Počasí v mobilu: poraďte tu nejlepší aplikaci, nebo widget

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod silverkeeper 25. 1. 2013 21:16

jop, meteor a aladin, opravdu to nejlepší co je
silverkeeper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimmbo205 25. 1. 2013 21:38

Andoid, free

Meteor (meteoradar ČHMÚ + Aladin) - zatím to nejlepší co se použitých dat týče. Výhodu spatřuju v tom, že matematickej model aladin má vysokou přesnost co se týče předpovědi na 1-2 dny dopředu

Předpověď počasí - Aladin - taky využívá data z aladina, akorát jsou v grafický formě na podkladové mapě. Tudíž pro někoho to může být přehlednější

Meteoservis - Tohle tady asi nemůže chybět 8-) Pokud někdo vyžaduje předpověď počasí v klasické podobě. Výhodu beru to, že ukazuje i pocitovou teplotu. A má několik widgetů s různým časovým rozsahem předpovědi.

GO weather EX Pokud používáte tento launcher, tak zajímavá alternativa, která umí předpověď počasí zobrazovat jako živou tapetu..
jimmbo205
Junior

Odeslat příspěvekod Mariacek 25. 1. 2013 21:54

Android - jedine in-pocasi, kvuli dokonalemu widgetu se svatky, teplotou, datem a moznosti nastaveni. V praci na letisti pak kvuli snehovym srazkam prakticky porad pouzivam meteoradar - podle nej jde planovat odklizeni snehu atd...
Mariacek
Junior

Odeslat příspěvekod djaxlt 25. 1. 2013 21:56

Nevím jestli nejlepší aplikace vůvec existuje, ale já používám tenhle odkaz
http://www.zamg.ac.at/cms/de/aktuell - na tříi dny dopředu
a potom z marketu " in-počasí" jsou to dvě aplikace ,ale jedna určuje aktuální srážky a druhá předpověď + aktuální teplotu ve všech krajích.
A jsem spokojen.
djaxlt
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Arrow79 25. 1. 2013 23:01

Jednoznacne WeatherPro, je presne na cca 80% co sa o ostatnych neda povedat ani zdaleka..
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 25. 1. 2013 23:03

Nejlepší je jednoznačně Weather Pro. Jejich radar je hodně přesný, jen je škoda, že ukazuje jen do půlky naší republiky. Jinak podle toho sleduji, kdy začne pršet nebo kdy to přestane.
https://play.google.com/store/apps/deta ... mRyb2lkIl0.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrasek1 25. 1. 2013 23:46

Na počasí používám dost aplikací s použitelností jsou ja tom porůznu. Nejprve zmíním yr.no kdo zná tyto stránky jistě potvrdí,že jejich předpovědi jsou vcelku přesné,bohužel už ne tak v tomto období. A pro mnohé chybí widget a minimálně angličtina. Pak tu mám meteoservis. Co k němu říci? Dobrá aplikace,pěkný widget přesnost už slabší a velká slabina je,že nezahrnuje více měst v ČR. Jo a předpovídá i teplotu i v zahraničí jen musíte dohledat správný kod místa,kde chcete zjistit předpověď. A poslední kousek je meteoradar+modul aladin. Velmi pěkné a celkem přesné i widget je na ploše dobře čitelný. Ach ano vše je pro android a samosebou free. Kdo je fanatik na počasí neudělá s ani jednou aplikací chybu. Jelikož mám tolik aplikací tak nebudu dopodrobna vypisovat všecky jejich vlastnosti a schopnosti.
petrasek1
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 26. 1. 2013 07:30

Pratele poradte aplikaci pro android, ktera by znala i mensi mestecka a ne jen vlastni polohu a pak par velkych mest. Mel jsem pred tim badu a tam sly nastavit i obce s cca 2000 obyvateli. Diky.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shonejohn 26. 1. 2013 08:42

OS: Windows Phone 7.8
Aplikace: AccuWeather
Download : http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e7d1fa76f8
cena: Zdarma

Je sice v Angličtině ale je to podle mě asi nejlepší aplikace na počasí kterou jsem vyzkoušel.
shonejohn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman.kelisek 26. 1. 2013 08:47

Za nejlepší aplikaci pro Android považuji In-Počasí. Zná i malá města, má přesnou předpověď a především data o aktuální situaci čerpá z velkého množství místních meteostanic - ne jako většina ostatních aplikací, které získávají data pouze z několika málo meteostanic v ČR a pak data pouze dopočítávají na aktuální město. Takže In-Počasí jako aktuální stav zobrazuje skutečně co je u nás venku, a ne ve 25 km vzdáleném Holešově, jako ostatní aplikace. Někdy to býval dost značný rozdíl. Navíc má In-Počasí výborné widgtety, které na jeden pohled obsahují všechny potřebné údaje.

Druhou velmi dobrou aplikací je Aladin, který má oproti In-Počasí navíc hodinovou předpověď, stejně tak má hodinovou předpověď WeatherPro. WeatherPro jsem používal i na iPhonu a i tam jsem byl s touto aplikací spokojený. Nicméně na Androidu pro mě vede In-Počasí, byť mám nainstalované všechny tyto tři aplikace.
roman.kelisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2013 08:50

@traveller - zkus toho Aladina. Obecně je problém, že zdaleka ne všude jsou meteostanice a mnoho free aplikací spoléhá na amatérské meteostanice, kterých může být po republice jen pár a pokud taková aplikace nabízí předpověď i pro vísku nebo město, kde takovou meteostanici nemá, tak jen matematicky dopočítává pravděpodobnost předpovědi pro takové místo.

Aladin a Meteor oproti tomu využívá přímo data ČHMÚ, dokonce je to snad děláno i jako oficiální aplikace ČHMÚ (možná se ale pletu .), takže těch dat je dostatek a rychle. in-Počasí má potíž právě s tím, že je po republice nedostatek jím využívaných meteostanic, takže pro Prahu je to OK, ale pro ostatní města i menší městečka je to bída a nastavit si tak můžeš maximálně nejbližší město nebo ves s podporovanou meteostanicí, což ale může být klidně i několik (desítek) kilometrů od tvé pozice. Tohle Aladin a Meteor minimálně dohání svým matematickým modelem. A v drtivé většině případů, když se v Meteoru kouknu, kde bude oblačnost za 20 minut, tak tam za dvacet minut prostě je a prší nebo sněží.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marcio 26. 1. 2013 08:57

Hlasuji take pro Aladina a take pro pocasi z HTC Sense, Android ICS. Je mnohem presnejsi (skoro jako Aladin) a podrobnejsi, nez InPocasi, ktere si vymysli a na widgetu ukazuje neco jineho, nez pise v textove predpovedi.
Marcio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludek_II 26. 1. 2013 09:03

Vše pro android.

1. eWeather HD - krásný, s výhledem na deset dní dopředu, bezva widget
2. meteor - zdarma, SPOLEHLIVÝ,
3. aladin - zdarma, český, pěkně udělaný
4. weather 5days - používal jsem dříve, dnes téměř ne - první tři ho pohodlně nahradí.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soni 26. 1. 2013 09:53

ANDROID
Meteor - nejlepší radar na srážky (zdarma)
In počasí - meteostanice je přímo v mém městě což je plus, ale výhled na další dny nebýva příliš přesný (zdarma)
Weather Pro - pro mě královna aplikací na počasí, výhled po 3 hodinách(8 dní) a oproti meteoservisu velice přesná (75 kč)
soni
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků