Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 20:21

Silnější na trhu má být jako Google? Nenech se vysmát!
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 20:39

Silnější na trhu s mobilními operačními systémy, o tom se přece bavíme. Pokud Google nemá strach, že ohrozí svoji pozici tím, že neudělá aplikace na WP, tak má prostě silější pozici danou trhem, na iOS apliakce má, protože to už je určitá konkurence.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 20:44

Pokud má sílu vyjadřovat zisk, (jakože podnikání je jen o penězích) tak ten má MS proti Google násobně vyšší, a fakt že se jedná vesměs o prachy z patentů je irelevantní, prostě přenosná zařízení generují více peněz MS, než Google
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 20:48

hotovyrado:

Já prostě neporovnávám tam obrovské firmy s tak širokými aktivitami mezi sebou. Já prostě konstatuju, že jeden aspekt má 80% podíl na trhu s mobilním operačním systémem a druhý 2 %, čímž to staví toho s menším podílem do slabší pozice, který škemrá, aby mu ten silnější dovolil udělat apliakci využívající služby konkurence pro své uživatele. Ten silnější to nejdřív povolil a pak zatrhnul, tak to prostě bylo.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 20:51

MS u Google škemrá? :-) Svatá prostoto....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 5. 2016 21:00

Radik nam tady opet vesi buliky na nos, nebo ma jen potize se zakladnimi pocty.
MS net profit 2015: $12.2 miliard
Google net profit 2015: $16.4 miliard

A ted pojdme zpatky k mobilnim zarizenim, o kterych je rec - tam je to uz totalni dominance Google nad MS.
Proc Google neuvedl sve aplikace pro WP? Protoze kazdy vyvoj se musi zaplatit - viz Google aplikace pro iOS. A pro tu hrstku uzivatelu, kterou mobilni Windows mela, se jim to proste vyvijet nevyplatilo. Ted uz je to ale stejne jedno, kdyz to v MS s vlastnim mobilnim OS zabalili.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 21:13

hotovyrado píše:MS u Google škemrá? :-) Svatá prostoto....


Ano, škemral. Google to nechtěl dělat, tak to MS dělal sám (stejně jako FB), pokud by byl v pozici dominantnější a výhodnější, tak se naopak Google nebo Facebook pere, aby měli svoji appku na WP. Asi orpavdu žiješ v nějaké paralelní realitě, nebo nevím, to jsou prostě zákony trhu.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 5. 2016 04:39

re :melipa
neni jeden jedinej duvod plytvat vyvojařskyma kapacitama na system kterej nikdo mimo par experimentattorů kteři už ví že šlapli vedle nepoužival.
K debatě o podilu na trhu by se šlo vrátit zpět a soce do doby kdy vyšla verze 7,menovalo se to wp,ted je tady 10 a jmenuje se to wm.Tehdy jsem psal že z mrzaka a retarda - neboli spojení Nokie a Microsoftu nikdy šampion nebude.Microsoft na co v mobilech šahl to pohnojil a Nokia byla ve svem paralernim vesmiru nechapajci že jí ujel vlak.Z zasadnich problemů ktery system měl se odstranilo uplny minimum.
Problemem nemyslim konkretní problemy co deně řešite na foru ale napřiklad uplně pomateny navrh designově vychazejici z kočkopsu zvaneho Metro.Prorokoval jsem že přes 5 procent se nikdy nedostanou,poslední dva roky jsem opakovaně tvrdil že system to ma za sebou - za sebou rovná se konec.Konec rovná se že navrhaři a to je to co děla smart smartem ho odepsali,uživatelé taky.Aktualizace MS na tomto faktu mění prd.Ve světle daných faktů je myslím uplně jasný že pravdu jsem měl od samyho začatku já - tržní podíl nemůže u takovyho bastlu byt nikdy jiny než nepatrný,že je realně konec myslim vidí i místní fans...Zařná budoucnost Lumii se nekoná i když to tady cpali horem dolem v diskuzíich a surfacephone uvidíte tak možna na obrazku,popřipadě asi tak často jako bílýho slona.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 30. 5. 2016 09:09

Vcelku souhlasím...ale stejně to nic nemění na faktu, že kdo má teď třeba jako já L950 může mu ještě dlouhou dobu dobře sloužit.
Sehnal jsem jí opravdu jen za PÁR tisíc, bez záruky ale neva, ...teď si ji beru na 2 měsíce na dovolenou kvůli opravdu špičkovému foťáku a hlavně nahrávání videa a zvuku...s tímto je L950 na špičce jako nový iPhone nebo S7/Edge, kdo nevěří ať si to sám vyzkouší.
Dál si ji beru kvůli vynikajícímu displeji třeba na sledování seriálů v letadle a při přejezdech a v neposlední řadě kvůli opravdu svižnému systému a rychlému internetovému prohlížeči.
Až přestane fungovat, koupím si nějaký Android, ale zatím se MS snaží tyto telefony udržovat, takže ještě pár měsíců, možná 1 rok nebudu mít potřebu měnit celý ekosystém.
Toto je subjektivní názor, nikomu ho nenutím jako etalon!
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 5. 2016 18:10

Já bych byl v pasti, kdyby tu W10M nebyl.. Teď bych si fakt nevybral ať to stojí cokoliv finančně.
Co mě uklidňuje, je to, že W10M nekončí, dál je a hlavně bude rozvíjen a podporován.
Jak funguje na 950XL (i 930) jsem spokojen, takže na dva roky minimálně mám vystaráno.Uvidíme co bude za ty dva roky.
Hlavně buďte spokojení. ;-) Určitě něco pěkného vyberete nebo už jste víceméně vybrali. ;-]
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 30. 5. 2016 19:32

No uz v tomto roku su ohlasene nejake nove modely, nie od Microsoftu, tak uvidime, ake budu recenzie
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek 30. 5. 2016 19:50

Zdar vsem,
jen pridam moji zkušenost a ziskany názor...
950 XL dual jsem poridil ihned, jak vysla na trh, první dojem super display, hrozne provedeni, telefon nestabilni, vymena SIM karet u operatora, hromada aktualizaci, porad zadnej zazrak, parovani s autem zlobilo porad, restarty, při hovoru, samovibijeni dle nalady atd... telefon odlozen do supliku, vyndan po několika mesicich, zase reset do továrního, všechny aktualizace, porad zadnej zazrak. Když vysel Samsung Galaxy S7 Edge, udelana předobjednávka, telefon se mi dostal do ruky ješte před ofiko uvolnenim doprodeje, telefon zapnut, stahl si aktualizace, od te doby bezi. Nejvic me vytaci podpora MS, dle mého na uzivatele proste kasle, na jeho produkty pro Android vychazeji aktualizace prakticky stále, na svou vlastní platformu jich vydava minimum. Napr aplikace pro CSOB nainstalovana na obou platformách, to, jak vypada na Androidu se neda s MS srovnat, Office aplikace mam gratis, Outlook atd, vse funkcni, vse zdarma. A nejvic me dostalo oznameni o tom, ze mi MS zmensuje OneDrive, i když jsem mel bonusova uloziste kvůli koupi Lumie a najednou prd, nejlepší je, ze diky Samsungu jsem získal na OneDrive 100GB na 2 roky zdarma, tomu rikam kaslat na vlastní zakazniky. Takze ja nechavam 950 v supliku, Androidu jsem se obaval, co se tyka stability, rychlosti atd, ale prijemne me prekvapil, za mne, uz se vracet nehodlam. J.
jakoubek
Junior

Odeslat příspěvekod petison 30. 5. 2016 19:58

S tím zmenšením uložiště na OneDrive mě taky naštvali.Měl jsem bonusové a nahrány zálohy fotek a najednou tohle.Jde jim jen o to aby si to lidi zaplatili.Na...
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 30. 5. 2016 20:02

mposvar píše:Netrpělivost Vás dohnala tam, kde jste


A my len čakáme, čakáme a čakáme. Tik tak, tik tak. Na W10M sme čakali dlho a aj tak je plny bugov. Aplikacia hudba Groove nemá ikonu a čakám dlho kým to fixnú. Zapnúť foťák a odfotiť bez reštartu je skoro nemožné. A ja len čakám kedy už to ***** fixnú. Ako sorry, ale my iba stále čakáme (hlavne posledné 2 roky). Takže keď mi moja L640 umrie, pojdem do surface phone (ak budú za nejakú ROZUMNÚ cenu (čo silno pochybujem)) alebo bohužiaľ android - google. Je to síce firma ktorá v niektorých ohľadoch se*e ešte viac na ľudí ako MS (napr. G+ ktoré vadí úplne všetkým okrem googlu) ,ale hold čo sa (ne)dá robiť.
---
Inak musím povedať že samotná L640 ide super (až na bugy spomenuté hore) a neľutujem ani cent čo som za ňu dal.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Egee 30. 5. 2016 20:09

HTCJirko nějak se nedaří systému co .... Myslíš že ta čekanka se jednou nestane čekankou ? Jak čteš nejen v tomto fóru lidi z důvodů asi jen tobě neznámých volí - samozasírací reklamosystém s možností warezu abych použil tvou terminologii kterou častuješ majitele android systému.
Jsi jen slepý a je ti trapné přiznat pravdu o systému, pravdu za kterou jsem dostal trvalý BAN na mynokia, na smartmanii ....
Kdysi skvělé fórum mynokia je i tvou zásluhou mrtvé.
Jak vidíš nejen já píšu pravdu o systému který mám - viz. Jakoubek - proč nenapíšeš že nemá pravdu. A bylo by jistě více nicků nejen tady kteří budou
mít odvahu přiznat smutnou pravdu .....
Microsoft končí po 16 letech s telefony pro normální zákazníky,
http://tech.ihned.cz/c1-65307160-micros ... position-3
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků