Andromeda OS

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Paja-indian 8. 10. 2018 16:30

Je vidět, že MS často dementuje zprávy o Andomeda OS, ale i přesto na něčem pracuje.

https://translate.googleusercontent.com ... _Mdz8cEV-Q

Byl bych rád, kdybych si po L950XL mohl pořídit jejího "duchovního" nástupce.
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 8. 10. 2018 16:46

Taky mám rád pohádky a fantasy. Třeba o tom, že MS vytvořil balíček s jazykem pro zařízení, které neexistuje, ale existovat by mohlo. A ten balíček obsahuje slova, jaká by mohl obsahovat i telefon, ale taky nemusel, že jo. A tímto pohádka končí, protože MS naopak pracuje na tom, aby jeho stolní OS byl propojený s Androidem, aby fungoval kopírování textů, notifikace ba dokonce i android aplikace aby jely na jeho (stolních) Windows :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 8. 10. 2018 17:16

Já nic nepíšu o tom, jak to skutečně je. To nikdo z nás neví. Jen že by se mi líbil "duchovní nástupce L950XL". Jednoduše mi budou chybět živé dlaždice, prostředí, ve kterém se vyznám a ani po letech se neseká a Continuum.
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 10. 2018 08:26

Ted mam na zkosuku jak Android 8 tak Windows 10 Mobile a musim rict, ze Android opravdu peklo, neprehledne, nekonzistetni, tohle fakt ne. Snad do konce roku 2019 Microsoft neco vymysli.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 10. 10. 2018 08:55

uiqjirka: Android 8 toho moc neřekne, jaký výrobce, jaká nadstavba, jaký launcher? Všechno se dá, na rozdíl od WP/WM přizpůsobit, takže není problém z toho systému udělat jendotný a konzistentní systém. Ale ty stejěn budeš hateovat cokoliv, co není WP/WM :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 10. 2018 11:20

Nelze, aplikace je kazda jina ves, nektere launchery hruza, pak nechodi ciselne notifikace s nekterymi. Hruza a des. Mam tu jak Android One, coz cisty Android, tak Samsung se svoji slavnou nadstavbou jak mor, tak Sony. Mraky veci se nastavují na nekolika mistech. Tohle opravdu ne, s tim se szit neda. Ani jedno fakt ne. Jestli Microsoft neco nevymysli, tak to je opravdu v haji..
Naposledy upravil uiqjirka dne 10. 10. 2018 16:03, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 10. 10. 2018 12:17

Souhlas. Já miloval svou 920. Doufám, že MS naváže na Continuum. Nejhezčí. Prostředí. Ever.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 10. 2018 19:23

Proste live tiles zadny widget nenahradí, bylo to hnusny a bud to musel byt velky jako blazen, aby ukazoval to co na W10M, nebo tam byla jen pulka veci, ani pekne udelany Launcher 10 to nezachranil. Na email jsem musel tez mit jinou aplikaci Aquamail, protoze gmail hruza, outlook od Microsoftu o řády horsi na Androidu. Na sms jinou aplikaci, vestavene at uz od Google, Samsungu hruza, tam jsem musel nainstalovat Textra, kalendar tez mizerny, tam to musel zastoupit Calendar Bussines Pro, proste vsechny interní aplikace bylo potreba nahradit jinymi vcetne klavesnice. At me tady jeste nekdo vypravi, jak je Android fajn, neskutecny nekonzistentni bordel a kupa hnoje v GooglePlay. Kdyz jsem i srovnal Navigon na Androidu, Meteoservis Pro jak vypada a funguje na Androidu versus W10M, tak na Androidu to byl pro me vtip.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 10. 10. 2018 21:03

To mi přijde zase trochu přehnané, Jirko... No, každý asi užíváme telefon trochu jinak. Já až tak moc náročný nejsem. Jen mám rád W10M a má žena zase BB OS 10.3.1 té už ale dosluhuje úplně a tak musím pořídit androida v úzkém těle - asi Sony Compact. A já bych nejraději do konce života užíval WIN. A proto se mi líbí myšlenka Andromedy.
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 10. 2018 05:56

Ne, neni to prehnane. Vice jak tyden jsem byl nestastny, opravdu odpor to pouzivat. Vcera jsem vse odvezl do vykupu a jsem stastny, ze se mohu vratit ke svemu OS. Zaroven nestatny co budu pouzivat jednou.. :roll:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 10. 2018 08:07

To, ze to zvladnou 2 miliardy lidi na zemi, neznamena, ze to pro nektere neobdarene nemuze byt prilis slozite peklo. Mejme s takovymi soucit.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 11. 10. 2018 09:33

Ono zvladnut je jedna vec a oblubit si uplne ina. Tiez som presiel na Android pred casom a Launcher 10 to u mna zachranuje. V niektorych veciach (napr. lubovone nastavenie velkosti dlazdice) je popredu oproti W10M.
Co mi ale velmi chyba je moznost nastavit si rozne dlazdice pre rozne schranky postoveho klienta, jedina moznost je pouzitie roznych klientov pre rozne schranky, potom je to ok.
Vyskusal som niekolko klientov, a suhlasim s Jirkom, vsetky widgety mailov a kalendarov su pre mna hrozne. Zaberaju minimalne tretinu displeja, pouzivaju zbytocne velke pismo (ideal widget je pre mna dlazdica Chronos kalendara na W10M - drobnym pismo).
Toto je jedna z mala veci, ktore mi chybaju na Androide a ked som mal nedavno mesiac mobil v servise, docasny navrat na L950 bol prijemne osviezujuci.
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 10. 2018 10:03

Na kalendar pouzivam widget SCW Agenda, tam si nastavis kalendare, barvy i velikost pisma presne podle potreb. Hosi, vase problemy jsou zpusobene neznalosti, nebo levejma rukama:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndarWidget
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 10. 2018 10:14

Bida oproti chronos na W10M, nepotrebuju widgetem zaplacnout celou plochu ani pul ba ani ctvrt.
Pri nastaveni stejne velikosti jako na W10M nepouzitelne, mene informaci.
To neni neznalost ani o zvladnuti, to je proste Android, mizerie.
Mam defakto na Android zakoupene veci za 6tisic a v seznamu to nejlepsi mozne, ale stale to na prehlednost, logicnost, konzistenci W10M nestaci a nemá.
Naposledy upravil uiqjirka dne 11. 10. 2018 13:37, celkově upraveno 2
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 11. 10. 2018 10:36

Katikakus píše:Na kalendar pouzivam widget SCW Agenda, tam si nastavis kalendare, barvy i velikost pisma presne podle potreb. Hosi, vase problemy jsou zpusobene neznalosti, nebo levejma rukama:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndarWidget

Aj by som to skusil, ale play store mi tvrdi, ze nie je kompatibilny s mojim zariadenim (Huawei P20 Pro). Podivne.
Ale widget uz ani vlastne nehladam, Launcher 10 mi dal 90% toho, co som mal na dlazdiciach rad, takze som viac-menej spokojny.
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků