Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Katikakus 19. 7. 2016 14:18

Drak, na to nemusis byt vestec. UWP samo o sobe je v soucasne podobe nesmysl - osekana funkcnost ve srovnani s klasickymi aplikacemi, snaha priblizovat desktop a dotykove ovladani je ergonomicke harakiri, ustup tabletu na ukor 2in1 zarizeni, ukonceni vyroby W10M telefonu - to jsou indicie, na zaklade kterych dokaze premyslejici clovek s 99,99% jistotou odhadnout jak to dopadne.

Tve tvrzeni, ze W10 nevyhnutelne nahradi vsechny predchozi verze je dalsi nesmysl.

Windows na mobilech uz nezachrani nic, posledni ranu z milosti u mladsich generaci tomu dala manie jmenem Pokemon Go, kvuli ktere se stavajici uzvatele hromadne zbavuji WP telefonu.

Game over...
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 19. 7. 2016 14:31

No je možné, že časem UWP budou zajímavé, ale to bude v době, kdy nikdo nebude defakto vědět, že je to UWP, prostě to bude aplikace na aktuální Windows. Momentálně a pro nejbližších cca 4 roky si troufám tvdit, že mám pravdu.
jjfb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Egee 19. 7. 2016 14:37

http://smartmania.cz/pokemon-go-se-na-windows-mobile-nechysta-uzivatele-sepisuji-petice-a-opousteni-platformu/
Pokémon GO se na Windows (Mobile) nechystá: Uživatelé sepisují petice a opouštějí platformu

Asi zazní oblíbená věta - já to nepotřebuji ( používaná když nějaká aplikace nebyla pro dlaždice) - hry nehraji.

Já můžu napsat - já hry nehraji i když mám možnost to nainstalovat.

Prostě se jen potvrzuje léty doložené . dlaždice jsou jen čekanka
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 22. 8. 2016 13:05

SRP
21
Android je stále nejpoužívanějším operačním systémem, a stále roste!
ANDROID, NOVINKY, RŮZNÉ


http://androidmarket.cz/ruzne/android-j ... ale-roste/


Microsoft | Operační systémy | Mobility
Nová čísla Gartneru: Už si to konečně přiznejte. Telefony s Windows jsou mrtvé

http://www.zive.cz/clanky/nova-cisla-ga ... fault.aspx

Koho asi budou ty informace s.át?
:hm :hm
htcjirka 31.7.2016 v 11:24
Tak logicky, Android i ve sve posledni verzi je samozasiracim systemem, ktery neustale potrebuje nekolikrat do mesice restartovat, nekolikrat do roka hard reset apod.Ani po tolika letech to neni dospely system.Slepenec a hracka s nazvy sladkosti.Windows Mobile jsou oproti tomu velice dospelym a kvalitnim systemen a tu oceni jen ti nejnarocnejsi a chytrejsi lide.

:-D :-D
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 8. 2016 14:00

Nejlepší totiž, ze všichni uživatelé Windows Phone říkají, že jim aplikace stačí sám jsem to taky rikal, ale až třeba přejdou na Android nainstaluju všechny stejné aplikace které používají ve verzi pro wp tak teprve něco uvidí. Bude to umět úplně nečekané věci který Android aplikace už mají milion let a bude to prostě fungovat líp :) počet aplikací respektive jejich nahrady nebo alternativních aplikací versus používání originální a i Několikrát týdně upgradované aplikace je propastný rozdíl. To jestli je systém mrtvý to nemůže říct ani nadella, tady Čížek nebo nějaký htcjirka to řekne prostě trh jako všechno. Takže se podívejte na poslední vydané aplikace pro ios a Android na novinky jako Prisma nebo teďka aplikace pro dopravní podnik Praha plus milion dalších věcí ani kde opravdu nikde není podpora Windows Phone telefonu, Toto mluví umrtnosti systém.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 22. 8. 2016 15:16

Melipa, nemáš pravdu. Mám Lumiu 640 a Redmi 3, ktorý má o dosť lepší HW. Keď si naň nainštalujem všetko to, čo mám na Lumii, a to je len 50 apiek, tak laguje až doslova skapíňa. Lumia je samozrejme v pohode, skoro rovnako ako čistý systém bez apiek.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 8. 2016 16:14

Romo: Tak ja mam 105 appek, acer z630 a neseka se, nelaguje apod nic. Kdyz srovnam čistě system, android 6 byl rychlejsi nez portovana wp10 dva měsíce zpět. Toto o stabilite a rychlosti platilo u wp8.x, na desitkach nefunguje ani počítadlo dat... Nebo uz to konečně opravili?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 22. 8. 2016 16:42

Melipa souhlas.Mám oba systémy jak WP tak Android a rozdíl je propastný ve prospěch androidu.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 8. 2016 19:12

Tak já mám na MotoX 2014 asi 80 aplikaci z toho par her a žádné lagovani se tedy nekoná, jedu na custom ROM nexus gen, postavené na CM13 s Android 6.0.1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 23. 8. 2016 11:28

tych Androidov som skusil viac, takze mam pocit ze klamete
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 23. 8. 2016 11:40

Romo: neklamem, ono zastoupení androisu na trhu 85% cca by asi nebylo, kdyby to kazdemu lagovalo a nefungovalo. Muzu zalagovat jakýkoliv android, kdyz si tam nainstaluju 2 antiviry a milion hlouposti, battery aplikaci apod. pokud ale uzivatel pouziva hlavu, da se to provozovat bez sekani. Zato wp je opravdu blbuvzdorny, ten snad ani zasekat nejde, pokud se ho nerozhodne zasekat primo ms jako s desitkama.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 23. 8. 2016 12:12

Asi jsem výjimečný, ale mně se kouše WP 8.1, teda jenom vestavěný prohlížeč. Nevím, jestli je to mobilem, připojením nebo konkrétní stránkou, třeba večer touto. Přes den bez problému, večer musím jít přes operu mini...
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod flemo 23. 8. 2016 13:16

melipa píše:Toto o stabilite a rychlosti platilo u wp8.x, na desitkach nefunguje ani počítadlo dat... Nebo uz to konečně opravili?


Pocitadlo dat obcas funguje, obcas nefunguje - cim sa pocitadlo pokazi, netusim. Rovnako ako netusim, cim sa opravi. Nastastie to prilis nepotrebujem, ale je to hanba. Bohuzial, podobne je na tom napriklad zalohovanie fotiek - uz som si zvykol, ze na rozdiel od WP8 sa na to spolahnut nemozem, a z casu na cas musim otvorit aplikaciu a skontrolovat, kolko fotiek tam ostalo visiet vo fronte. Okrem toho sa mi priebezne zaplna ukladaci priestor dng subormi, ktore proste system po vymazani fotky necha tam (1 dng subor = 20MB). Najnovsie sa mi stava pri zoomovani fotky, ze zrazu fotka zmizne pocas zoomovania a musim aplikaciu spustit znova.
Po vybere notifikacie mailu zrejme trpaslik v telefone hadze kockou, a podla vysledku ma hodi priamo do spravy, alebo len do patricneho mailboxu, alebo do uplne ineho mailboxu, alebo do uplne inej spravy, pripadne outlook spadne.

Som fanusik WP/WM, ale svetlo na konci tunela uz nevidim.
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 23. 8. 2016 14:12

Flemo: mrzi me to kvuli wp samotnemu, byl to dobrý system a mel jsem ho rád, desitky jsou uz ale 9 mesicu pruser, ja jsem to vyresil odchodem k androidu. Asi jsem radikalni, ale kdyz me nejaka firma nekolikrat zklame, tak se snazim od ni odejit i za cenu, ze to bude znamenat vyssi naklady financni nebo casove pro me, kdyby to kazdy udelal, trh by fungoval. Sam vidim, kolik lidi od wp odchází, je to ale kvuli ms a jrho politice, ne kvuli systemu samotnemu, kdyby si ale lidi nenechali kalet na hlavu od ms uz drive, bud by proste ms zabral, nebo by wp skoncil uz drive, toto je ale opravdu jen agonie :-(
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 23. 8. 2016 14:17

melipa píše:Romo: neklamem, ono zastoupení androisu na trhu 85% cca by asi nebylo, kdyby to kazdemu lagovalo a nefungovalo. Muzu zalagovat jakýkoliv android, kdyz si tam nainstaluju 2 antiviry a milion hlouposti, battery aplikaci apod. pokud ale uzivatel pouziva hlavu, da se to provozovat bez sekani
. Zato wp je opravdu blbuvzdorny, ten snad ani zasekat nejde, pokud se ho nerozhodne zasekat primo ms jako s desitkama.

Přesně tak to vidím také.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků