Přechod z Windows 10 Mobile na Android

Diskuse o Windows Phone 8.x a Windows 10 Mobile

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 10:49

Hodlám přejít na Android, ale rád bych nadále využíval maximum z Microsoft ekosystému. Celkem je mi všechno jasné, většina MS aplikací již v Google Play je (Outlook, OneDrive, Office, MS Launcher...), ale netuším jak s kontakty. Lze v Androidu nastavit synchronizaci kontaktů s Outlook Live People? A aby MS databáze kontaktů byla v Androidu defaultní? Předem díky za informace.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 17. 2. 2018 11:11

S tím není problém. Používám jak outlook, tak google.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 11:30

Abych to dobře pochopil. Hlavni kontakty např. pro telefonování budou vždycky Google a MS kontakty budou pouze v aplikaci Outlook? Díky
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 17. 2. 2018 11:45

Můžeš kontakty Outlook mít spolu s Google i na telefonování. Nebo můžeš Outlook exportovat do Google, možností je spousta...
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 17. 2. 2018 11:49

Myslím, že to je tak, jak píšete. Taky postupně přecházím z W10M na Android a nikde jsem zatím nenarazil na možnost používat jako hlavní kontakty MS místo Google (i když to moc nepotřebuji, protože jsem už všechny kontakty přetáhl do Google účtu). Kontakty MS vidím jen přes aplikaci Outlook.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 12:35

Melipa: S kontakty jsem lehce paranoidní a už mnoho let si vedu dvě nezávislé nepropojené databáze. Jednu mám na MS a jednu na Google.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 17. 2. 2018 15:30

Po přechodu z WM na android stále používám jenom kontakty z hotmail účtu. Google (gmail) kontakty vůbec nepoužívám. V nastavení-účty- mám nastaveno MS Exchange (Hotmail) - synchronizovat kontakty.
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 15:44

Aha, tak to je super
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 17. 2. 2018 16:45

Akorát si pak dej pozor při vytváření nových kontaktů v telefonu, aby sis zvolil uložit ho k tomu MS účtu. Např. Samsung si to, myslim, po první volbě pamatuje.
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 17. 2. 2018 18:08

Přesně tak, lze normálně používat pouze outlook účet (měl jsem se vyjádřit přesněji). Sám za sebe doporučuji jako nejideálnější (ale ne každému vyhovující a v případě nových kontaktů zbytečně komplikované) řešení mít kontakty překopírované i na google účtu.
Z mých zkušeností jsou kontakty u googlu spolehlivější (sám jsem zažil 3 výpadky, v nejbližším okolí další 3, které krátkodobě znamenaly ztrátu kontaktů v telefonu, popř. permanentní ztrátu obrázků u jednotlivých kontaktů), když jsem zatím nezaznamenal jediný výpadek (ťuk ťuk), ale při zdvojení kontaktů výpadek jedné služby nahradí druhá.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ziki 17. 2. 2018 20:58

Tak se mi taky podařilo na Androidu zprovoznit MS kontakty i když ne na první pokus. Klíčové je, připojovat se k MS účtu přes Exchange, ale Android tvrdohlavě upřednostňuje u mého Hotmail.cz účtu IMAP, takže bylo třeba přidat účet úplně manuálně.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 08:11

Nemůžu najít v Google Play MS Edge. Co dělám špatně?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 7. 3. 2018 08:40

Přes mobil samotný Ti to najde jen dostupné aplikace. Když ho najdu přes prohlížeč píše mi, že není pro dané zařízení dostupný. Obávám se, že je tam regionální omezeni.
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 10:15

Přepnul jsem na USA a schoval se za VPN a stejně nejde nainstalovat

-- 7. 3. 2018 09:16 --

Myslel jsem, že je Edge pro Android normálně dostupný
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Larry89 7. 3. 2018 13:30

Physeter: To na Androide nie je velky problem, staci ked povolis v nastaveniach instalaciu aplikacii z neznamych zdrojov, a manualne si stiahnes .apk aplikacie z doveryhodneho zdroja. Napriklad APKmirror. Prikladam link: https://www.apkmirror.com/apk/microsoft ... soft-edge/
Larry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 7. 3. 2018 16:02

Také jsem snad 2 roky zpět bolestivě přecházel. Start obrazovku nedokáže nahradit ani tisíc widgetů. Ale o to nejde. Spoustu věcí zvládne aplikace outlook. Osobně ale doporučuji, raději exportovat kontakty z microsoftu a nainportovat do google kontaktů. Osobně jsem se synchronizací z microsoft účtu do androidu dost natrápil a změna kontaktů byla těžká. Přiřazení fotek ke kontaktu snad byla nemožná (nevím jak to je teď ale trápil jsem se s tím půl roku)
ZavorkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 16:20

Microsoft Edge: Tato položka není ve vaší zemi dostupná

-- 7. 3. 2018 15:32 --

Přes APK Mirror nainstalováno, díky!
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 7. 3. 2018 18:35

zvlastne, mne ho tam najde, po tapnuti na link sa mi otvori Store a mozem instalovat ….
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 3. 2018 19:07

re:zavorkaCz
Androidy jsem mel od verze 2.x
Tu bolestne slozitou vec, prirazeni foto ke kontaktu, tak tu jsem delal bolestne slozite za rekneme 5 vterin :-) u celkem jiste vice nez sto modelu s androidem a neexistuje jeden jediny kde by to neslo.Tzv. problem mezi zidli a klavesnici, ano ten je mnohdy bolestny kdyz se nastavuje cokoliv.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 7. 3. 2018 22:46

A pan chytrák si přišel rýpnout.
To nám tedy poraď, jak z telefonu s WM10, kde jsou v MS cloudu kontakty s fotkama je lze přenést I S TĚMA FOTKAMA do google účtu za těch tvých 5 vteřin.
Samozřejmě že po přenesení pouhých kontaktů na google na jednotlivý kontakt kliknout a vybrat ručně fotku není problém.
Ale když člověk chce přejít po X letech z WM na Android, má takových kontaktů několik set, tak tohle není nejoptimálnější způsob.
Ale to pan ooooooooooooooo nemůže nikdy pochopit, protože chce jen pomlouvat a zesměšnovat.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 3. 2018 03:11

Nejdriv je musis z toho cloudu vyexportovat ve formatu v nemz ho nasledne nactes nikoliv na mobilu ale na pc kde si zalozis goggle ucet,a pochopitelne ve formatu,tim neni mysleny pseudoformat redmondu ale format ktery je kompatibilni s normou.Potom se prihlasis na mobilu a prihlasis se k uctu.To je cely.
Companion link to umel s tim ms zmetkem celkem dobre i bez mezikroku, pokud byly kontakty rozumne ukladany bez chutovek typu specialni znaky atd
Soubor se kterym se pracuje je zasitej v ceste
userprofile%\AppData\Local\Microsoft\XXX\Contacts\ za x si dosad ve win to s cim s kontaktama delas.Jestlis to resil telefon- telefon, staci zvolit nevhodnej format a nemohls uspet.Predpokladam zes pracoval s temi kontakty nejen v mobilu, tudiz je nemels jenom v cloudu a pokud jo, tvoje hloupost.
Exportovat fotografie z vcards byla volitelna volba - zatrzitko, stejne tak zatrzitko u vcards a poznamky.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 8. 3. 2018 10:40

Wooow, no já mám android od verze 1.0 (možná jsem i kdysi zkoušel betu, už si nejsem jist) prakticky jste popsal přesně to, co jsme musel udělat já, abych měl kontakty s fotkami (přejít s kontakty ke google). Tohle byl vážně trapný pokus zahrát si na chytráka. :)
ZavorkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 9. 3. 2018 09:39

Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 9. 3. 2018 10:57

Physeter píše:Jen pro zajímavost v rámci přechodu z W10M na Android ohledně kvality foťáku. Podotýkám, že se focením částečně živím a kvalita foťáku v mobilu je pro mě podstatná, 100% fotek fotím do DNG, v PC upravuji a převádím do JPG.

Opustil jsem Lumii 950 XL a pořídil Huawei Mate 10 Pro. Huawei je dle dxomark z aktuálně prodávaných telefonů na 2. místě za Pixelem2 od Googlu, čili naprostý vrchol.

Řeknu to stručně, rychle a jednoduše, k mému překvapení, kvalitativní posun není příliš velký. Takže buď mohu pochválit starou Lumii, nebo trochu nepochválit nový Huawei a nebo se zamyslet a zaspekulovat, že foťáky v mobilech se při aktuálních technologiích nemají už moc kam posunovat.

Jsem stejného názoru, já odcházel od Lumie 930, telefon na který snad nikdy nezapomenu a kvalita fotek se mi nezdá o moc lepší. Hlavně je potřeba brát, že dxoMark nehodnotí jen ostrost fotek, ale ostření, dynamický rozsah, focení za zhoršeného počasí, deformace a berace objektivu. Snímače se neustále zmenšují a řeší se to více snímači.

Co se týče DNG převodu, doporučuji Lightroom appku do telefonu, dokáže snadno uživatele odprostit od závislosti na převodu v PC. :)

Ze.us tohle byla dost hloupá poznámka, to že zmiňuje, že fotí chce tím říct, že dokáže dobře hodnotit kvalitu fotek.
ZavorkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 9. 3. 2018 11:44

ze.us: kromě mobilu mám 2 zrcadlovky, 1 kompakt, 6 objektivů, 4 blesky, jedno podvodní pouzdro na DSLR a 2 stativy. Ale živí mě to pouze okrajově.

-- 9. 3. 2018 10:46 --

ZavorkaCZ: jasně, ale Lightroom appka nezvětší displej na mobilu :-)

-- 9. 3. 2018 10:48 --

ze.us: jen dotaz na mentální konstrukci, ten kdo v životě někdy udělá jednu fotku mobilem, už se pak nikdy nesmí živit focením?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 9. 3. 2018 15:40

OT: clovek tady hodi vtipek a hned je popotahovan. Neberte ten zivot tak vazne...
ze.us
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 10. 3. 2018 13:34

Nemusíte mít obavy :-), neměl by být vtip alespoň trochu vtipný?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 11. 3. 2018 23:28

Physeter: Pokud pracuješ primárně s DNG, musel sis všimnou dost velké změny při zpracovávání snímků na počítači (ve prospěch P10 oproti lumii)?
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod prcoff 15. 4. 2018 14:27

Zdravím neviete poradiť ako zobraziť živé fotky z lumia telefónov na androide?
prcoff
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 4. 2018 14:42

Chyba je ta, že jsi se řídil dxomark, což není vůbec záruka kvality nebo objektivních výsledků.
MOBILNÍ WINDOWS - Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu
Momentálně používám..

Microsoft Lumia 950 XL, Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 925

ANDROID - reklamosystém
Momentálně nepoužívám..
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 16. 4. 2018 22:52

Taky mě to asi brzo čeká, mám 950 DS kterou používám jako hlavní telefon asi půl roku a nějak se s ní nemůžu sžít. Předchozí 920ka mě plně vyhovovala, měl jsem ji víc jak 4 roky a pouze občas jsem jí restartoval, HR jen po aktualizacích. Teď leží v šuplíku...
950ka tam je to horší, systém jako takovej je taky dobrej, ale stává se že občas zamrzne, sem tam blbnou nějaký aplikace, podpora taky klesá. No asi mě přechod jinam nemine. Rád bych aby měl nějakej slušnej foťák, velikost ideálně ne o moc větší než 950ka raději bych menší. Docela se mě zamlouvá ta nokia 8 i když už je větší. Ten čistej android vypadá dobře ale zkoušel jsem ho jen tak zběžně...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod puppak 17. 4. 2018 10:02

Ahoj, já přešel z L1020 na LG G6 DS a je to v pohodě, Lumia mi sice vyhovovala lépe, ale to LG není špatný, fotí celkem dobře, restartoval jsem ho zatím jen jednou za 8 měsíců. Běží dobře. A má něco společného s Lumiemi a to aktualizace :-), nevím, jestli se toho Orea dočkám. Bezpečnostní aktualizaci mám z konce března - to je dobré, ale jinak to Oreo slibují už snad půl roku nebo déle. Vybíral jsem také podle ceny, to LG bylo v tu dobu levnější než konkurence a kvalita je obdobná.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 17. 4. 2018 11:14

Ještě nevím jak dlouho to s 950 vydržím.
Rád bych hlavně něco trochu kompaktního... Co jsem se díval tak nic moc není.
Nokia 8 je hlavní kandidát, ale čekám ještě jestli bude ta nová 7ka která je v čínské verzi už celkem kompaktní.
Jinak kontakty mám na hotmailu, a fotky ke kontaktům ani žádnou provázanost s FB nepotřebuju, nebo spíš ani nechci... tak doufám že v tom problém nebude.
jirka mz
Junior