Integrovaná baterie - záruka

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod brk77 2. 11. 2014 08:36

Mám cca rok a půl starý tablet Prestigio s integrovaným akumulátorem. Papírová výdrž udávaná výrobcem je 8 hodin provozu a byla reálná. Nový tablet jsem musel nabíjet tak jednou týdně, při nějaké té hodince čtení večer v posteli. Aktuálně vydrží tak 45 minut provozu s tím, že už něco málo po půlhodině začne display blikat. Baterie už není schopna zařízení uživit, ale elektronika si pořád myslí, že to je ok, protože ukazuje stav nabití cca 65%

Sice je to spíše kategorie "levný Číňan", ale vzhledem k parametrům dobově zas až tak úplně levný nebyl, abych ho po tak krátké době prostě zahodil.

Jak je to se zárukou na integrovaný akumulátor? Běžně se udává na baterie půl roku, ale jak je to u zařízení, kde ho nemůžu vyměnit sám? Nejde o zařízení jak celek? Pokud baterii musím zaplatit, kdo platí práci servisu?

V době koupě to bylo to lepší neznačkové, ale teď už je to lowend. Nechci se dostat do situace, kdy nová baterie + práce servisu bude stát stejně jako nový parametrově srovnatelný tablet. Baterie mi vždy vydržely minimálně tři roky, takže tohle jsem nečekal.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 2. 11. 2014 09:28

Záruka půl roku?
Blbost. Na veškeré zboží s vyjímkou zboží z bazaru je vždy záruka 2 roky.
Že se vám ale budou snažit reklamaci znechutit to je fakt, a asi s tím nic nenaděláte.
JJezevec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 11. 2014 09:52

První zkus tovární nastavení. Že by šla tak rychle do háje se mi nezdá.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 11. 2014 10:10

Problém je, že životnost některých věcí může být kratší než zákonná záruka.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 11. 2014 10:30

Prestigio bych nedoporučil ani svému nejlepšímu nepříteli a jedno je-li to telefon, nebo tablet.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ramses33 2. 11. 2014 12:11

brk77

Normálně reklamuj. Záruka je dva roky, komplet.

http://www.prestigio.cz/support/service-centers
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 2. 11. 2014 14:55

Na baterii jako takovou je záruka 2 roky, ale na její kapacitu se vztahuje záruka určena výrobcem, obvykle 6-12 měsíců, během které nesmí ztratit kapacitu pod určenou mez udanou výrobcem.
Pokud po 2 letech přijdeš, že ti baterie vydrží jen polovinu toho co na začátku tak tě pošlou o háje, protože se v takovém případě jedná o ztrátu kapacity běžným užíváním a nejde o vadu.
To co popisuješ ty, je podle mého názoru vada - baterie nedodává zařízení dost energie aby se dalo používat, takže by reklamaci uznat měli.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod skery18 2. 11. 2014 15:30

Když jsem měl Zte Blade G tak tam byla půl roku záruka na baterii.
skery18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aje1 2. 11. 2014 16:59

Záruka na baterie je 2 roky pokud se ti nafoukne nebo tak, ale na kapacitu je 6 měsíců.
aje1
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 11. 2014 07:44

Žádná záruka na kapacitu neexistuje, existuje pouze záruka v délce 24 měsíců! Kde proboha tyhle bláboly čtete, v zákoně se nic o jiné lhůtě u nového zboží nedočtete!
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tttppp40 21. 10. 2017 10:14

Jaký je postup, když po cca. 2 letech odejde integrovaná baterie v mobilu? To se s tím musí do servisu na výměnu? Nebo jak se to řeší? Konkrétně se jedná o Xiaomi. Nemyslím záruční opravu, ale normálně nezaruční výměnu opotřebované integrované baterie.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod jiay 23. 10. 2017 00:12

Bud si to dokazes objednat, rozebrat a vymenit sam, nebo si zaplatis servis.
https://www.youtube.com/watch?v=CrzSCJVYBpY
jiay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 10. 2017 03:54

By mne zajimalo kde dotycni berou ty hlody o kapacite a zaruce.Kdyz o něčem vim prd a tady nejde o to ze by se človek spletl, tak je dobry ten prd nešiřit.
U nizsi stredni tridy nema moc vyznam uvazovat co bude po dvou letech.Proste je jednodusi mobil odlozit jako zalozni a koupit jinej zase za par kacek, vetsinou to bude kup kterym si za stejny prachy po tech dvou letech polepsis.Za baterii bych nebyl ochoten po dvou letech dat ani tech 10 procent hodnoty telefonu pokud mas neco za 4500 korun.
Vtipne je ze u toho prestigia nemusi byt problem v baterii, takze vymena vyresi nula, nula nic.Protoze popis ukazuje to 65 procent, zacne blikat display a behem chvile zdechne vypada na neco uplne jinyho.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků