Windows 8.1 a Nokia 920 - zmizelé fotky od kontaktů

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2016 20:28

Ahoj,

dnes se mně stala nemilá věc. Normálně využívám telefon, měl jsem otevřený nějaký dokument v pdf. Ukončím to a najednou mně zmizely fotky od kontaktů + kontakty z hlavní obrazovky, které jsem měl schválně vytažené. Navíc jsem teď zjistil, že synchronizační email je eas.outlook.com... předpokládám, že to dříve vypadalo jinak.

To si jako u MS hrají i s tím zbytkem uživatelů, co ještě žije?

Prosím o informace.

Díky
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 18. 10. 2016 20:40

Stalo se to uz spouste uzivatelu a dalsim se to stane ještě v budnoucnu, pry je to neco s migraci serveru MS, ale reseni neexistuje. Vitej u umírající platformy ;)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2016 05:19

To je potom břídilství. Navíc mně došlo upozornění na email z kalendáře se špatnou diakritikou a nyní mám v emailu připomínku s nápisem Reminder. To je opravdu děs.

Přihlásil jsem se do webového rozhraní outlook.cz a vidím změny u kontaktů. Přiblblé bubliny s iniciály jmen tam uložených. Opravdu "přínos".

Kontakty a zálohy mají být pro každého správce posvátné. Pro každého, tedy i pro MS. Pokud je skutečně vina přímo na jejich straně, je to ostudné.
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 10. 2016 07:17

Bylo nebyllo, davno tomu, jedna firma provozovala mobilni system ktery sel nakonec definitivne dokopru. Ti kteri to nepochopili ze je ma uz uplne nahaku se postupne setkavali s ruznymi bonbonky. Nekteri ovsem presto v diskuzich tvrdili ze je vse v nejlepsim poradku..
MS se s takovyma vecma nikdy moc nemazall..
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=81&t=24770
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 10. 2016 15:40

Problém není v mobilním OS, ale v outlooku (myšleno cloudových služeb MS). Osobně se mi to stalo podruhé a zažil jsem to ještě jednou u člena u rodiny. Je to dost smutné u MS, pověstného zaměřením na podnikovou sféru.
Naštěstí to jistí služby od googlu (i na lumiích) a alespoň že obvykle zůstane jen u obrázků, ne samotných údajů.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 18:38

Takže nemám šanci to vyřešit - předpokládám. Je to tak?
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 10. 2016 18:39

Fotky uz se ti nevrati, musíš si je znovu jednu po druhé doplnit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 18:48

Je zvláštní, že nejsou ani v příslušné složce v telefonu... samozřejmě jsem si je nezálohoval. Jednalo se o upravené profilovky pro tento účel. Domníval jsem se, že záloha na MS serveru je dostatečná. Je to opravdu ohyzdné chování.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 10. 2016 19:15

Opravdu hodně krát od uživatelů Windows Phone jsem tady četl že zařízení funguje bezproblémově Ať už s podporou nebo bez podpory Microsoftu, tady je výsledek. Pokud se to někomu stalo už dvakrát tak ty fotky tam ani nenahrávejte stane se vám to zase :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 10. 2016 20:11

Ale zařízení funguje bezproblémově. S ním to nemá žádnou souvislost - ty fotky zmizí na všech zařízeních spojených s outlookem - stejně tak zmizely fotky v iphonu (v rámci outlookového účtu).
Na lumii lze fungovat i s kontakty a kalendáři z google účtu stejně jednoduše bez nějakého omezení.

A bohužel, fotky se s největší pravděpodobností nevrátí (je tu malá, ale fakt jen malá pravděpodobnost. Jednou někomu zmizely komplet kontakty a vrátily se po pár dnech).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 10. 2016 20:19

Pan Kája:

"Ale zařízení funguje bezproblémově." vs. "všechny fotky kontaktů jsou pryč", tak takhle si bezproblémové fungování nepředstavuji nejen já :-) Ano, určitě to zmizelo i na Androidu a iPhonu, na druhou stranu, kolik % lidí má na jiných platformách fotky u kontaktů uložené v nativní službe od MS versus kolik % lidí má na Windows Phone fotky u kontaktů uložené na nativní platformě? Tady bude zásadní rozpor, hádám a to je ten důvod, proč si napříč celým internet stěžují uživatelé na mizející fotky u kontaktů v rámci WP, ale nestěžuje si nikdo na mizející kontakty u Androidu nebo iPhone :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 10. 2016 20:33

Dobře, tak jinak, setkal jsem se s tím problémem dohromady 4x, ale jen 3x na lumich (mé a matky), otec přešel na iphone (SE) a místo přenášení kontaktů použil svůj outlook účet. Sám používám i google účet kvůli používání dvou platforem a nemám problém.

Jen tvrdím fakta. Smiř se s tím a netahej se nějaký flame. Sám už k tomu nemám více co napsat.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 21:05

melipa píše:Opravdu hodně krát od uživatelů Windows Phone jsem tady četl že zařízení funguje bezproblémově Ať už s podporou nebo bez podpory Microsoftu, tady je výsledek. Pokud se to někomu stalo už dvakrát tak ty fotky tam ani nenahrávejte stane se vám to zase :-)

Problémy WP byly, avšak poměrně malé. Oproti věcem, které mé okolí opakovaně řešilo na Androidu - nesrovnatelně. Z druhé strany... toto je pro mě zásadní mínus. Nikdo nesmí uživatelům sáhnout na kontakty, zpronevěřit je, editovat, zrušit provázanost, fotky atp. Je to ukázka diletantství a nezájmu.

BTW: jiný účet než Outlook nevyužívám. Nepotřebuji sdělovat půlce světa, jaké mám kontakty ve founu. Už takto se mně to nelíbilo. Synchronizace, účet atp. No a nakonec se mi dostalo opět ponaučení. Ještě by se s tím mohlo začít kšeftovat a bude hotovo úplně.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2016 23:05

Takže abych byl objektivní - nevím kdy jak a proč, ale fotky mám nyní zpět u kontaktů. Tím nechci naznačit svoji spokojenost.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 3. 12. 2016 11:37

Mně se to stalo, když jsem na PC upgradoval Outlook 2010 na 2016. Nezbylo mi nic jiného, než tam fotky nahrát znova. A aby to bylo ještě veselejší, už to nešlo na PC v aplikaci Lidé, ale musel jsem v tom Outlooku. Zpětná kompatibilita všeho se vším asi není jen tak.
Pety
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků