Přechod z Windows 10 Mobile na Android

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 7. 3. 2018 15:02

Také jsem snad 2 roky zpět bolestivě přecházel. Start obrazovku nedokáže nahradit ani tisíc widgetů. Ale o to nejde. Spoustu věcí zvládne aplikace outlook. Osobně ale doporučuji, raději exportovat kontakty z microsoftu a nainportovat do google kontaktů. Osobně jsem se synchronizací z microsoft účtu do androidu dost natrápil a změna kontaktů byla těžká. Přiřazení fotek ke kontaktu snad byla nemožná (nevím jak to je teď ale trápil jsem se s tím půl roku)
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 15:20

Microsoft Edge: Tato položka není ve vaší zemi dostupná

-- 7. 3. 2018 15:32 --

Přes APK Mirror nainstalováno, díky!
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 7. 3. 2018 17:35

zvlastne, mne ho tam najde, po tapnuti na link sa mi otvori Store a mozem instalovat ….
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 3. 2018 18:07

re:zavorkaCz
Androidy jsem mel od verze 2.x
Tu bolestne slozitou vec, prirazeni foto ke kontaktu, tak tu jsem delal bolestne slozite za rekneme 5 vterin :-) u celkem jiste vice nez sto modelu s androidem a neexistuje jeden jediny kde by to neslo.Tzv. problem mezi zidli a klavesnici, ano ten je mnohdy bolestny kdyz se nastavuje cokoliv.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 7. 3. 2018 21:46

A pan chytrák si přišel rýpnout.
To nám tedy poraď, jak z telefonu s WM10, kde jsou v MS cloudu kontakty s fotkama je lze přenést I S TĚMA FOTKAMA do google účtu za těch tvých 5 vteřin.
Samozřejmě že po přenesení pouhých kontaktů na google na jednotlivý kontakt kliknout a vybrat ručně fotku není problém.
Ale když člověk chce přejít po X letech z WM na Android, má takových kontaktů několik set, tak tohle není nejoptimálnější způsob.
Ale to pan ooooooooooooooo nemůže nikdy pochopit, protože chce jen pomlouvat a zesměšnovat.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2018 02:11

Nejdriv je musis z toho cloudu vyexportovat ve formatu v nemz ho nasledne nactes nikoliv na mobilu ale na pc kde si zalozis goggle ucet,a pochopitelne ve formatu,tim neni mysleny pseudoformat redmondu ale format ktery je kompatibilni s normou.Potom se prihlasis na mobilu a prihlasis se k uctu.To je cely.
Companion link to umel s tim ms zmetkem celkem dobre i bez mezikroku, pokud byly kontakty rozumne ukladany bez chutovek typu specialni znaky atd
Soubor se kterym se pracuje je zasitej v ceste
userprofile%\AppData\Local\Microsoft\XXX\Contacts\ za x si dosad ve win to s cim s kontaktama delas.Jestlis to resil telefon- telefon, staci zvolit nevhodnej format a nemohls uspet.Predpokladam zes pracoval s temi kontakty nejen v mobilu, tudiz je nemels jenom v cloudu a pokud jo, tvoje hloupost.
Exportovat fotografie z vcards byla volitelna volba - zatrzitko, stejne tak zatrzitko u vcards a poznamky.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 8. 3. 2018 09:40

Wooow, no já mám android od verze 1.0 (možná jsem i kdysi zkoušel betu, už si nejsem jist) prakticky jste popsal přesně to, co jsme musel udělat já, abych měl kontakty s fotkami (přejít s kontakty ke google). Tohle byl vážně trapný pokus zahrát si na chytráka. :)
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 9. 3. 2018 08:39

Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.
Physeter
Junior


Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 9. 3. 2018 09:57

Physeter píše:Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.


Jsem stejného názoru, já odcházel od Lumie 930, telefon na který snad nikdy nezapomenu a kvalita fotek se mi nezdá o moc lepší. Hlavně je potřeba brát, že dxoMark nehodnotí jen ostrost fotek, ale ostření, dynamický rozsah, focení za zhoršeného počasí, deformace a berace objektivu. Snímače se neustále zmenšují a řeší se to více snímači.

Co se týče DNG převodu, doporučuji Lightroom appku do telefonu, dokáže snadno uživatele odprostit od závislosti na převodu v PC. :)

Ze.us tohle byla dost hloupá poznámka, to že zmiňuje, že fotí chce tím říct, že dokáže dobře hodnotit kvalitu fotek.
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 9. 3. 2018 10:44

ze.us: kromě mobilu mám 2 zrcadlovky, 1 kompakt, 6 objektivů, 4 blesky, jedno podvodní pouzdro na DSLR a 2 stativy. Ale živí mě to pouze okrajově.

-- 9. 3. 2018 10:46 --

ZavorkaCZ: jasně, ale Lightroom appka nezvětší displej na mobilu :-)

-- 9. 3. 2018 10:48 --

ze.us: jen dotaz na mentální konstrukci, ten kdo v životě někdy udělá jednu fotku mobilem, už se pak nikdy nesmí živit focením?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 9. 3. 2018 14:40

OT: clovek tady hodi vtipek a hned je popotahovan. Neberte ten zivot tak vazne...
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Physeter 10. 3. 2018 12:34

Nemusíte mít obavy :-), neměl by být vtip alespoň trochu vtipný?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 11. 3. 2018 22:28

Physeter: Pokud pracuješ primárně s DNG, musel sis všimnou dost velké změny při zpracovávání snímků na počítači (ve prospěch P10 oproti lumii)?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků