokojenej necham si zdarma poslat novou. Rozhodne muzu doporucit.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SirTonic 8. 10. 2015 13:15

Ja osobne pouzivam a kientum doporucuji NILKIN amazing H9+ a vyssi, cokoli od NILKINu nemuze byt spatna volba
SirTonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zd.len 8. 10. 2015 14:42

nemáte někdo zkušenosti, jaký je rozdíl v kvalitě mezi temperovaným sklem z eBaye za pár desítek korun a temperovaným sklem z českých eshopů za řádově stovky korun?
zd.len
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 10. 2015 17:35

kdysi jsem na HTC Evo 3D koupil z Ebay za dolar 6 lesklých folii (dnes bych vzal spíš matné), je tam pořád prvni a nemám s ní problém. Klouzání prstu neznatelně horší, ale bez problému. Další folie nejspíš ani nepoužiju, nosím flip.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 10. 2015 18:16

Mám 2 skla za 4 dolary z ebay. Jsou na něm po měsíci stále jen ty škrábance od kuchyňské linky, když sem to testoval. (schválně nicil). Až se sedre, dám druhou a neřeším za ty prachy. Doporučuji.

Fólie měla mít 0,3 mm, ale realita je 0,53 mm. Prodejce se omluvil a slíbil vrátit peníze. Tak třeba budete mít víc štěstí.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanley Ibkys 21. 10. 2015 23:44

Beavers píše:A můžeš mi říct, proč bych to dělal? Neřeším to, pouhým okem nic nevidím a nemá mě co trápit, i kdyby tam vlásky byly. Nevidím je a to nejsem slepej, kdyby sis chtěl rýpnout. Nebudeš tomu asi věřit, ale i ve svém věku opravuji hodinky. Na čtení mám brýle 1,5 dioptrie, silnější už jsou příliš silné. Jak říkám, tvoji bystrozrakost ale postrádám a možná tím pádem nemusím být ve stresu, že mám nějakej škrábaneček.

Mno, hezky jste se tu rozjeli, mraky odpovědí na úplně jinou otázku. Původní otázka zněla co kdo doporučuje, jestli fólii, nebo sklo. Moc nechápu proč se někdo vůbec obtěžuje odpovídat, že podle něj je obojí zbytečnost když na to se tu nikdo neptal. To fakt ze sebe musíte dělat takový povýšený tupce? Kromě toho, tu už někdo poznamenal, že záleží na tom v jakém prostředí se člověk pohybuje. :-D
Stanley Ibkys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 10. 2015 07:00

Tak hlavně, že ty si se vyjádřil k tématu :-D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PedroLišák 22. 10. 2015 07:32

Již léta používám na displejích svých zařízení (nejen mobil, ale i displej foťáku či RC modelářské rádio) folie ZAGG. Absolutně bez problémů, dokonale chrání, neodlupují se a dotykové displeje fungují bez problémů. Vřele doporučuji! Ono totiž neexistuje sklo, které by nešlo poškrábat, nemluvě o "šikovném" namáčknutí či pádu...toť můj názor a moje zkušenost.
PedroLišák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldass 22. 10. 2015 07:35

Jedině sklo.
oldass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 22. 10. 2015 07:55

Po desitkach folii od tech za 2$ az po folie za 1000,- jsem letos vyzkousel sklo (za cca 450 z Amazonu) a uz nikdy nechci nic jineho. Perfektne to klouze, skvele se cisti, nesnizuje citelnost na slunku. I aplikace byla mnohem snazsi nez u foli a za pul roku na nem neni jediny skrabanec coz o foliich vcetne tech drahych rict nemuzu ani omylem. Zaver? Jedine sklo. Folie jsou vyhazovani penez.
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 10. 2015 15:22

Pillowrecker píše:.... Zaver? Jedine sklo. Folie jsou vyhazovani penez.

Vyhodil jsem 20Kč = $1 (před časem) za 6 fólií s hadříkem na čištění. Tzn. 1ks = cca 3,50Kč. Protože mám rovný displej a fóĺie má správný rozměr, tak se mi nikde rohy neodlepují.
Pořád je tam první, má nějaké škrábance a ťukance, fajnšmekr už by dal možná 2/6, ale prostě není potřeba. Svůj účel plní, chrání displej, nezhoršuje čitelnost ani ovládání a to za 3,50Kč. Proč bych kupoval ochranu displeje v podobném řádu jako je cena nového displeje - TO je podle mě vyhazování peněz.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 23. 10. 2015 16:51

Tak záleží kde kdo dělá a kde se pohybuje, třeba ja dělám v kovovýrobě a tam není o škrábance nouze a nemít folii tak mám displej asi už skoro neprůhlednej. A to se k telefonu chovam slušně. A jak tady zaznělo k domácí elektronice a nejen k ní, se chovám tak že vypadá dobře i po letech, tím pádem nejsem prase. Tu ale na rozdíl od telefonu netahám po kapsách. Sklo bych rád zkusil ale na zahlý displej lumie 920 no i folie se po čase začíná odlepovat...
jirka mz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků