L 950 ano/ne

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lama 123 9. 9. 2016 19:33

Zdravím
Aktuálně vybírám nový telefon, a narazil jsem na nabídku Microsoft Lumia 950 plus dok do 10k. jde mi o to jestli se to vyplatí. Nemám problém s žádným systémem prošel jsem přes WM6 PalmOS Symbian iOS až jsem zkončil u androidu. Aktuálně váhám mezi Nexusem 5x, Xiaomi MI3 max a zmíněnou Lumii 950. Od telefonu očekávám slušný fotoaparát, navigaci (ta je pro mě hodně duležitá nejlépe i offline) volání sms, fcb massanger a klient a instagram. Telefon používám na volání komunikaci navigaci a fotky. Hry si nějaké zahraji, ale bez těch se obejdu jde mi o ty základní věci. Na lumii se mi líbí to že má pěkný display rozumnou velikost fajn foťák a continuum což mě jako hračka moc láká, protože vzít telefon připojit k myšce klávesnici a displayi mi doma v 80% stačí. jen kouknu na net podívám na fcb takže to by to mělo splnit se slušným komfortem.

Na Nexusu mě láká USB C, čistý droid mraky aplikací a to že hodně využívám google služby. Aktualizace a to že OS už celekem dost znám. Jenže je tu zádrhel ve formě interní paměti 32gb bez karet a není dual sim což by bodlo ale není to nutné.

No a nakonec Xiaomi to boduje nízkou cenou za 64gb model, čtečkou otisků prstu, dual sim, pěkným designem, Android o který se výrobce údajně relativně stará a množství příslušenství co se dá sehnat. Jen se bojím velikosti už je to přeci jen skoro tablet.

Za aktuálních podmínek mě velmi láká zkusit Lumii, jen se bojím zaříznutí OS samotným MS jako se mu to už několikrát povedlo. Telefon si kupuji na několik let ideálně aby přežil 3 a více s tím že se nebudu muset moc omezovat. Jaké máte s WP 10 zkušenosti a co třeba "uniersalní app" rozšiřují se nebo se okolo continua nic moc neděje?

Děkuji za info
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 9. 9. 2016 20:56

(Len poviem čo si myslím, záver si urob ty.) Je to v podstate mŕtvy systém. Hovorím ako majiteľ L640. Čo sa týka aplikácií (čo používaš) tak všetky tu sú ale sú to v podstate porty z iOS. Ak niekedy budeš potrebovať nejakú špecifickú aplikáciu* tak budeš sklamaný. Lumia je čisto na prácu a/alebo hlavné soc. siete (čo mne osobne stačí na 80% (niekedy by som ho hodil o zem)). Je to dobrý systém ale nedostatok aplikácií ho zabíja, preto ďalší môj telefón bude s Androidom.
-----
*myslím aplikácie ,ktoré používa veľa ľudí ale nie tak veľa ako facebook, insta, twitter, vine...
MrFail
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků